crosssearch

Cesta za perlami Islandu

Poznávací zájezdy, Island

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu ubytování a odpočinek v hotelových pokojích. Snídaně.

2. den: Snídaně. Tingvellir s malebnou okolní krajinou, kde byl v r. 930 Islanďany založen první parlament na světě, bude začátkem cesty za perlami Islandu. Po návštěvě nejstaršího biskupství na Islandu ve Skálholtu trasa zamíří na dohled legendární sopky Hekla (poslední erupce v roce 2000) na jižní pobřeží k úpatí ledovců Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull, okouzlujícím vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss, nejvyhlášenější černé pláži světa a na nejjižnější útesy ostrova monumentální Dyrhólaey s nádherným výhledem na ledovce a Atlantik. Večeře nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní výlet do nejznámější geotermální oblasti Landmannalaugar s barevnými liparitovými horami, horkými prameny a kouzelnými přírodními scenériemi, měnícími se doslova na každém kroku. Nebudou chybět krátké turistické procházky a koupel v horkých přírodních lázních. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Po úchvatné podívané na famózní gejzír Strokkur a "zlatý" vodopád Gullfoss, považovaný za nejkrásnější na ostrově, povede cesta horskou silnicí mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull do metropole severního Islandu Akureyri. Zastávka uprostřed neobydlené vysočiny v Hveravellir proslulém horkými prameny. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa Akureyri. Večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Panoramatická cesta po severním pobřeží s nádhernými výhledy na oceán a zastávka ve starém rybářském městečku Húsavík s romantickým přístavem a velrybím muzeem. Vjezd do kaňonu Ásbyrgi a přejezd monumentálním údolím Jökulsárgljúfur k nejmohutnějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Prohlídka bahenních sopek a obrovských sirných pramenů Hverarönd u jezera Mývatn. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Celodenní výlet do oblasti v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Lávový labyrint Dimmuborgir, sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) a kráter sopky Leirhnjúkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná stejně jako na pohled na "Boží vodopád" Godafoss při cestě na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Po vykoupání v Modré laguně transfer na letiště v Keflavíku a odlet přes Kodaň do Prahy. Přílet večer.

8. den: Cca 2 hodiny po půlnoci transfer na letiště v Keflavíku a odlet přes Kodaň do Prahy. Přílet dopoledne.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000