crosssearch

Island - poznávací okruh. Exotická a komfortní dovolená v magické zemi, na kterou rozhodně nezapomenete. Island je fascinující zemí kontrastů a hry barev. I přes svůj název \"Ledová země\", je ostrovem zeleným a plným tekoucí vody ve všech podobách (nádherné vodopády, chrlící...

Konečná cena za osobu od: 59 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Island - poznávací okruh. Exotická a komfortní dovolená v magické zemi, na kterou rozhodně nezapomenete. Island je fascinující zemí kontrastů a hry barev. I přes svůj název "Ledová země", je ostrovem zeleným a plným tekoucí vody ve všech podobách (nádherné vodopády, chrlící gejzíry, horké prameny, blankytné laguny, mohutné řeky a krásná jezera). Island potěší i milovníky zvěře, protože zde můžete obdivovat velryby, tuleně, papuchálky, divoké soby, islandské koně a ovce, ale také polární lišky. Navštivte magický Island s naším jedinečným zájezdem: velký okruh Islandem, letecká doprava s kvalitními aeroliniemi Finnair-Icelandair, prověřené vysoce hodnocené hotely s vlastním sociálním zařízením, polopenze o 3 chodech / islandský bufet, bohatý itinerář a vstupy do muzeí v ceně. Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů pořádáme i v tomto roce zájezd "Island bez kompromisů". Kvůli omezeným kapacitám v okolí národního parku Skaftafell nabízíme v roce 2016 pouze jeden zájezd tohoto typu. Neváhejte tedy a rezervujte si svá místa včas. V předešlých letech veškeré zájezdy na Island vyprodány do posledního místa.

PROGRAM OKRUHU

1.den: Přílet na Island - Modrá Laguna - hlavní město Reykjavík

Let z Prahy do Helsinek s finskými aeroliniemi Finnair (odlet 11:35 z Prahy), s krátkým 50 minutovým přestupem a odlet přímým letem na Island s islandskou společností Icelandair. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku v 16.00. Naše fascinující cesta začne na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody známým nejen svou krásou ale i jeho léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je nutné rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté budeme směřovat do hlavního města, které je označováno jako nejsevernější hlavní město světa (jak alespoň tvrdí sami Islanďané). Večeře formou bohatého bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci.

Ubytování v hotelu stylu butique přímo v centru města. Hotel má vlastní příjemný bar, který je populární mezi místními obyvateli kvůli velkému množství druhů islandských piv z malých lokálních pivovarů.

2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)

Návštěva emblematických míst Reykjavíku a krásné vyhlídkové budovy Perlan, ze které je vidět skoro celý Reykjavík. Výlet na slavný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde je slavný velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menší bratr Strokkur chrlící horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6-9 minut. Jen o kousek dál se nachází úchvatný "Zlatý vodopád" Gullfoss, který svou mohutností bere dech. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný vulkanický kráter Kerid starý 6 500 let (vstupné na kráter v ceně).

Ubytování v pěkném kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. K večeři na nás čekají 3 chody připravené z lokálních surovin.

3. den: Jih Islandu - vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss - Vík

Hned po ránu budete mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijete simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss za jehož vodní stěnou projdeme a můžeme ho tak obdivovat ho ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý také úchvatný vodopád Glúfrafoss. Poté zastavíme na promítání o nechvalně slavné sopce Eyjafjallajökull (vstupné v ceně). Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 60 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Dále přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc.

Večeře o 3 chodech. Noc v country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell - Vatnajökull.

4. den: Národní Park Skaftafell - ledovec Vatnajökull - laguna Jökulsárlón - fjordy

Národní park Skaftafell je jedním z turisticky nejoblíbenějších jak mezi turisty, tak mezi Islanďany. Zde budeme mít možnost pokochat se pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trekking k černému vodopádu Svartifoss a také se zúčastnit exkurze na ledovec s mačkami (tato exkurze je fakultativní a závislá na dostupnosti a počasí). Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znáte z filmu James Bond, Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu anebo speciálně upravených obojživelných lodí (za poplatek v ISK/kartou). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra (vstup v ceně) a budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem Lagarfljót. Tradiční večeře o 3 chodech ve vyhlášené hotelové restauraci.

