crosssearch

Fascinující Island

Poznávací zájezdy, Island

Island - poznávací okruh. Exotická a komfortní dovolená v magické zemi, na kterou rozhodně nezapomenete. Island je fascinující zemí kontrastů a hry barev. I přes svůj název \"Ledová země\", je ostrovem zeleným a plným tekoucí vody ve všech podobách (nádherné vodopády, chrlící...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Island - poznávací okruh. Exotická a komfortní dovolená v magické zemi, na kterou rozhodně nezapomenete. Island je fascinující zemí kontrastů a hry barev. I přes svůj název "Ledová země", je ostrovem zeleným a plným tekoucí vody ve všech podobách (nádherné vodopády, chrlící gejzíry, horké prameny, blankytné laguny, mohutné řeky a krásná jezera). Island potěší i milovníky zvěře, protože zde můžete obdivovat velryby, tuleně, papuchálky, divoké soby, islandské koně a ovce, ale také polární lišky. Navštívíte slavný Zlatý okruh s gejzíry Strokkur a Geysir, zlatý vodopád Gullfoss, národní park Thigvellir s nejstarším paramentem Althing, vulkanický kráter Kerid, fascinující Modrou lagunu, nádherné vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, krásné útesy a pláže ve Víku, termální trek do údolí Reykjadalur, folklórní muzeum s tradičními islandskými domky porostlými trávou, promítání o sopce Eyjafjallajökull a mnoho dalšího. Jako bonus tento zájezd má v ceně exkurzi na pozorování velryb. V ceně je i informativní schůzka před odletem, mapy, informační materiály o Islandu a mnohem víc. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje.

PROGRAM OKRUHU

1.den: Island - Modrá Laguna - hlavní město Reykjavík

Let z Prahy do Helsinek s finskými aeroliniemi Finnair, s krátkým 50 minutovým přestupem a odlet přímým letem na Island s islandskou společností Icelandair. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku v 16.00. Naše dobrodružství začne na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody známým nejen svou krásou, ale také léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel a pozoruhodnou krajinu (vstup do lázní je nutné rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté se vydáme za poznáním hlavního města Reykjavíku. Ubytování přímo v centru nejsevernějšího hlavního města na světě (jak alespoň tvrdí sami Islanďané). Kdosi ho také trefně nazval nejmenším velkým městem Evropy.

2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)

Návštěva emblematických míst Reykjavíku. Výlet na Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky, dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde je slavný velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menší bratr Strokkur chrlící horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6-8 minut. Jen o kousek dál se nachází úchvatný "Zlatý vodopád" Gullfoss, který svou mohutností bere dech. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný vulkanický kráter Kerid starý 6 500 let. Ubytování v pěkném hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a hot tub, isladnské jacuzzi.

3. den: Jih Islandu - vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss - Vík

Hned po ránu budete mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijete simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss za jehož vodní stěnou projdeme a můžeme ho tak obdivovat ho ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý také úchvatný vodopád Glúfrafoss. Poté zastavíme na promítání o nechvalně slavné sopce Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 60 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Samotné městečko Vík je také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Dále přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc.

4. den: Národní Park Skaftafell - ledovec Vatnajökull - laguna Jökulsárlón - fjordy

Národní park Skaftafell je jedním z turisticky nejoblíbenějších jak mezi turisty, tak mezi Islanďany. Zde budeme mít možnost pokochat se pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trek k černému vodopádu Svartifoss a také se zúčastnit exkurze na ledovec s mačkami (tato exkurze je fakultativní a závislá na dostupnosti a počasí). Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znáte z filmu James Bond, Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu anebo speciálně upravených obojživelných lodí (za poplatek v ISK/kartou, závislé na dostupnosti a počasí). Poté se obrátíme zpět k jižnímu pobřeží a navštívíme jeden z dalších přírodních skvostů jihu Islandu, ke kterému bezesporu také patří "mekka islandského ptactva" zvaná Dyrhólaey s impozantními útesy. Pokud budeme mít štěstí, můžeme pozorovat roztomilé ptáčky papuchálky puffins/Fratercula arctica). Dále si prohlédneme krásné folklórní muzeum Skógar, kde nahlédneme do starých domků s drnovými střechami. V muzeu pořídíte nejen velmi hezké fotografie, ale také poznáte, jak se na Islandu běžně žilo ještě před sto lety. Návrat do hlavního města. Ubytování v novém moderním hotelu v Reykjavíku nedaleko vyhlášené nákupní třídy Laugavegur.

