crosssearch

Island s plavbou luxusní lodí po Atlantiku

Poznávací zájezdy, Island

Trasa Island s plavbou luxusní lodí po Atlantiku

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den : V časných ranních hodinách přílet do Keflavíku, který je také přístavním městem, ležícím asi 50 km jihozápadně od Reykjavíku na poloostrově Reykjanes u jihozápadního pobřeží Islandu v zálivu Faxaflói v Atlantickém oceánu. Vydáme se krajinou lávových polí Reykjanesu k návštěvě geotermální zóny Krysuvíku a po procházce mezi bahenními sopkami /monetami/ a solfatary pokračujeme k vyhlídce na jezero Kleifavatn, přes malebné rybářské městečko Eyrarbakki. Můžeme se zastavit v dalším z pobřežních městeček v Stokkseyri. Pobřeží v této části je velmi členité s mnoha zálivy a zákruty, které jsou ideálním místem pro hnízdění vodních ptáků. Samotné městečko je velmi staré a je opředeno mnoha mýty o trollech a elfech. Skálholt je kultovní středisko Islandu, odkud pocházejí významní biskupové a po dlouhou dobu tu sídlilo biskupství, zachovaný je luteránský kostel s deskou a jmény všech biskupů.V pozdních odpoledních hodinách nás uvítá městečko Flúdir. Je rozloženo v malebné krajině, v blízkosti lososové řeky Stora-Laxa, která protéká městečkem. Oblast je velmi tepelně aktivní. Večeře a nocleh.

2.den: Snídaně, vydáme se do Thjorsardalur, malebného údolí proslulého vodopády a unikátními Vikingskými ruinami. Původní prosperující farmu zničila v r.1104 sopka Hekla, r. 1939 byly zahájeny vykopávky, díky nim, můžeme vidět jak se žilo ve 12.st. Další zastávku si uděláme u velkolepého vodopádu Hrauneyjarfoss, je to 29m vysoký vodopád na řece Tungnaá. Pokračujeme dále kolem hydroelektrárny Sigalda k obrovskému, sopečnému kráteru Ljótipollur, který v sobě nyní ukrývá impozantní jezero, pokračujeme dále sopečnou oblastí Landmannalaugar, krátké foto zastávky, pokud čas dovolí možnost koupání v přírodním horkém pramenu. Kolem nejznámější islandské sopky Hekla dojedeme zpět do městečka Flúdir. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den: Po snídani se vydáme údolím Haukadalur k přírodním zajímavostem „Zlatého okruhu“. Čeká nás velkolepý pohled na „zlatý vodopád“ Gullfoss, který se řítí přes dva skalní bloky z výšky asi 30 m do úzkého kaňonu. Za jasného počasí se nad vodopádem ve vodní tříšti zrcadlí nádherná duha. Zastavíme se u nejznámějšího gejzíru Stóry - Geysir, otci všech gejzírů, který jim dal i jméno. Pramen tryskal až do výše asi 60 m každých 5 - 10 minut, v poslední době se ale četnost erupcí pomalu snižuje. Při dostatku času můžeme navštívit i další známý gejzír Strokkur , který dosahuje cca 20 m. Pokračujeme k národní parku Thingvellir, který je zajímavý jak z hlediska geologického tak i historického. Právě zde vznikl první parlament na světě a světová organizace UNESCO ocenila především symbiózu velkolepé přírody s tisíciletou kulturou. V odpoledních hodinách dojedeme ho hlavního města Reykjavíku a uděláme si okružní jízdu městem. Mezi nejvíce navštěvované zajímavosti města patří např. Perlan, vodárna se skleněnou kopulí s restaurací a vyhlídkovou terasou na vrcholu, monumentální kostel Hallgrimskirkja jemuž dominují varhany s více než pěti tisíci píšťalami, budova Parlamentu, socha Jóna Sigurdssona „otce“ nezávislosti Islandu, bílý domeček Hövdi, kde byla podepsána dohoda mezi prezidenty Reaganem a Gorbačovem, která byla základem k ukončení „studené války“. Nemůžeme být na Islandu a nenavštívit Modrou Lagunu, přírodní jezero s neobyčejnou mléčně modrou barvou. Horké geotermální prameny nasycené minerálními solemi a silicemi vytvářejí ojedinělou kombinaci pro relaxaci a odpočinek, známé jsou i příznivé dermatologické účinky. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