5.den: Národní park Jökulsárgljúfur - Dettifoss - kaňon Ásbyrgi - velryby v Húsavíku

Pátý den vás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy, mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká "Kaňon bohů". Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá "Hlavní město velryb", je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost projížďky na islandských koních nebo individuální volno v Húsavíku. Noc a večeře v country hotelu na břehu jezera Mývatn.

6. den: Magické jezero Mývatn - sopka Krafla - Gódafoss - Perla severu Akureyri

Návštěva okolí vyhlášeného jezera Mývatn: zde nás čeká prohlídka termální oblasti Námaskard s vroucími bahennými krátery, lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také výhled na kráter Hverfjall. Poté se projdeme ve vulkanické oblasti sopky Krafla - Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10 kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 km pod povrchem. Navštívíme obrovský kráter Víti, a poté zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do nádherného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají "Perla severu". Tříchodová večeře a ubytování v centru města.

7. den: Akureyri - Glaumbaer - Hraunfossar - Barnafoss - Deildartunguhver

Přes impozantní hory dorazíme do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severo-západ navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde si budete moci prohlédnout tradiční islandské stavby s drnovou architekturou.Jižně od muzea nás čeká návštěva nejsilnějších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a také zastávka u vodopádů Hraunfossar, vyvěrajících zpod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále podjedeme "Velrybí fjord" Hvalfjördur podmořským tunelem do Reykjavíku, kde zastavíme u budovy Harpa, která získala jedno z nejdůležitějších architektonických ocenění. Tímto náš okruh pomalu končí, protože večer přijedeme zpět do oblasti poloostrova Reykjanes. Zde nás čeká výborná islandská večeře s vyhlídkou na Keflavícký přístav. Ubytování je jen 5 minut od letiště pro vaše pohodlí před odletem. V hotelu je sauna a islandská hot-tob (jacuzzi).

8. den: Keflavík - návrat do České republiky

Brzká express snídaně. Ranní transfer na letiště vzdálené jen 5 minut cesty. Odlet z Keflavíku v 07.30 linkou Icelandiar do Helsinek a pak navazujícím spojem Finnair do Prahy (přílet v 18.45).

Praktické informace:

Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety bude nutné hradit v EUR přímo průvodci. Doporučujeme vyměnit / vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK.

Další informace:

Minimální počet účastníků pro realizaci následujících zájezdů na Island je 23 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena. Uváděné časy odletu a příletu jsou v místních časech. Limit na odbavené zavazadlo do letadla je 23 kg / osoba. Změna ceny zájezdu v případě změny výše DPH na Islandu, či změny kurzového rozdílu ISK / EUR / Kč více jak 5 % vyhrazena. Upozorňujeme klienty, že volitelné exkurze a vstupy bude nutné potvrdit s předstihem kvůli vysoké poptávce na Islandu, která často převyšuje danou nabídku. Změna v itineráři vyhrazena v případě nepřízně počasí či dalších klimatologických a přírodních vlivů.

Cena zájezdu zahrnuje:

Komfortní let na pravidelné lince se společností Finnair Praha - Helsinki - Keflavík a zpět včetně všech tax a příplatků, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově luxusním autobusem, 7x nocleh v kvalitních hotelech vždy se sociálním zařízením na pokoji, polopenze - po celou dobu pobytu večeře o 3 chodech/islandský bufet v Reykjavíku, vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea - skanzenu Glaumbaer, muzeum Eyjafjallajökull s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena zájezdu nezahrnuje:

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě. Volitelné exkurze: výlet lodí po ledovcové laguně Jökulsarlón - cca 35 EUR/osoba, lagunu je však možné perfektně vidět i ze břehu, exkurze na ledovec s mačkami v Národním parku Skaftafell - cca 79 EUR/osoba, vstup do Modré Laguny - 50 EUR/osoba, další volitelné exkurze či vstupy, obědy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v "Cena zájezdu zahrnuje".

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000