crosssearch

Island - země přírodních kontrastů

Poznávací zájezdy, Island

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Keflavíku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu se zastávkou na koupánív Modré Laguně. Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den odlet z Prahy

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Keflavíku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu se zastávkou na koupánív Modré Laguně. Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Silný přítok vody obmění celý objem laguny asi za 40 hodin. Jezero je napájeno
vodou o teplotě 37 - 39 °Cz nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi. Celý areál má perfektní infrastrukturu - šatny, restaurace, sprchy. Ubytování v hotelu. Nocleh.

2. den Geysir - vodopád Gullfoss - jižní pobřeží

Snídaně. Den začneme návštěvou historických a geologických zázraků národního parku Thingvellir, místo starého islandského parlamentu. Dále pokračujeme směrem ke ,,zlatému vodopádu" Gullfoss, který se nachází poblíž horkého pramene Geysir. V současné době je jediným tryskajícím gejzírem Strokkur. Jeho aktivita se opakuje každých 5-10 minut a voda tryská do výše 20 m. Pokračovat budeme podél jižního pobřeží a po cestě máme možnost obdivovat vodopády Seljandsfoss a Skógafoss a poté pokračujeme do Dyrholaey (přírodní rezervace). Večeře. Nocleh v oblasti Skógar.

3. den národní park Skaftafell - ledovcové jezero Jökulsárlón - Höfn

Snídaně. Dnes navštívíme Eldhraun, nejrozsáhlejší lávové pole, které kdy teklo na povrchu Země od dob naší historie. Poté se dostanete do malého městečka Kirkjubaejarklaustur, kde byl založen katolický klášter už ve 12.století. Prohlídka pokračuje přes Skeidarársandur - písčitou oblast, na Skaftafell (národní park), unikátní oázu mezi písčitou krajinou a ledovcem. Dále se vydáme směrem na Jökulsárlón, ledovcovou lagunu, kde si můžete udělat nezapomenutelný výlet lodí mezi plovoucími ledovci (fakultativně). Večeře. Nocleh v oblasti Höfn.

4. den - Východní Fjordy - Egilsstadir

Snídaně. Po cestě do Höfnu, která vede přes Almannaskard je možné udělat zastávku a obdivovat tak majestátní pobřeží. Pokračovat se bude směrem k horám, jejichž stěny padají kolmo do moře. Ty tvoří nádherné východní Fjordy s rybařskými vesnicemi podél cesty. Prozkoumáme Petra, proslulé kamenné sbírky. Večeře. Nocleh v oblasti Egilsstadir.

5. den jezero Mývant

Snídaně. Dnes prozkoumáme rozlehlou pouštní oblast Mödrudalsöraefi. Navštívíme průsmyk Námaskard - vroucí bahenité bazény. Vydáme se na prohlídku oblasti jezera Mývatn, včetně vulkanické oblasti Krafla - impozantní lávové formace na Dimmuborgir a krátery Skútustadir. Konečnou zastávkou dne bude velkolepý vodopád Godafoss. Poté dorazíme do Akureyri - hlavního města severu. Večeře. Nocleh v Akureyri.

6. den Akureyri

Snídaně. Tento den pojedeme do malé vesnice jménem Hauganes, kde nás čeká pozorování velryb. Je to vynikající příležitost vidět volně žijící živočichy a přírodní scenérie. Poté se vrátíme zpět do Akureyri, kde bude celé odpoledne volno na prohlídku města. Akureyri má jedny z nejhezčích a nejzachovalejších dřevěných budov v zemi. Nocleh v Akureyri.

7. den Skagafjördur

Snídaně. Majestátní hory a úzké průsmyky nás dovedou do Skagafjördurdu, který je proslulý chovem koní. Podél cesty navštívíme starou zemědělskou usedlost Glaumbaer - muzeum lidového umění. Budeme mít možnost spatřit krásné vodopády Hraunfossar a Barnafoss, Reykholt a horký pramen Deildartunguhver - nejsilnější horký pramen na světě. Pokračujeme přes fjord Hvalfjördur do Reykjavíku. Nocleh v Reykjavíku.

8. den odlet do Prahy

Snídaně. Dopoledne transfer na letiště Keflavík a odlet zpět do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou dopravu na trase Praha - Kodaň - Keflavík - Kodaň - Praha s leteckou společností Iceland air
2x nocleh v hotelu se snídaní a sociálním zařízením na pokoji v Reykjavíku
5x nocleh v hotelu se snídaní a společným sociálním zařízením na chodbě během okruhu
3x večeře během okruhu, 1x večeře v Akureyri
ručníky a vstupné do Modré Laguny
vstup do Petra a Glaumbaer
pozorování velryb v Hauganes
transfery dle programu
služby česky mluvícího průvodce pořádající CK
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

doplatek na polopenzi ve dnech, kdy není zajištěna za příplatek 2.600,- Kč (tj. večeře 1.den, oběd 6. a 7.den )
fakultativní výlety (výlet lodí po ledovcovém jezeře 590,- Kč; přírodní lázně Mývatn 490,- Kč; jízda na koni 890,- Kč; výlet super jeepem na ledovec Vatnajökull 3.290,- Kč)
cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000