5.den: Reykjavík - prohlídka města

Návštěva Reykjavíku s průvodcem. Půldenní prohlídka města včetně vstupného na věž kostela Hallgrímskirkja s panoramatickým výhledem na hlavní město. Poznáte nejdůležitější místa Reykjavíku, dozvíte se zajímavá historická fakta a zajímavosti o životě v nejsevernějším hlavním městě naší planety. Návštěva Reykjavíckého muzea umění, Listasafn Reykjavíkur. Odpoledne volno v Reykjavíku či možnost volitelných exkurzí jako například rybaření na volném moři, jízda na islandských koních či výlet do nitra sopky. Ubytování v Reykjavíku jako předešlou noc.

6 den: Volitelné exkurze

Tento den je vyhrazen pro volitelné exkurze. Každý z vás si ho může užít dle svého gusta. Nabídka volitelných exkurzí z Reykjavíku je opravdu široká. Můžete se vydat za dobrodružstvím na skútrech na ledovci, navštívit magický poloostrov Snaefelsnes, proletět se nad Islandem, podívat se do islandského vnitrozemí, projet se psím spřežením, udělat si výlet na západní fjordy a mnoho dalšího. Všechny volitelné exkurze doporučujeme rezervovat předem, protože poptávka na Islandu často převyšuje nabídku. Ubytování ve stejném hotelu v Reykjavíku.

7 den: Pozorování velryb a trek k termálním pramenům

Dnes vás čeká dobrodružství na moři při pozorování velryb v Atlantickém oceánu. Ráno se vydáme s průvodcem do přístavu, kde se nalodíme na pohodlnou loď, která nás vyveze do zálivu Faxaflói. S trochou štěstí budeme mít možnost pozorovat největší savce naší planety. Odpoledne nás čeká trek do termálního údolí Reykjadalur. Plavky si vezměte s sebou, protože se zde naskýtá možnost koupání v termální řece uprostřed panenské přírody. Večer se přesuneme na poloostrov Reykjanes, kde se ubytujeme v příjemném hotelu jen 5 minut od letiště pro vaše pohodlí před odletem.

8 den: Keflavík - návrat do České republiky

Brzká express snídaně. Ranní transfer na letiště vzdálené jen pár minut cesty. Odlet z Keflavíku v 07.30 linkou Icelandiar do Helsinek a pak navazujícím spojem Finnair do Prahy (přílet v 18.45).

Praktické informace:

Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety bude nutné hradit v EUR přímo průvodci. Doporučujeme vyměnit / vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK.

Další informace:

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 23 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena. Uváděné časy odletu a příletu jsou v místních časech. Limit na odbavené zavazadlo do letadla je 23 kg / osoba. Změna ceny zájezdu v případě změny výše DPH na Islandu, či změny kurzového rozdílu ISK / EUR / Kč více jak 5 % vyhrazena. Upozorňujeme klienty, že volitelné exkurze a vstupy bude nutné potvrdit s předstihem kvůli vysoké poptávce na Islandu, která často převyšuje danou nabídku. Změna v itineráři vyhrazena v případě nepřízně počasí či dalších klimatologických a přírodních vlivů.

Vaše průvodkyně Zuzana Volková poprvé navštívila Island již v roce 1997 během výměnného pobytu v islandské rodině. Tuto zemi si v patnácti letech zamilovala natolik, že se stala jejím druhým domovem a strávila zde několik let života. Od té doby zde byla již 60x. V turistickém ruchu Zuzana pracovala jak na Islandu, tak i ve Španělsku pro nadnárodní cestovní kancelář TUI, ale také v České republice se společností ISLANDICA s.r.o. Zuzana je držitelkou osvědčení pro průvodce cestovního ruchu v češtině, angličtině a španělštině, a nyní spolupracuje s cestovní kanceláří EXIM TOURS a.s. Pokud by Zuzana nemohla provádět všechny plánované zájezdy na Island, nahradí ji některá z kolegyň, které také žily na Islandu a jsou proškolené společností ISLANDICA s.r.o.

Cena zájezdu zahrnuje:Komfortní let na pravidelné lince se společností Finnair Praha - Helsinki - Keflavík a zpět včetně všech tax, návštěva Islandu dle itineráře, 7x nocleh v kvalitních hotelech vždy se sociálním zařízením na pokoji, snídaně formou bufetu, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea - skanzenu ve Skógaru, muzeum Eyjafjallajökull s promítáním, vstup na vyhlídkovou věž v kostele Hallgrímskirkja, exkurze na pozorování velryb z Reykjavíku, služby česky mluvícího průvodce, zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Cena zájezdu nezahrnuje:Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě. Volitelné exkurze: výlet lodí po ledovcové laguně Jökulsarlón - cca 35 EUR/osoba, lagunu je však možné perfektně vidět i ze břehu, exkurze na ledovec s mačkami v Národním parku Skaftafell - cca 79 EUR/osoba, vstup do Modré Laguny - 50 EUR/osoba, další volitelné exkurze či vstupy, obědy, večeře. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v "Cena zájezdu zahrnuje".

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000