crosssearch

To nejlepší z Irska - letadlem

Poznávací zájezdy, Irsko

Trasa Dublin | Kildare | Kylemore | útesy Moher | poloostrov Kerry | Cork | Kilkenny | Carlow | Powerscourt | Belfast

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.

2. den: Po snídani okružní prohlídka Dublinu s návštěvou katedrály sv. Patrika a návštěvnického centra pivovaru Guinness, dále pokračujeme projížďkou historickým údolím řeky Boyne, kde bude následovat (v případě časových možností) návštěva pověstných chodbových hrobek v oblasti Newgrange nebo hrobek Knowth (vstupné cca 10 EUR není v ceně). Dále možnost návštěvy vykopávek historického a kultovního místa ostrova od dob Troji až do 10. století, Tara (vstup cca 10,- Eur není v ceně). Návrat do Dublinu, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani odjezd do Kildare, návštěva Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad (vstupné cca 10,5 Eur není v ceně). Pokračo vání k návštěvě starobylé palírny whiskey Kilbeggan (vstupné cca 4,- Eur není v ceně) a keltského raně křesťanského kláštera Clonmacnoise (vstupné cca 5 Eur není v ceně) na břehu řeky Shannon. Večeře a nocleh v hotelu v okolí Galway.

4. den: Po snídani celodenní návštěva Connemare s nádhernými zátišími typické irské přírody. Pokračujeme do opatství Kylemore (vstupné cca 6,5 Eur není v ceně), benediktinského kláštera s nádhernou zahradou a zajímavými stavebními přírodními motivy. Návrat do Galway. Nocleh.

5. den: Po snídani odjezd do drsné krasové krajiny Burren, jejíž pověstné menhiry pamatují dobu před 5000 lety. Zastávka u jednoho z nejvýznamnějších archeologických nálezů Irska, Poulnabrone, pohřební komory z doby 3800 př. n. l. Dále se zastavíme na romantickém pobřeží u světoznámých Moherských útesů, možnost krátké procházky krajinou útesů, které patří k největším v Irsku. Po průjezdu touto zajímavou krajinou pokračujeme trajektem přes řeku Shannon do místa ubytování v okolí Killarney. Večeře, nocleh.

6. den: Po snídani celodenní okružní jízda poloostrovem Kerry s mnoha vyhlídkovými zastávkami na moře, útesy a jezera, návštěva krajinného parku u zámku Muckross House (vstupné cca 5,8 Eur není v ceně). Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

7. den: Po snídani odjezd od Corku, prohlídka města. Přejezd ke hradu Cashel (vstupné cca 5,3 Eur není v ceně), odjezd do Kilkenny, města se zachovalým středověkým půdorysem, a dle časových možností návštěva zámku. Odjezd do místa ubytování v okolí Carlow, večeře a nocleh.

8. den: Po snídani odjezd a prohlídka Powerscourt (vstupné cca 8,- Eur není v ceně), nejkrásnějších zahrad v Irsku. Pokračujeme k návštěvě bývalého cisterciáckého opatství Mellifont Abbey, jehož zdi sloužívaly jako místo odporu posledního z velkých irských náčelníků Hughu O’Neilovi, stejně tak jako hlavní stan Vilému Oranžskému v době bitvy na řece Boyne. Pokračujeme k návštěvě Monasterboice, dvou z nejkrásnějších vysokých křížů, pocházejících z 10. století, stejně jako nejvyšší válcová věž v Irsku. V podvečerních hodinách dojedeme do Belfastu, v případě dobrých časových možností individuální prohlídka centra města, během níž můžete vidět např. monumentální katedrálu sv. Anny, Prince Albert Memorial, klasicistní radnici i St. Malachy´s Church, nejkrásnější viktoriánskou stavbou města. Za povšimnutí stojí také monumentální Grand Opera House a zajímavá bude i návštěva Queens University, sídla parlamentu Stormont či ulice Falls s nástěnnými malbami. Ubytování, večeře, nocleh.

9. den: Po snídani pojedeme přes městečko Larne na stejnojmenném jezeře, které kdysi sloužívalo jako základna pirátů, dále uvidíme nádherné scenérie severovýchodního pobřeží, od nějž odbočuje devět Antrimských roklí k divoké krajině vnitrozemí. Pojedeme kolem Ballygaley Head a vesničky Cushendall. Cesta nás dále povede přes Ballycastle, kde je na nábřeží památník, připomínající Marconiho první rádiovou depeši. Kolem zříceniny Dunseverick Castle dojedeme k významnému přírodnímu útvaru Giant’s Causeway, až pochmurnou úctu vzbuzující řadu čedičových sloupů, tvořících pravý obří chodník. Chmury pak můžeme rozpustit při návštěvě blízké Old Bushmills Distillery, pálící již od roku 1608 jednu z pověstných značek zdejší whiskey (vstupné cca 5,- Eur není v ceně). Nejpůsobivějším místem tohoto pobřeží je však impozantní Dunluce Castle ze 16. století, původní sídlo klanu Mac Donnell, který odtud vládl celému severovýchodnímu Ulstru. Před návratem zpět do místa ubytování, možnost dokončit individuální prohlídku Belfastu (dle časových možností), večeře, nocleh.

10. den: Po snídani odjezd do Dublinu a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000