crosssearch

Island s výletem do Grónska a na Vestmanské ostrovy

Poznávací zájezdy, Island

Trasa Krísuvík | Hveragerdi | Gejzír Strókur | Gullfoss | Skálholt | Vestmanské ostrovy | Heimaey | Pingvellir | Húsafell | Hraunfossar | Deidaltunguhver | Reykholt | Eldhraun | Stykkisholmur | Snafellsjoekull | Arnastapi | Reykjavík | Kulusuk | Modrá laguna

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Keflavíku v časných ranních hodinách, celní a pasové odbavení. Romantickou krajinou lávových polí poloostrova Reykjanes pokračujeme k návštěvě geotermální zóny v Krísuvíku, po procházce mezi bahenními sopkami /monetami/ a solfatarami pokračujeme k vyhlídce na jezero Kleifarvatn a ještě se zastavíme ve skleníku vytápěného horkými geotermálními vodami ve Hveragerdi. Pokračujeme k vodopádu Faxi a k návštěvě Gejzíru Strókur, který tryská každých 5-10minut do výšky 10- 20m. Po prohlídce zóny horkých pramenů a gejzírů navštívíme další symbol tohoto ostrova, nejkrásnější vodopád Gullfoss. Cestou zpět na jižní pobřeží navštívíme ještě kultovní středisko Skálholt, historickou usedlost z počátku osídlení ostrova, později sídlo biskupa. Ubytovani v hotelu, vecere, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd do přístavu Porlakshoefn, nalodění na trajektovou loď a odjezd na Vestmanske ostrovy. Po příjezdu následuje prohlídka hlavního města ostrova Heimaey, kde uvidíme domy pohlcené lávovým polem, svědky nedávného výbuchu sopky. Navštívíme také sopečné pole nad městem a hnízdiště ptactva na pobřeží. Ubytování v hotelu, individuální volno, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani se trajektovou lodi vracíme zpět do Porlakshoefnu. Pokračujeme kolem Nesjavelliru, při dobrých časových možnostech koupání v horkém potoce, k návštěvě Pingvelliru, nejposvátnějšího místa Islandu, kde byl založen první parlament. Po procházce údolím, kde se stýkají evropská a americká pevninská kra pojedeme přes národní park Pingvellir a divokou krásou údolí Kaldidalur, kde nás cesta povede mezi čtyřmi ledovci na turistickou základnu Húsafell. Po krátké zastávce pojedeme k romantickým vodopádům Hraunfossar, kde si řeka našla novou cestu pod lávovým polem zpod nějž vytéká nesčetnými drobnými proudy a navštívíme nejvřelejší vývěry horkých vod na ostrově v Deidaltunguhveru. Zastavíme se i na významném kultovním místě a středisku historické literatury Reykholt, sídlu významné osobnosti islandských dějin Snori Stúrlussona. V podvečer dojedeme k ubytování do oblasti Borgarnes, ubytování, večeře, nocleh.

4. den: Po snídani pokračujeme k návštěvě majestátního sopečného pole Eldhraun, poblíž kráteru Eldborg. Přes divoký průsmyk Kerlingaskard dojedeme k návštěvě střediska poloostrova Snafellsness městečka Stykkisholmur. Podél pobřeží poloostrova pokračujeme přes rázovité rybářské vesnice Helisandur a Olafsvík a dále pokračuje okružní silnice západem poloostrova nedaleko ledovce Snafellsjőkull, odkud podle Julese Verna započala cesta do nitra země, k Arnastapi, dalším významném hnízdišti vodního ptactva a z jehož rozeklaných pobřežních skal je při jisté dávce štěstí možno vidět velryby. Zastavíme se i v Djúpalonu, romantickému místu na pobřeží, kde lodní posádky zkoušely své síly. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani navštívíme známý národní park Thorsmork, kde speciální autobus brodí až 20 toků, soutěsku Stakholtsgrjá, kde si uděláme krátkou vycházku mezi strmými stěnami zajímavého přírodního útvaru, a podnikneme zajímavou vycházku z níž se nám otevrou další nádherná panorama. Cestou zpět se zastavíme se v městečku Selfoss, největší město na jihu Islandu, které leží v nejbohatší farmářské oblasti Islandu a je známé především výrobou mléčných produktů, cesta nás povede dále směrem k hlavnímu městu, večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Po snídani pokračujeme podél pobřeží a 6,5 km dlouhým tunelem pod Akrafjordurem dojedeme do Reykjavíku. odlet na jednodenní návštěvu Grónska, kde navštívíme starodávně působící inuitskou vesničku Kulusuk, poblíž východního pobřeží. Po příletu následuje asi třičtvrtěhodinová procházka od letiště do městečka, navštívíme zajímavý místní kostel. Seznámíme se s životem místních obyvatel a některými jejich zvyklostmi, podle možností dále uvidíme jízdu na kajaku i zajímavý tradiční tanec. Za příznivého počasí a dostatku času na zpáteční cestě možnost fakultativního výletu lodí mezi ledovými krami. Odlet zpět do Reykjavíku. Možnost návštěvy termálního bazénu, či návštěvy dokumentárního filmu zachycujícího nejzajímavější sopečné erupce poslední doby Volcano show. Ubytovaní v hotelu, večeře, nocleh.

7. den: Okružní jízda Reykjavikem s návštěvou vyhlídky Perlan a největšího kostela na ostrově Halgrímskirkja. Proje deme městským centrem kolem radnice, parlamentu a jezery Tronin a zastavíme se i u domku Hovdi, kde se udála slavná schůzka Regana s Gorbačovem. Dále volno, možnost individuální prohlídky s návštěvou rady zajímavostí jako jsou například skanzen Arbaerjarsafn, různá muzea, restaurace a kavárny (např. rest. Prír Frakkar pouze kde je možné ochutnat velrybí maso), zajímavá je i návštěva Laugardalslaugu, oblíbeného areálu volného času Islanďanů, kromě term. bazénu pod širým nebem (4 „horké hrnce“) je zde i krytý bazén, luxusní lázeňské a fitness centrum, různá sportoviště, islandská botanická zahrada, ZOO domácích zvířat se všemi druhy savců žijícími na Islandu (polární lišky, sobi, islandští koníci atd.). Pokud to čas a počasí dovolí, v odpoledních hodinách možnost fakultativního výletu lodí na pozorování velryb, a pokračujeme ke koupání v Modré laguně, jednom ze symbolů Islandu. Návrat do Reykjavíku, kde máme do odjezdu zajištěnu společnou místnost.

8. den: Odjezd na letiště a odlet do ČR v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000