crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Fly and Drive - Island autem bez kompromisů

Poznávací zájezdy, Island (zobrazit na mapě) mapa

Užijte si fascinující Island s naší jedinečnou nabídkou po vlastní ose: velký okruh Islandem, letecká doprava přímým letem z Prahy, výborně hodnocené hotely ve skvělých lokalitách s vlastním sociálním zařízením a bohatou snídaní, polopenze po dobu tří dnů během okruhu a skvělý...

Konečná cena za osobu od: 37 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Island - 8denní poznávací okruh po vlastní ose.

Užijte si fascinující Island s naší jedinečnou nabídkou po vlastní ose: velký okruh Islandem, letecká doprava přímým letem z Prahy, výborně hodnocené hotely ve skvělých lokalitách s vlastním sociálním zařízením a bohatou snídaní, polopenze po dobu tří dnů během okruhu a skvělý itinerář na míru. Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů na zájezdy na Island, letos pořádáme i zájezdy, které jsou individuální: ,,Island bez kompromisů autem", a to v měsíci červenci a srpnu, kdy je příroda v plné kráse, a na Islandu jsou dlouhé dny a krátké noci.Představujeme vám dovolenou vašich snů: letecká doprava z Prahy ve skvělou denní dobu (odlet v neděli ráno a přílet v neděli odpoledne), 7 nocí v předem známých kvalitních hotelech (žádné školy a koleje, jak je bohužel u některých konkurenčních zájezdů běžné), ubytování v samém srdci Reykjavíku a nejlepších lokalitách kolem ostrova, návštěva nejkrásnějších míst Islandu dle předem sestaveného detailního itineráře, poloostrov Reykjanes, kde se nachází Modrá laguna, Zlatý okruh, jižní pobřeží s nádhernými plážemi a útesy. 62metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se můžete projít + skrytý vodopád v jeskyni, východní fjordy, magické jezero Mývatn, sopka Krafla, ledovcová laguna Jökulsarlón, město velryb Húsavík, perla severu Akureyri s ubytováním ve starém centru města, nejsilnější vodopád Evropy Dettifoss a mnohem více.V ceně je i informativní schůzka před odletem a mapa Islandu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by s vámi sdíleli jeho krásy a taje.

Program zájezdu

1. den: NedělePřílet na Island - Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, vodopád Gullfoss) Přímý let z Prahy na Island v 06:30 ráno. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku v 08:40 a vyzvednutí vozidla přímo na letišti. Vítejte na Islandu a připravte se na skvělé dobrodružství. První den poznáte slavný Zlatý okruh, kde se nacházejí jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir a první demokratický parlament Althing - založený v roce 930. Tento národní park, je také místem, kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur - zde z blízka poznáte velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům. I jeho menšího bratra, gejzír Strokkur, který chrlí horkou vodu do výšky až 25-35 metrů každých 6-9 minut. Jen o kousek dál se nachází proslulý ,,Zlatý vodopád" Gullfoss, který je bez pochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do vašeho hotelu můžete navštívit také krásný vulkanický kráter Kerid, starý 6 500 let. Ubytování v pěkném kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi.

2. den: PondělíJih Islandu - vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss - VíkSnídaně v hotelu. Druhý den budete věnovat přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se můžete projít a obdivovat ho tak ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý také úchvatný vodopád Gljúfrabúi. Pak již pojedete kolem nechvalně slavné sopky Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Dále přejedete přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostanete se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíte noc. Noc v country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell - Vatnajökull.

3. den: ÚterýNárodní Park Skaftafell - ledovec Vatnajökull - laguna Jökulsárlón - fjordy Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je jedním z turisticky nejoblíbenějších jak mezi turisty, tak mezi Islanďany. Zde budete mít možnost pokochat se pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trekking k černému vodopádu Svartifoss, anebo se zúčastnit fakultativní exkurze na ledovec s mačkami. Odpoledne vám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás možná znáte z filmu James Bond ,,Dnes neumírej". Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu, i ze speciálně upravených obojživelných lodí či zodiaku. Poté přejedete po útesech jihovýchodních fjordů a budete míjet malá rybářská osídlení typická pro tuto oblast. Ubytování v hotelu na východních fjordech.

4. den: StředaNárodní park Jökulsárgljúfur - Dettifoss - kaňon Ásbyrgi - velryby v HúsavíkuSnídaně v hotelu. Čtvrtý den vás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, možnost přejezdu přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i polární lišku. Dále lze navštívit národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháte pohledem na nejsilnější vodopád Evropy - mohutný Dettifoss. Zastavte se i u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká ,,Kaňon bohů". Večer vás čeká přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchalků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb. S trochou štěstí budete mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchalky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá ,,Hlavní město velryb", je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Noc v hotelu oblasti Húsavík-Mývatn.

5. den: ČtvrtekMagické jezero Mývatn - sopka Krafla - Gódafoss - Perla severu AkureyriSnídaně v hotelu. Návštěva okolí vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Projděte se v sopečné oblasti vulkánu Krafla-Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s desetikilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále můžete navštívit obrovský kráter Vítí nebo termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn vás čeká lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a kráter Hverfjall. Poté již zamíříte směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíte do nádherného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají ,,Perla severu". Ubytování v hotelu v centru města Akureyri.