4.den: Snídaně, pojedeme přes Borgarfjordur úrodnou zemědělskou oblast, jednu z mála na tomto ostrově. Začíná na severní straně Hvalfjorduru a rozkládá se k až k ledovcové řece Hvítá (Bílá řeka). Intenzivní geotermální činnost je zde využita k vytápění skleníků, dále nás cesta povede do Reykholtu, termální oblast, kde měl sídlo známý středověký spisovatel Snorri Sturluson. Je zde i spisovatelova socha jejímž autorem je známý sochař Gustav Vigeland. Nemůžeme také minout „Lávové vodopády“ Hraunfossar, které jsou unikátní geologickou zajímavostí. Lávové pole je tvořeno dvěma vrstvami, z nichž horní je propustná a spodní nepropustná, řeka Hvítá se prodírá mezi nimi a vytváří zajímavý přírodní úkaz. Za pozornost stojí i nedaleký menší vodopád Barnafoss, „dětský vodopád“, ke kterému se váže zajímavá pověst. Zastavíme se také u největšího pramenu na Islandu Deildartunguhveru (180 l vody/sec, 100°C) . Městečko Stykkishólmur se nachází v západní části poloostrova Snaefelsnes, zde na nás opět dýchne historie, mnoho starých domů bylo opraveno a dává městu svérázný kolorit. Ubytování, večeře a nocleh.

5.den: Po snídaní se vydáme dále kolem poloostrova do Hellissanduru, od tohoto městečka jsou nádherné výhledy na ledovec Snaefellsjökull a jižní část fjodů Vest. Krátkou zastávku si uděláme v Djúpalónssanduru projdeme se podél písečných pláží a budeme obdivovat zvláštní skalní útvary. Jsou zde 4 skály, na kterých si muž zkoušeli svou sílu (Fullsterkur 154 kg, Hálfsterkur 100 kg Hálfdraettingur 54 kg a Amlódi 23 kg). Jedinečné skalní útvary se nachází také u Arnarstapi, rybářská obec, kde si můžeme udělat další zajímavé fotografie. Na západní straně pobřeží se nachází velmi neobvyklý skalní útvar Gatklettur, poslední zastávku tohoto dne bude pohostinné, turisty vyhledávané městečko Stadarskali. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den: Snídaně, vydáme se na cestu kolem Tröllaskagi, to je poloostrov v severní části ostrova, mezi fjordy Eyjafjördur a Skagafjördur. Poloostrov je hornatý s několika hlubokými údolími, které byly vytvořeny ledovci. V říjnu loňského roku byl otevřen tunel, který byl postaven mezi dvěma horami, takže je nyní možné jet kolem Tröllaskagi velmi dobou cestou. Hofsós je malá vesnice na pobřeží Skafafjorduru, kde si můžeme uděláme krátkou zastávku na prohlídku. Obdivovat můžeme především krásné sloupovité, čedičové útvary. Siglufjordur městečko a fjord stejného jména, rybářské centrum a důležitý přístav. Příjezd do Akureyri, toto město se nachází jen kousek pod polárním kruhem, má přezdívku Hlavní město Severního Islandu a je druhou největší aglomerací na Islandu. Prohlídka města a pro zpestření cesty si uděláme zastávku v Christmas garden, ve Vánoční zahradě se spoustou atrakcí a řemeslných výrobků. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den : Snídaně, cesta nás povede dále na východ k impozantnímu vodopádu Godafoss, do nějž kdysi Islanďané naházeli sošky svých pohanských bohů, aby si je naklonili. Zamíříme do oblasti Mývatnu - Komářího jezera, přírodní rezervace s množstvím vzácných živočichů a rostlin. Uvidíme pseudokrátery Skútustadir, puklinu Grjótagjá s horkým pramenem na dně, uděláme si vycházku ke kráteru Hverfell, který vznikl erupcí před 2500 lety. Dimmuborgir neuvěřitelný přírodní úkaz, neobvykle tvarovaná lávová pole na východ od Mývatnu. Skládá se z různých vulkanických jeskyní a skalních útvarů, připomínajících starověké město, samozřejmě také nevynecháme velice živou geotermální oblast Námaskard, s četnými bahenními sopkami a sulfarary, výrony sopečných plynů a fascinujícími barvami, podmíněnými enormním množstvím síry a přítomností sirných a železitých minerálů. Ubytování, večeře a nocleh.

