crosssearch

Island - cestou Vikingů

Poznávací zájezdy, Island

Klasický okruh kolem ostrova trvá jeden týden a je dlouhý cca 1400 km. Zavede Vás k nejznámějším místům ostrova: historicky i geologicky zajímavému národnímu parku Thingvellir, jedinečnému jezeru Mývatn, největšímu evropskému ledovci Vatnajökull, pestrému jižnímu pobřeží a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Klasický okruh kolem ostrova trvá jeden týden a je dlouhý cca 1400 km. Zavede Vás k nejznámějším místům ostrova: historicky i geologicky zajímavému národnímu parku Thingvellir, jedinečnému jezeru Mývatn, největšímu evropskému ledovci Vatnajökull, pestrému jižnímu pobřeží a samozřejmě k vodopádu Gullfoss a gejzíru Strokkur. Čekají na nás i všudypřítomný vítr, voda ve všech skupenstvích a barvách a nejkouzelnější dar severních oblastí - bílé noci.

Program zájezdu:

1.den (út): Dopoledne odlet z Prahy přes Kodaň na Island. Přistání na keflavickém letišti v odpoledních hodinách. Pobyt na Islandu zahájíme návštěvou Reykjavíku – hlavního města Islandu. Večer ubytování.

2.den (st): Ráno zamíříme k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku. Odtud přejedeme do oblasti gejzírů. Uvidíme nejznámější a prý i nejkrásnější islandský gejzír - Gullfoss („Zlatý vodopád“). Při pěší procházce touto pohádkovou vřídelní krajinou, nemineme ani „otce“ Geysira (již téměř nečinný), ani „syna” o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. Dále budeme projíždět vnitrozemím ostrova cestou zvanou Kjölur, krajinou mezi ledovci Hofsjokull a Langjokull. Zastávka u horkých pramenů Hveravellir s možností koupání. V podvečer dojedeme do oblasti Skagafjordur na severním pobřeží ostrova. Prohlídka “hlavního města severu” Akureyri, který leží jen kousek pod polárním kruhem. V centru města vás zaujme nová katedrála se skleněnou mozaikou, i typický přístav. Nocleh.

3.den (čt): Dopoledne zastávka u vodopádu Godafoss, do nějž kdysi Islanďané házeli sošky svých pohanských bohů. Dále příjezd do městečka Husavík, odkud je možné podniknout výlet lodí za pozorováním velryb. Záliv Skjalfandi patří k nejčastějším místům výskytu velryb v okolí Islandu. Projedeme poloostrov Tjörnes a navštívíme národní park Jökulsa á Fjöllum („Ledovcová řeka z hor“). Přejedeme k nejmohutnějšímu vodopádu v Evropě - Dettifoss. Vodní proud v šíři 100 metrů padá z výšky 45 metrů do ohromujícího kaňonu Jökulsárgljúfur, řeka Jökulsá pak klesá v mnoha peřejích a vodopádech. Nocleh.

4.den (pá): Celý den strávíme v okolí jezera Mývatnu, tzv. „Komářímu jezeru”, které leží na okraji aktivního vulkanického pásma. Za příznivého počasí vystoupíme na některý ze sopečných kuželů s dalekým rozhledem na jezero. Během pobytu v okolí jezera uvidíme unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a krátery. Objedeme celé jezero kolem dokola, navštívíme oblasti podřimujících i dávno vyhaslých sopek (např. sopka Krafla), bahenních sopek a vývěrů síry na úpatí hory Námafjall. Vystoupíme na některý z kráterů (Víti, Hverrfjall) a projdeme se lávovým skalním městem Dimmuborgir (“temné hrady”). Pojedeme též kolem geotermální elektrárny a místa těžby rozsivkové hlinky. Nocleh.

5.den (so): Dále trasa pokračuje kolem tabulové hory Búrfell téměř liduprázdnou vysočinou a přes lávovou poušť Mödrudalsöraefi do centra východu ostrova - městečka Egilsstadir, které leží na břehu žlabovitého jezera Logurinn. Odpoledne dojedeme až k pobřeží Atlantického oceánu a podél fascinujících fjordů na východě Islandu přijedeme do Stödvarfjörduru. Pokračujeme okolo Berufjordu a pohoří Stafafell (barevné hory) do rybářské osady Djupivogur. Nocleh.

6.den (ne): Kolem největšího evropského ledovce Vatnajökull přijedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně Jökulsárlón. Zde je možnost absolvovat projížďku po jezeře obojživelným člunem. Odpoledne přejedeme do národního parku Skaftafell, kde podnikneme krátký výlet k vodopádu Svartifoss (tzv. „Černý vodopád“ s pozadím černých čedičových sloupů). Pokračujeme přes písečné naplaveniny řeky Skeidará, okolo městečka Kirkjubejarklausturu s vodopádem Systrafoss a zajímavými skalními čedičovými útvary. Projedeme obrovské lávové plošiny Eldhraun („Ohnivá láva“) a dorazíme navečer na nejjižnější bod Islandu - Vík. Nocleh.

7.den (po): Ráno uvidíme mohutné skalní útesy Dyrhólaey s četnými ptačími koloniemi a dalekými rozhledy. Dopoledne navštívíme vodopád Skógafoss, který patří k nejvyšším na Islandu – cca 60m. U dále se zastavíme u vodopádu Seljalandsfoss, u nějž je možné vstoupit až za vodní stěnu. Dále kolem ledovce Myrdalsjokull a činného vulkánu Hekla. Nocleh.

8.den (út): Dopoledne se údolím Tjorsardallur přiblížíme k dosud činnému vulkánu Hekla. Prohlédneme si i zbytky vikingské osady Stong zničené výbuchem sopky v roce 1104. Odpoledne se zastavíme v městečku Hveragerdi, centru jedné z největších geotermálních oblastí na Islandu. Prohlídka centra města. Pobyt na Islandu zakončíme večerní návštěvou proslulé Modré Laguny, patrně nejproslulejším termálním koupališti na světě.

9.den (st): Odlet z letiště v Keflavíku krátce po půlnoci. Dopoledne přílet do Prahy.

Ubytování:

turist. kat. ve vícelůž. pokojích

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* doprava letecky Praha - Keflavik - Praha
* doprava autokarem po Islandu
* průvodce
* 7x nocleh v turistických ubytovnách (vícelůž. pokoje)
* 7 x snídaně

Cena nezahrnuje:

* letištní taxy a pal. přípl. (příplatek: 3200 Kč)
* 2 lůž. pokoj/os. (příplatek: 3790 Kč)
* 1/1 pokoje nejsou možné

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000