crosssearch

Gejzíry, Ledovce, Vodopády A Fjordy Islandu - Letecké Víkend

Poznávací zájezdy, Island

Program zájezdu 1.den: odlet z Prahy do Keflavíku. Cesta podél jižního pobřeží Islandu povede k okouzlujícím vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss, tajuplné černé pláži a nejjižnějšímu mysu Islandu útesům Dyrhólaey s úchvatnými pohledy na Atlantik a dále do...

Konečná cena za osobu od: 27 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

odlet z Prahy do Keflavíku. Cesta podél jižního pobřeží Islandu povede k okouzlujícím vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss, tajuplné černé pláži a nejjižnějšímu mysu Islandu útesům Dyrhólaey s úchvatnými pohledy na Atlantik a dále do městečka Vík. Nocleh.

2. den:

snídaně. Cesta kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (sopka Laki) povede ke zvláštním kamenným formacím u městečka Kirkjubaejarklaustur a do NP Skaftafell. Nenáročná, avšak atraktivní pěší túra k vodopádu Svartifoss poblíž největšího evropského ledovce Vatnajökull. Projížďka speciálním obojživelným vozidlem u proslulé ledovcové laguny Jökulsárlón a přejezd do oblasti Höfn na nocleh.

3. den:

snídaně Po prohlídkce přístavu starého rybářského městečka Höfn a návštěvě bizarního muzea hornin paní Petry Sveinsdóttir zamíří trasa malebnou pobřežní silnicí s nádhernými vyhlídkami na moře do východních fjordů. Večer odlet z Egilsstadiru do Reykjavíku. Nocleh..

4.den:

snídaně. Volno v ­Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" - NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, geotermální oblast gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­Strokkur, vodopády Gullfoss, považované za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Nocleh.

5.den:

snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 55 EUR na osobu za 3 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 70 EUR za instruktáž a 1,5hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000