crosssearch

Za krásou severního Irska

Poznávací zájezdy, Irsko

Severní Irsko je země s bohatým kulturním dědictvím, které je patrné po celé zemi. V průběhu cesty severním Irskem se budeme věnovat historickým hradům, nádherné přírodě a poznáme města Dublin, Belfast a Londonderry. Na zpáteční cestě zavítáme i do Londýna.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.

2.den (so): V ranních hodinách přejezd trajektem – př. Eurotunelem – do Británie. Průjezd Anglií, nocleh.

3.den (ne): Trajektem do irského DUBLINU. Bávštěva klášterního komplexu z 5. století MONASTERBOICE, v němž spatříte i jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko. Nocleh v oblasti Belfastu.

4.den (po): Výlet do jedné z nejúchvatnějších oblastí Severního Irska podél zálivu Carlingford Lough a krajem Kingdom of Moure s četnými zastávkami – městečko WARRENPOINT s hradem Narrow Water a s malebným přístavem. Vyhlídková jízda v pohoří MOURNE MOUNTAINS. Zastávka u hradu DUNDRUM. DOWNPATRICK – s hrobem sv. Patrika, Trajekt přes jižní část jezera Strandford na poloostrov Ards, návštěva MONT STEWART HOUSE s nádhernými zahradami.

5.den (út): Jeden z nejkrásnějších irských hradů CARRICKFERGUS. Krátký přejezd do ANTRIMU na břehu největšího jezera ve Spojeném království, Lough Neagh. Dále prohlídka BELFASTU, ležícího v ústí řeky Ladan, které se pyšní viktoriánskými budovami.

6.den (st): Cesta podél východního a severního pobřeží za nejúchvatnějšími sceneriemi Irska. Přes LARNE, bývalou baštu pirátů, s hradem OLDERFLEET pojedeme po vyhlídkové silnici A2, jež spojuje devět Antrimských údolí, ve kterých sv. Patrik pásl ovce. Zastávka v proslulé palírně whiskey v BUSHMILLS. GIANTS CAUSEWAY, čedičové sloupy svažující se do mořských hlubin, jež jsou jedním z nejzajímavějších přírodních útvarů světa, které jsou v současnosti pod ochranou UNESCO. Projdeme se také po provazovém mostě CARRICK-A-REDE ROPEBRIDGE. Romantické ruiny hradu DUNLUCE CASTLE ze 16. století, původní sídlo klanu MacDonnell, přejezd do oblasti Londonderry na nocleh.

7.den (čt): LONDONDERRY– staré město, starosvětské hospůdky, nejzachovalejší městské hradby ve Spojeném království. Dále městečko OMAGH a jedna z velkých atrakcí Irska, skanzen Ulster American Park. NAVAN, pahorek odkud v dávných dobách vládli králové Ulsteru. Nocleh do oblasti Dublinu.

8.den (pá): Odjezd trajektem z Dublinu do Walesu. Zastávka u jednoho z nejslavnějších hradů Eduarda I. CAERNARFON – návštěva hradu patřícího k nejlépe dochovaným hradům v Evropě. Průjezd severním Walesem, největším a nejstarším národním parkem Snowdonia s horskými jezery a vřesovišti na nocleh.

9.den (so): LONDÝN – Parlament, Westminsterské opatství, Whitehall, Downing Street,Buckinghamský aj. Pro náročné volno k návštěvě muzeí, případně vlastní program. Večer odjezd na noční trajekt na pevninu.

10.den (ne): Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000