crosssearch

Island pro turisty

Poznávací zájezdy, Island

Obrázek není k dispozici

Snad nikde jinde na světě není drsná severská příroda tak krásná a mnohotvárná jako na Islandu. Jako geologicky velmi mladý ostrov je Island dodnes utvářen častou sopečnou činností, mohutnými ledovci i divokým mořským příbojem. Strmé čedičové stěny, rozlehlá lávová pole a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Snad nikde jinde na světě není drsná severská příroda tak krásná a mnohotvárná jako na Islandu. Jako geologicky velmi mladý ostrov je Island dodnes utvářen častou sopečnou činností, mohutnými ledovci i divokým mořským příbojem. Strmé čedičové stěny, rozlehlá lávová pole a pobřežní útesy jsou otevřenou učebnicí geologie. Horké prameny, bublající solfatary, syčící fumaroly a gejzíry prozrazují, že žhavá hmota planety Země není zde hluboko pod povrchem.
Nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss uchvacuje svou divokostí, četné další vodopády pak zaujmou svou krásou nebo více jak stometrovou výškou. Nevelké a velmi malebné domečky s trávou porostlými střechami, ve kterých ještě před několika desítkami let Islanďané bydleli, se dnes ve skanzenech k sobě tisknou, aby se vzájemně chránily před nepohodou. Malebnost všech islandských osad dotvářejí nevelké, ale pečlivě udržované kostelíky. To vše, zasazeno do prostředí mechem a lišejníky porostlých svahů a údolí, vytváří pro milovníky nedotčené severské přírody nezapomenutelný zážitek.
Na severním pobřeží Islandu je možno pozorovat odpočívající tuleně a při vyjížďce lodí i velryby. Při troše štěstí za jasné noci uchvátí Středoevropana polární záře, která v tomto období není nikterak řídkým jevem.
Během více jak dvoudenního přerušení plavby na Faerských ostrovech se nabízí možnost poznat část jejich divokého západního pobřeží s vysokými a strmými útesy a malebnými rybářskými osadami.
Ještě nedávno patřil Island k nejdražším zemím, kde ceny zboží i služeb byly výrazně vyšší než v zemích západní Evropy. Současná ekonomická situace na Islandu se projevila dramatickým poklesem kurzu islandské koruny vůči euru i dalším měnám, takže ceny zboží a hlavně potravin jsou nyní pro turisty velmi příznivé a srovnatelné s cenami v ČR. Tato situace se promítla i do cen trajektů, takže vám nyní můžeme nabídnout tento zájezd za velmi atraktivní cenu. Doporučujeme Vám, abyste této situace, která se nemusí opakovat, určitě využili.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000