8. den: Snídaně, vydáme se do městečka Húsavík , leží na východním břehu zátoky Skjálfandi, stal se centrem pozorování velryb, které často připlouvají do zálivu. Zastávku si uděláme u další z pozoruhodností Islandu u kaňonu Ásbyrgi, unikátní přírodní úkaz, opředený mnoha mýty. Je součástí Národního parku Jökulsárgljúfur, cca 3,5 km na délku a 1,1 km na šířku. Po více než polovinu své délky, je kaňon rozdělen středem výrazným skalním útvarem Eyjan z něhož je nádherný výhled. Vycházku si uděláme také k čedičovým sloupům Hljódaklettar (Šeptající skály) a nezapomenutelným zážitkem bude Dettifoss nejmohutnější evropský vodopád, řítící se obrovskou masou vody do hloubky cca 30 m do kaňonu řeky Jökulsá. Pokračujeme dále na náhorní planinu Mödrudalur se stejnojmennou , nejvýše položenou farmou. Je to zelená oáza uprostřed pustiny. Najdeme zde zajímavý kostel s krásným oltářem od naivistického malíře Stórvala. Z planiny jsou nádherné výhledy na ledovec Vatnajökul. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

9. den: Snídaně, v časných ranních hodinách odjezd do přístavního městečka Seydisfjordur, v ranních hodinách nalodění na luxusní loď Norröna a pak nás čeká 3 denní plavba do dánského přístavního města Hirtshalsu. Ubytování a nocleh na lodi.

10.den: Snídaně, pobyt na lodi a relaxace. Norröna je jedenou z nejnovějších lodí v severním Atlantiku, se svými 163 m délky, 33 metry šířky a moderními stabilizátory nabízí každému cestujícímu dostatek příležitostí pro příjemný pobyt a plavbu. Více než 300 kajut, restaurace, bary, obchody, kino sál, dětská hřiště, malý bazén, fitness, sauna, casino a hrací automaty, doplňkové služby. Na otevřených palubách si můžete vychutnat svěží mořský vzduch, zdřímnout si v lehátku na slunci, nebo sledovat velryby, jak plují kolem lodi. Všechny kajuty jsou vybaveny vlastním příslušenstvím, TV, šatní skříň, stolek a toaletní stolek. U dvoulůžkových kajut bývají zpravidla dvě palandová lůžka, jedno se dá upravit jako pohovka. Stravování je možné formou rychlého občerstvení, nebo můžete využít restauraci s nabídkou rozmanitých specialit i tradičních jídel. Večer můžete posedět v baru s hudbou, nebo si zajít na kávu či nějaký drink.

11.den: Snídaně, individuální program a příprava na vylodění, v poledních hodinách připlutí do přístavu v Hirtshalsu, zde vás bude již očekávat autobus pro cestu zpět. Přejezd přes Dánsko, po cestě se uskuteční krátké zastávky na odpočinek a občerstvení.

12.den: V časných ranních hodinách příjezd do ČR

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000