crosssearch

Island - velký okruh, cesta zemí ohně a ledu

Poznávací zájezdy, Island

Desítky nádherných vodopádů, tráva zelená tak, jako by byla natřená nejsytější temperou, rudožluté kopce, ledovcová jezera, ale také horká vřídla, bublající země, která působí, jako by ji někdo poskládal z nej-bizarnějších útvarů světa. Island. V překladu to znamená ,,ledová...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Desítky nádherných vodopádů, tráva zelená tak, jako by byla natřená nejsytější temperou, rudožluté kopce, ledovcová jezera, ale také horká vřídla, bublající země, která působí, jako by ji někdo poskládal z nej-bizarnějších útvarů světa. Island. V překladu to znamená ,,ledová země. Ale ledem je pokryta jen část ostrova. Na mnoha místech tady máme zvláštní pocit, který ovlivňuje naše emoce.

Program:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách do Německa. Přejezd trajektem z Rostocku do Trelleborgu (7,5 hodiny).

2. den: Ráno vylodění v Trelleborgu, podél východního pobřeží Švédska pokračujeme do norské metropole OSLO, krátká prohlídka města, moderní radnice Radhus, výhled na pevnost Akerhus a Oslofjord. Odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjedeme do BERGENU, kde se v poledních hodinách nalodíme na trajekt na Island.

4. den: Plavba Atlantickým oceánem přes FAERSKÉ OSTROVY (Tórshavn).

5. den: Odpoledne vylodění na Islandu v SEYDISHFJÖRDHURU, odjezd k nejvodnatějšímu vodopádu Evropy DETTIFOSS. Asi 30 minut chůze od Detiffoss uvidíme další vodopád SELFOSS. Dojezd na ubytování.

6. den: Den kolem jezera MÝVATN (Komáří jezero), nejnavštěvovanější místo Islandu, v jehož okolí uvidíme všechny islandské zázraky od jeskyní s horskými jezírky, krátery, lávová skaliska, pseudokrátery, až po sirné prameny. Překrásný pohled na lávové útvary uprostřed jezera Mývatn se nám naskytne na výběžku do jezera Mývatn z lesíka HÖFDI. Přímo u jezera navštívíme oblast - skalní město DIMMUBORGIR (Temné hrady) - lávové město staré 2.000 let, jehož výška dosahuje až 20 metrů. Až do jezera Mývatn stékala láva z kráteru HVERFJALL. Zastávka u sopky KRAFLA (naposledy činná v 18. století) a kráteru VITI (Peklo). Ubytování.

7. den: Hlavní město islandského severu AKUREYRI, leží asi 100 km jižně od polárního kruhu. Přejezd do okolí farmy ÓSAR s výhledem na útes HVÍTSERKUR s možností spatření tuleňů. Zastavíme u čedičového ,,hradu BORGARVIRKID a v BLÖNDUÓS si prohlédneme hypermoderní kostel ve tvaru kráteru. Návštěva skanzenu lidové architektury GLAUMBAER. Ubytování.

8. den: Přejezd na jih, oblast kolem řeky HVÍTÁ s půvabnými meandry, největší rekreační oblast Reykja-víku. Zastávka v THINGVELLIR - největší tektonická puklina západního Islandu, místo kde byl založen v r. 930 jeden z nejstarších parlamentů na světě. Prohlídka oblasti GEYSIR s aktivním gejzírem STROKKUR, který každých 10 minut chrlí vřelou vodu až do výše 20 m. Zastavíme i u vodopádu GULFOSS, kde voda padá do hloubky 32 m. Ubytování.

9. den: Navštívíme nejprve hlavní město Islandu - REYKJAVÍK (Kouřová zátoka), ve kterém žije asi 60% obyvatel státu. Při jasném počasí lze zahlédnout sopku HEKLA. Odpoledne koupání v BLUE LAGO-ON - ,,Mrtvém moři Islandu - termální koupaliště Modrá laguna uprostřed lávového pole s 38 °C teplou a světle modrou vodou. Ubytování.

10. den: Ráno přejezd do termální oblasti LAND-MANNALAUGAR -celodenní výlet po okolních rhyo-litových horách s aktivní postvulkanickou činností a koupání v příjemně teplé říčce. Nocleh.

11. den: Dopoledne dojedeme k plošně největšímu evropskému ledovci VATNAJÖKULL (8400 km2). Možnost několika výletů - krátký výlet k vodopádu SVARTIFOSS s pozadím z černých čedičových sloupů, i k ledovci. Malebná ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN. Nocleh.

12. den: Ráno odjezd do Seydisfjördur, v odpoledních hodinách nalodění na trajekt do Hanstholmu.

13. den: Plavba Atlantikem.

14. den: Po připlutí do Hanstholmu pokračujeme na ubytování.

15. den: Ráno odjezd přes Německo do ČR. Předpokládaný návrat v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000