crosssearch

Severní Irsko

Poznávací zájezdy, Irsko

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině. Země, kde řada prehistorických...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině. Země, kde řada prehistorických památek čeká neměně již tisíce let, země s keltskou minulostí, hluboce zakořeněným křesťanstvím a viktoriánskými sídli.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den (pá): Přejezd do Anglie. Nocleh v oblasti Londýna.

3.den (so): Ráno pokračujeme směrem na severní Wales – ostrov ANGLESEY. Odtud trajektem z Holyhead do DUBLINU. