crosssearch

Velký okruh smaragdovým ostrovem - Europa Hotel Belfast

Poznávací zájezdy, Irsko

1.den PRAHA - DUBLIN Odlet z Prahy přimou linkou Aer Lingus ve 14,55hod (EI 645). Přílet na letiště v Dublinu v 16,30hod. Následuje panoramatická prohlídka města. Elegantní, rafinovaný, historický a zádumčivý Dublin je jedním z nejpestřejších hlavních měst Evropy, s...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den

PRAHA - DUBLIN
Odlet z Prahy přimou linkou Aer Lingus ve 14,55hod (EI 645).
Přílet na letiště v Dublinu v 16,30hod. Následuje panoramatická prohlídka města. Elegantní, rafinovaný, historický a zádumčivý Dublin je jedním z nejpestřejších hlavních měst Evropy, s mladistvou atmosférou a nakažlivou energií. Původně šlo o malou vikingskou osadu, která se rozvinula v prosperující, multikulturní moderní město. Historie Dublinu sahá více než tisíc let zpátky. Dublin je řekou Liffey rozdělen na dvě části. Jeho poloha na břehu Irského moře a na úpatí rozeklaných Dublinských hor je okouzlující. Zelenající se okrajové části města se rozkládají na pobřeží a nabízejí klidné prostředí jako kontrast spěchu a chvatu ve středu města. Poté skupina navštíví známý pivovar Guinness, kde bude možnost ochutnat proslulé černé krémové pivo Stout. Artur Guinness koupil „Rainsfordův pivovar“ v roce 1759 a začal vyrábět známé pivo Porter, kterého se ve světě každý den prodá až neuvěřitelných 10 milionů sklenic! Ubytování. Nocleh.

2.den

DUBLIN - BELFAST
Velká irská snídaně v hotelu. Ráno volný čas v Dublinu před odjezdem do Belfastu.
V Belfastu panoramatická prohlídka města. Belfast se rozkládá na východním pobřeží Severního Irska ve stínu řady pahorků včetně hory Cavehill, o které se lidé domnívají, že byla inspirací pro známou novelu Jonathana Swifta Gulliverovy cesty. Díky své poloze v důležitém místě v ústí řeky Lagan se město stalo v 19. a 20. století ideálním místem pro stavbu lodí. To je odvětví, které nakonec proslavilo Belfast na celém světě, protože neblaze proslulý Titanik byl v roce 1912 pečlivě zkonstruován v loděnicích Harland and Wolff. Architektura Belfastu počínaje zbožňovanými věžními hodinami Albert Clock na Viktoriině třídě až po nádhernou radnici v eduardiánském stylu mu propůjčuje zcela odlišný vzhled v porovnání s ostatními městy na ostrově.
Dále pokračujete s návštěvou Titanic centra, která vás zavede do útrob právě stavěné budovy v Belfastu v centru komplexu Titanic Quarter který se otevírá na výročí potopení Titaniku v dubnu 2012. Budova bude sloužit jako muzeum a multifunkční centrum a má přiblížit veřejnosti historii Titaniku a jeho sester, námořní dopravu, ale také stavbu lodí která na tomto území měla velký vliv a byla zde velmi rozšířena. Ubytování. Nocleh.

3.den

BELFAST - GIANTS CAUSEWAY (Cesta Obrů) – DERRY – LETTERKENNY
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd z Belfastu, cesta kolem pobřeží Antrim až k „Giants Causeway - Cestě Obrů“ – neobyčejnému geologickému úkazu, nacházejícímu se na severní části pobřeží Antrim. Podle legendy je cesta dílem obra, který žil v místních horách, Finna McCoola. Cesta Obrů je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů tohoto typu na světě. V interpretačním centru je promítána audiovizuální show, vysvětlující její vznik i legendu s ním spjatou. Cesta pokračuje do města Derry a následuje panoramatická prohlídka města. To bylo založeno v 6. století a je druhým největším přístavem v severním Irsku. Je příhodně umístěno mezi mořem a horami, na březích řeky Foyle, která vtéká do obrovského fjordu. Po prohlídce Derry se pokračuje do města Letterkenny v Hrabství Donegal. Ubytování. Nocleh.

4.den

LETTERKENNY – DONEGAL ( národní park Glenveagh, Sligo, Enniscrone )
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd z Letterkenny do pobřežního městečka Enniscrone v hrabství Donegal. Návštěva národního parku Glenveagh, ležícího na severu Donegalu. Veká část parku, přes 9,5 tisíc hektarů, byla dříve v soukromém vlastnictví. V dnešní době zahrnuje pozemek Národního parku i jiný dříve soukromý majetek a rozpíná se tak na ohromných 16 tisících hektarech. Je tak největším Irským parkem. Pyšní se, stejně tak jako Národní park Killarney, nádhernými jezery umístěnými v působivé horské scenérii (v parku se nachází dva nejvyšší vrcholy Donegalu – Errigal a Slieve Snacht). Nicméně velké množství žuly nacházející se v parku ho od vápencovo-pískovcového parku Killarney výrazně odlišuje. Na jihozápadě parku se nacházejí ledové útesy rokle Poisoned a Bingorm a na severovýchodě pak jemnější řada kopců, hlubokých rašelinišť a bažinatých údolí řeky Owencarrow. Donegal je nejseverněji umístěné hrabství v Irsku, také známé jako irská Aljaška. Irové považují toto hrabství, i díky jeho různorodé krajině od hor až po jezera, za nejkrásnější v celém Irsku. V mnoha koutech Donegalu se ještě stále mluví původní irštinou. Cesta dále pokračuje do Sliga. Kraj Sligo je tvořen zelenými údolími a zalesněnými horami. Úžasný kontrast mezi jezery a lesy, a horami a bažinami zajisté uchvátí každého návštěvníka. Na konci dne příjezd do Enniscrone. Ubytování v Enniscrone. Nocleh.

5.den

ENNISCRONE - CONNEMARA (Galway) – CLIFDEN – KYLEMORE ABBEY – GALWAY CITY -ORANMORE
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd z Enniscrone do Galway. Objevíte nejvyhledávanější kraj v hrabství Galway – Connemaru. Tento vysloveně nádherný kraj je oceňován hlavně pro jeho různorodou scenérii – malá zelená pole, nekonečné kamenné stěny, doškové domy a kouzelné malé rybářské vesničky. Trasa pokračuje přes dechberoucí údolí Maam, dále přes Oughterard, přes Maam a Leenane a vede krajem Killarského fjordu, jediného přírodního fjordu v celém Irsku. Nádhera! Dokonce zbude čas i na zastávku v obchodě s křišťály Connemara v Moycullen.
Cesta dále vede podél několika jezer a řek, divokým a třpytícím se terénem. Vine se mezi nespočetnými vodními plochami. Končí v Clifednu, malé rybářské vesničce, označované jako západní bránu do Connemary.
Návštěva Kylemore Abbey. Opatství je jediným domovem Benediktýnských jeptišek v Irsku. Původně vybudován jako zámek (1868), je jedním z nejlepších příkladů irské neogotické architektury. Na pozemku se nachází Viktoriánská zděná zahrada, přestavěné ubytovací prostory, Gotický kostel, lodní obchod, hrnčířství a restaurace. Největší předností opatství Kylemore je zcela jistě jeho poloha. Nachází se na úpatí hory Duchruach (1736stop), na severním okraji jezera Pollacappul a v srdci hor Connemara. Opatství je považováno za jednu z nejromantičtějších irských staveb. Následuje panoramatická prohlídka města Galway. Galway je centrem irsky hovořících regionů západního Irska a zároveň pulzujícím univerzitním městem, které za Anglonormanů vzkvétalo jakožto obchodní přístav. V roce 1396 obdrželo statut královského města a další dvě století mu vládlo čtrnáct kupeckých rodin neboli "klanů". Centrum je situováno na břehu řeky Corrib, která sem přitéká z jezera Lough Corrib a před Galway Bay se rozšiřuje. Projekt urbanistické obnovy, zahájený v 70. letech 20. století, zahrnoval rozsáhlou rekonstrukci úzkých křivolakých uliček kdysi opevněného města. Díky celistvosti lze Galway obejít pěšky a během klidné procházky se naskýtá řada příležitostí zastavit se v obchodech, hospodách a historických památkách. Ubytování v Oranmore. Nocleh.

6.den

ORANMORE (GALWAY) - BURREN A ÚTESY MOHER – POULNABRONE DOLMEN – (Jeskyně Ailwee/Birds of Prey) – TRALEE (Trabert)
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd z Oranmore (Galway) do hrabství Kerry, přes hrabství Clare a kraj Burren. Dlouhá exkurze, která je připravena pro tento den, povede regionem známým jako Burren. Rozlehlé vápencové a zdánlivě mrtvé skály dodávají celému kraji měsíční vzhled. Přesto je Burren rájem botaniků protože se tu vyskytují některé vzácné druhy rostlin vyrůstající ze škvír mezi kameny a skalami. Před dvěma až třemi tisíci let v době kamenné se tu usadili tehdejší lidé, a dodnes zde můžete najít pozůstatky jejich kultury – klínové hroby a dolmeny. Naše cesta Burrenem bude zahrnovat návštěvu tak známých vesnic, jakými jsou například Doolin, Fanore Bridge nebo Ballyvaughan. Zastávka u dolmenů Poulnabrone.
Možnost fakultativní prohlídky Ailweeských jeskyní a centra Birds of Prey.
Se svými stalaktity, stalagmity a vodopády jsou jeskyně Ailwee od Burrenem jednou z nejvyhledávanějších irských atrakcí. Nachází se tu také obchod řemeslnými výrobky, restaurace a coffee shop. Dokonce i výrobna sýrů s připojeným farmářským obchodem.
Pokračuje se do jeskyní Moher. Tyto jeskyně leží 213 nad Atlantským oceánem. Jsou domovem tisíce mořských ptáků a nádherný výhled z nich poskytuje za jasného dne kouzelný pohled na horu Brandon a Aranské ostrovy. Možnost návštěvy centra Atlantic Edge visitor.
Cesta dále vede do Killimeru kde autobus najede na trajekt a přeplaví se přes řeku Shannon až do Tarbertu v hrabství Kerry. Ubytování ve Tralee. Nocleh.

7.den

TRALEE - PRSTENEC KERRY (Ring of Kerry) - TRALEE
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd na celodenní výlet po prstenci Kerry.
Ten je známý svými nádhernými panoramatickými vyhlídkami na Atlantický oceán. Budete žasnout nad kouzelnými scenériemi Iveraghského poloostrova. Cesta vede přes Killorglin, kolem jezera Caragh a do Glenbeighu, kde se vám naskytne první pohled na oceán. Pokračuje se podél jižního kraje zálivu Dingle až do Kells a do Cahersiveen odkud je výhled na ostrov Valentia. Dále po pobřeží do Waterville, přes Coomakista Pass, Derrynane, Sneem a do Kenmare. Nakonec do Killarney a to přes Mollské úžiny a vyhlídku Ladies kde se naskýtá nádherný pohled na jezera. Následuje návštěva vesnice Kerry Bog. Zde se dozvíte něco o historii irské tradice dobývání rašeliny. Prohlédnete si zde také původní domy, tak jak v nich kdysi Irové žili, s originálními postelemi, krby, koupelnami a dalším. Později odpoledne návrat do hotelu, ubytování. Nocleh.

8. den

POLOOSTROV DINGLE - CORK
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd na celodenní výlet po poloostrově Dingle.
Za návštěvou srdce kraje Kerry Gaeltachtu povede cesta přes poloostrov Dingle, nejsevernější hornatý mys tohoto kraje. Cesta do města Dingle vede kolem jižního okraje poloostrova přes Camp a Annascaul. Z Dinglu pojedete do Slea Head, Dunquinu a Ballyferriter a pak zpět do Dinglu. Tady budete mít volný čas. Následuje návštěva oratoria Gallarus – nejlépe zachovalého oratoria ve tvaru lodi v hrabství Kerry, pravděpodobně postaveného mezi 9. a 12. stoletím. Svým tvarem se podobá převrácené lodi se suchými kamennými zdmi. Odpoledne pokračuje cesta do Cork. Ubytování. Nocleh.

9. den

CORK - CASHEL - KILDARE - DUBLIN
Velká irská snídaně v hotelu. Panoramatická prohlídka města Cork. To bylo vždy důležitým přístavem. Začalo na bažinatém ostrově řeky Lee a postupně se vyšplhalo na strmé svahy na druhém břehu. Dnes řeka protéká městem ve dvou hlavních kanálech, takže se přistihnete při neustálém přecházení mostů. Odjezd z Corku do Dublinu přes Cashel.
Rocks of Cashel je impozantní skupina středověkých staveb umístěných na vápencových skalách ve Zlatém údolí zahrnujících i kulatou věž z 12. století, křížovou románskou kapli, gotickou katedrálu ze 13. století, hrad z 15. století a zrenovovanou halu Vicarských chorálů. Prohlídka zahrnuje i audiovizuální show.
Dále se pokračuje přes Kildare do Dublinu. Zde na závěr programu navštívíte nejslavnější palírnu irské whiskey – Jameson Destillery. Budete mít možnost prohlédnout si proces a zařízení potřebné k výrobě tohoto destilátu. Na konci bude kompletní ochutnávka 4 druhů whiskey s následním předaním certifikátu, který každého účastníka kvalifikuje jako whiskového ználce. Ubytování v Dublinu. Nocleh.

10. den

DUBLIN - PRAHA
Velká irská snídaně v hotelu. Odjezd na letiště v Dublinu. Odlet do Prahy.
Přilet do Prahy.
Irsko Velký okruh smaragdovým ostrovem - Europa Hotel Belfast Irsko


 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000