crosssearch

Cesta kolem Islandu za 7 dní

Poznávací zájezdy, Island

Jste nezávislí cestovatelé, co by rádi poznali krásy Islandu v celé šíři tohoto magického ostrova ? Tak pro vás je určen tento okruh, který vám zaručí podrobně připravenou trasu, během které objedete celý ostrov, ale přitom si budete sami diktovat svoje tempo.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jste nezávislí cestovatelé, co by rádi poznali krásy Islandu v celé šíři tohoto magického ostrova ? Tak pro vás je určen tento okruh, který vám zaručí podrobně připravenou trasu, během které objedete celý ostrov, ale přitom si budete sami diktovat svoje tempo. Budete mít dostatek času na setkání s místními, prohlídku památek, zastavení v méně obvyklých a neturistických místech. Součástí vašeho pohodlí je, že si sami budete během pobytu řídit auto a dopředu budete mít rezervované ubytování.

Popis okruhu

1.DEN – REYKJAVÍK
– po příletu na Island transfer autobusem na hotel. Ubytování, informační setkání ohledně vaší cesty, předání všech potřebných dokumentů. Následně volno v Reykjavíku, možnost prohlídky nejsevernější metropole na světě – katedrála, radnice, parlament, Perlan, národní muzeum, nákupní ulice Laugavegur. Nocleh v centru města.

2.DEN – ZLATÝ TROJÚHELNÍK
– vyzvednutí auta a vaše putování může začít. Přejezd do národního parku Tingvellir, který je od r. 2004 zařazen na seznam památek UNESCO. V roce 930 zde byl založen nejstarší parlament na světě. Pokračování k aktivnímu gejzíru Geysir a mohutnému vodopádu Gullfoss, který je považován za nejkrásnější na Islandu. Pozdní odpoledne pokračování na jih, ubytování v oblasti Vík.

3.DEN – JIŽNÍ POBŘEŽÍ
– přejezd k malebným vodopádům Seljalandsfoss a Skógarfoss. Nad nimi se tyčí sopka Eyjafjallajökull, mediálně proslavená loňský rok svojí obrovskou erupcí, která ochromila dopravu v Evropě. Pokračování podél jižního pobřeží do přírodní rezervace Dyrhólaye, kde se nacházejí jedny z nejlepších ptačích hnízdišť Islandu. Přejezd přes obrovská lávová pole v oblasti Mýrdalssandur a Eldhraun, kaňon Kirkjubaejarklaustur, který patří ke skrytým pokladům země a dojezd do slavného národního parku Skaftafell. Doporučujeme krátkou procházku k vodopádu Svartifoss, lemovanému skalními útvary z černého čediče.

4.DEN – VÝCHOD
- dopoledne přejezd do oblasti ledovcového jezera Jokursárlón, kde se ze ztichlé hladiny trčí obrovské ledovcové kry. Fakultativně možnost plavby po jezeře. Pokračování do vesnice Höfn, přezdívané humří hlavní město Islandu – možnost ochutnávky výtečné humří polévky. Pokračování na východní pobřeží, možnost jízdy až k přehradě Kárahnjúkar. Den zakončíte u Egilsstadiru, kde se nachází místní „vzácnost“ – největší les Islandu.

5.DEN – MÝVATN
- brzy ráno odjezd po silnici č. 864 k vodopádu Dettifoss, který je nejmohutnější v Evropě. Zastavení v kaňonu Ásbyrgi, kde se podle pověsti nacházel otisk Sleipnira, bájného Odinova koně. Pokračování k městu Húsavík, kde můžete pozorovat velryby. Dojezd k největšímu lákadlu tohoto dne jezeru Mývatn, kde je mnoho možností prozkoumání přírodních aktivit – sopka Krafla, oblast Dimmuborgir, plné lávových útvarů, Námaskard s bahenními a párovými krátery a neobyčejně zabarvenou půdou.

6.DEN – SEVER
- dopoledne možnost pokračování prohlídky okolí Mývatnu. Následně přejezd do Akureyri se zastavením u malebného vodopádu Godafoss. V Akureyri, největším městě severu země, je možné navštívit botanickou zahradu nebo geotermální koupaliště. Fakultativně možnost výletu na ostrov Grimsey nebo projížďka na jih od města do oblasti fjordu Eyjaflördur, kde jsou zemědělské farmy, krásné kostelíky, vánoční zahrada.

7.DEN – ZÁPAD
- brzy ráno začátek přejezdu směrem k Reykjavíku. Odpoledne dojezd – zakončení putování nezapomenutelným odpočinkem v Modré laguně. Odevzdání auta. Možnost večerní prohlídky města.

8.DEN
– v brzkých ranních hodinách transfer autobusem na letiště, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha – Keflavík – Praha přímým letem z Prahy (v optimální knihovací třídě)
- letištní taxy a další poplatky
- 7 nocí v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím (hotely 3* a vybrané penziony stejného standardu) se snídaní
- pronájem auta na 6 nocí s neomezenými kilometry (v kalkulaci je typ auta Toyota Yaris)
- dopravu sběrným autobusem po příletu na hotel a na letiště před odletem
- konzultační setkání s delegátem po příletu (v angličtině)
- který předá mapy a podklady k cestě
- vstupenku do Modré laguny
- 24 hodinovou nehodovou asistenci
- navigační systém v autě, mobilní telefon s předplacenou částkou 1 500 ISK

Slevy

- dítě 2-12 let v doprovodu 2 dospělých osob 11 000 Kč
- 3.dospělá osoba ve společném autě 8 000 Kč
- 4. dospělá osoba ve společném autě 11 500 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- vstupy
- pohonné hmoty

Poznámka

V případě zájmu o jiný typ vozu než je v kalkulaci je cena na vyžádání.
Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní průkaz a kreditní karta na stejné jméno

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000