crosssearch

Grand tour Islandem s Janem Burianem

Poznávací zájezdy, Island

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku, ubytování a odpočinek v hotelových pokojích. Snídaně. Výlet na poloostrov Reykjanes s nádhernými výhledy na oceán. Městečko na lávě Hafnarfjördur, tajemné jezero Kleifarvatn, oblast horkých pramenů Seltún v poušti Krýsuvík a koupání v termálních lázních Modrá laguna. Po návratu do Kouřové zátoky – Reykjavíku následuje okružní jízda nejzajímavějšími místy města a individuální volno. Večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Přes činnou sopku Hengill povede cesta do Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa a do biskupství Skálholt, známém ze slavného románu Gudmundura Kambana "Panna na Skálholtu". Po zastávce u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss bude následovat procházka po tajuplné černé pláži a úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Z jedné z nejvyhlášenějších černých pláží světa zamíří horská cesta za dobrodružstvím kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (sopka Laki) do geotermální oblasti Landmannalaugar, známé barevnými liparitovými horami a horkými prameny. Po koupeli v horkých přírodních lázních cesta přes "hory a doly" k úpatí legendární sopky Hekly (poslední erupce v r. 2000) a do městečka Laugarvatn. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Po nezapomenutelné podívané na gejzír Strokkur a "zlatý" vodopád Gullfoss považovaný za nejkrásnější na ostrově povede cesta středem Islandu – krajinou mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull zvanou Kjölur. Odpočinek v oblasti s mnoha horkými prameny uprostřed neobydlené vysočiny u Hveravellir. Návrat do "civilizace" v oblasti Skagafjördur, známé chovem koní a přejezd do metropole severního Islandu Akureyri. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa. Večeře a nocleh (2 noci).

5. den: Snídaně. Celodenní program v jedné z nejzajímavějších oblastí ostrova v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi, geotermální aktivitou a přírodní rezervací s množstvím ptáků. Procházka kolem pseudokráterů ve Skútustadir, lávovým labyrintem Dimmuborgir a zastávka u sirných pramenů Hverarönd. Návštěva sopečné oblasti Krafla s kráterem Víti (Peklo) a procházka kolem kráteru sopky Leirhn­júkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety) patřící tradičně k vrcholným zážitkům návštěvy Islandu. Cestou do Akureyri zastávka u "Božího vodo­pádu" Godafoss. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Cesta povede údolím kolem malebného horského vrcholu Hraundrangar do oblasti Skagafjördur a po návštěvě skanzenu Glaumbaer přes městečko Blön­duós k malebnému kráteru Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole. Přejezd do půvabného přístavního městečka Stykkishólmur na poloostrově Snaefelsness. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Ve dni stráveném převážně na poloostrově Snaefelsness nebude chybět cesta kolem slavného ledovce Snaefellsjökull, procházka po kouzelné černé pláži a vyprávění o skřítcích a trollech ukrytých ve zvláštních lávových útvarech a kamenech tohoto podivuhodného místa, ptačí útesy Arnarstapi a půvabný dřevěný kostelík Budir. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskád vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole, korunované divokým vodopádem Barnafoss. Návrat do Reykjavíku. Večeře a zkrácený nocleh v hotelových pokojích.

8. den: Cca 2 hodiny po půlnoci transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000