6. den: PátekAkureyri - Glaumbaer - Hraunfossar - Barnafoss - Deildartunguhver - západní IslandPo snídani v hotelu vyrazíte přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíte zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíte tradiční drnovou architekturu s travnatými střechami. Dále směrem na západ se nachází tajuplný poloostrov Snaefellsness se slavným ledovcem Sneafellsjokull. Právě v této oblasti našel Jules Verne ,,Cestu do Středozemě". Po cestě si můžete prohlédnout zajímavý vodopád Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžete obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštivte nejsilnější horký pramen Islandu - Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu). Pak projedete ,,Velrybím fjordem" Hvalfjördur - podmořským tunelem přes Reykjavík do Keflavíku. Ubytování v hotelu v Kefavíku.

7. den: SobotaPoloostrov Reykjanes - Modrá Laguna - hlavní město ReykjavíkSnídaně v hotelu. Prozkoumejte vulkanický poloostrov Reykjanes s mostem mezi kontinenty, krásnými útesy, termálními oblastmi a fascinující Modrou lagunou. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí, islandsky Bláa Lónid, je mistrovským dílem člověka a přírody - je známý nejen svou krásou, ale i svými léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je nutné rezervovat a zaplatit s předstihem). Po cestě do Reykjavíku se můžete zastavit na krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět skoro celý Reykjavík. Pokračujte ke slavné budově Hofdi, kde byla ukončena Studená válka, a také si vyfoťte sluneční loď Sólfar, která ztvárňuje bájnou loď Vikingů. Odpoledne volno na prohlídku města a individuální exkurze jako například výlet do sopky, rybaření v Atlantiku, atd. Ubytování v Reykjavíku.

8. den: NeděleReykjavík - návrat do České republikyPo snídani v hotelu vyrazíte směr mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíte přímým letem v 09.20 zpět do České republiky. Přílet do Prahy v neděli v 15.05 odpoledne.

Upozornění: Smlouva o zájezdu je na vyžádání a zpětné potvrzení. Let na pravidelné lince. Cena zájezdu je platná v případě dostupnosti letenek v optimální knihovací třídě. Může se stát, že letenky v této třídě nebudou již k dispozici a bude nabídnuta upravená cena. Jiné termíny zájezdu nejsou možné! Kategorie vozidel:Compact - VW Polo, VW Golf, Hyundai i10 nebo podobnéstřední kategorie - Renault Megane, Škoda Octavia Combi nebo podobné4x4 compact - Suzuki Jimny nebo podobné4x4 střední kategorie - Dacia Duster, Suzuki Vitara nebo podobné4x4 vyšší kategorie - Toyota Landruiser nebo podobnéTarif Wizz plus obsahuje:- Velké příruční zavazadlo- Výběr sedadla zdarma, včetně přední řady a sedadel s větším prostorem pro nohy- odbavené zavazadlo 32 kg- Přednostní nástup- Odbavení (check-in) na letišti nebo on-line zdarmaPraktické informace:Účastníkům zájezdu doporučujeme s sebou vzít pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je nutné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Nutno počítat s nájezdem cca. 1.700 km. Cena benzínu na Islandu v létě 2017 je cca 47 Kč/litr.Další informace:Upozorňujeme klienty, že volitelné exkurze a vstupy bude nutné potvrdit s předstihem kvůli vysoké poptávce, která často převyšuje danou nabídku. Berte v potaz, že itinerář je pouhým doporučením. Fixními body pobytu jsou datumy a rezervované hotely. Tři večeře jsou v ceně zájezdu (podávají se ve 20.45). Doporučujeme, přikoupit zbylé dvě večeře na okruhu kvůli nedostatku stravovacích míst.

V ceně zájezdu je zahrnuto: letenka se společností Wizz Air na trase Praha-Keflavik-Praha včetně všech tax a zavazadla (tarif Wizz Plus), 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3* (ubytování s vlastním sociálním zařízením na pokoji), 7× snídaně formou bufetu, 3× večeře (v hotelech po dobu okruhu), pronájem vozidla dle kategorie compact (vhodné pro 2 osoby) na 7 dní s vyzvednutím a navrácením vozidla na letišti, nelimitované kilometry, navigace GPS, pojištění CDW, navržený detailní itinerář, certifikát o překročení dvou kontinentů, před odletová informační schůzkaorientační mapa Islandu.

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, volitelné exkurze a vstupy, obědy a večeře - které nejsou jmenované. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v ,,Cena zájezdu zahrnuje".Příplatky: - Večeře, Modrá laguna, výlet na velryby a muzea: navíc výlet za pozorováním velryb, islandský skanzen, muzeum sopky Eyjafjallajokul- jiná kategorie vozidla

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Celkem 21 termínů

Termín Délka Doprava Strava Cena 12.08. - 20.08.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   41 690 VYBRAT
15.08. - 23.08.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   41 690 VYBRAT
19.08. - 27.08.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   41 690 VYBRAT
22.08. - 30.08.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   41 690 VYBRAT
26.08. - 03.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   41 390 VYBRAT
29.08. - 06.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   40 390 VYBRAT
02.09. - 10.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
05.09. - 13.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
09.09. - 17.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
12.09. - 20.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
16.09. - 24.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
19.09. - 27.09.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
23.09. - 01.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   39 290 VYBRAT
26.09. - 04.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   38 790 VYBRAT
30.09. - 08.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 790 VYBRAT
03.10. - 11.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 490 VYBRAT
07.10. - 15.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 490 VYBRAT
10.10. - 18.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 490 VYBRAT
14.10. - 22.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 490 VYBRAT
17.10. - 25.10.2020   Last Minute 9 dní / 7 nocí Praha kombinace   37 490 VYBRAT

Celkem 21 termínů

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000