crosssearch

Island podrobný okruh

Poznávací zájezdy, Island

Desítky nádherných vodopádů, tráva zelená tak, jako by byla natřená nesytější temperou, rudožluté kopce, ledovcová jezera, ale také horká vřídla, bublající země, která působí, jako by ji někdo poskládal z nejbizarnějších útvarů světa. Island. V překladu to znamená...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Desítky nádherných vodopádů, tráva zelená tak, jako by byla natřená nesytější temperou, rudožluté kopce, ledovcová jezera, ale také horká vřídla, bublající země, která působí, jako by ji někdo poskládal z nejbizarnějších útvarů světa. Island. V překladu to znamená „ledová země“. Ale ledem je pokryta jen část ostrova.

Program zájezdu:

1.den (ne): Odjezd v časných ranních hodinách do Německa. Přejezd trajektem do Trelleborgu a dále autobusem do Norska.

2.den (po): Podél východního pobřeží Švédska do norské metropole OSLO, krátká prohlídka města, moderní radnice Radhus, výhled na pevnost Askerhus a Oslofjord. Ubytování.

3.den (út): Po snídani odjedeme do BERGENU, kde se v podvečerních hodinách nalodíme na trajekt na Island.

4.den (st): Plavba Atlantickým oceánem přes FAERSKÉ OSTROVY.

5.den (čt): Ráno vylodění na Islandu v SEYDISHFJÖRDHURU, odjezd k nejvodnatějšímu vodopádu Evropy DETTIFOSS. Asi 30 minu chůze od Detiffoss uvidíme další vodopád SELFOSS. Zastavení u sopky KRAFLA (naposledy činná v 18. století) a kráteru VITI. Pokračujeme k jezeru MÝVATN (Komáří jezero), nejnavštěvovanějšímu místu Islandu, v jehož okolí uvidíme všechny islandské zázraky od jeskyní s horskými jezírky, krátery, lávová skaliska, pseudokrátery, až po sirné prameny. Přímo u jezera navštívíme oblast- skalní město DIMMUBORGIR (Temné hrady) – lávové město staré 2.000 let, jehož výška dosahuje až 20ti metrů. Až do jezera Mývatn stékala láva z kráteru HVERFJALL. Odjezd na ubytování.

6.den (pá): Hlavní město islandského severu AKUREYRI, leží asi 100 km jižně od polárního kruhu. Následuje přejezd do okolí farmy ÓSAR s výhledem na útes HVÍTSERKUR s možností spatření tuleňů. Zastavíme u čedičového "hradu" Borgarvirkiđ a v BLÖNDUÓS si prohlédneme hypermoderní kostel ve tvaru kráteru. Návštěva skanzenu lidové architektury Glaumbaer. Ubytování.

7.den (so): KJÖLURSKÁ CESTA je sjízdná zhruba dva měsíce v roce a vede nejkratším možným způsobem ze severu země na jih. Kjölur je území, které se nachází mezi dvěma ledovci, Langjökullem a Hofsjökullem. Tímto územím dojedeme do oblasti GEYSIR s aktivním gejzírem STROKKUR, který každých 10 minut chrlí vřelou vodu až do výše 20 m. Zastavíme i u vodopádu GULFOSS, kde voda padá do hloubky 32 m. Ubytování u LAUGARVATNU.

8.den (ne): Dnes navštívíme nejprve hlavní město Islandu – REYKJAVÍK, ve kterém žije asi 60% obyvatel státu. Uvidíme ALTING, který je považován za nejstarší parlament světa (první zmínka roku 930) a PERLAN – kopule, zastřešující šest velkých nádrží na horkou vodu na nejvyšším reykjavickém kopci. Při jasném počasí lze zahlédnout sopku HEKLA. Odpoledne koupání v BLUE LAGOON – „Mrtvém moři Islandu“ – termální koupaliště Modrá laguna uprostřed lávového pole s 38 ş C teplou a světle modrou vodou. Ubytování v okolí NJARDVÍKU.

9.den (po): Naše dnešní putování bude směřovat do ŢÓRSMÖRK (Thórův les), rozkládající se mezi ledovci Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull. Procházky s výhledy na ledovce. Ubytování.

10.den (út): Ráno se přesuneme do termální oblasti LANDMANNALAUGAR – celodenní výlet po okolních rhyolitových horách s aktivní postvulkanickou činností a koupání v příjemně teplé říčce. Nocleh.

11.den (st): Dopoledne dojedeme k plošně největšímu evropskému ledovci VATNAJÖKULL (8400 km2). V podvečerních hodinách odjezd na nocleh.

12.den (čt): Ráno odjezd do SEYDISFJÖRDUR, v poledních hodinách nalodění na trajekt do Bergenu.

13.den (pá): Plavba Atlantikem.

14.den (so): Po připlutí do Bergenu přejedeme náhorní plošinu Hardangervidda a údolím Hallingdal pokračujeme na ubytování v okolí FREDERIKSTADU. Cestou zastávky na zajímavých místech.

15.den (ne): Po snídani odjedeme do Trelleborgu na trajekt do Rostocku.

16.den (po): Návrat v nočních hodinách

Ubytování:

9x nocleh (z toho 7x ubytování turist. typu na Islandu 4-6lůžk. pokoje, společné soc. zařízení, 2x ubytování v hostelech v Norsku - 4lůžk.pokoje)

Stravování:

2 snídaně v Norsku v ceně

Cena zahrnuje:

* dopravu klim. busem
* trajekt Bergen – Seydisfjördur a zpět
* trajekt Rostock – Trelleborg a zpět
* 7x ubytování turist. typu na Islandu 4-6lůžk. pokoje, společné soc. zařízení
* 2x ubytování v hostelech v Norsku - 4lůžk.pokoje
* 4x na trajektu – lehátko
* 2x snídaně v Norsku
* pojištění léč. výloh a storna
* služby průvodce.

Cena nezahrnuje:

* 7x snídaně na Islandu 2.900,- Kč
* 4.lůž. kabina na trajektu Rostock – Trelleborg 750,- Kč (jedna cesta)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000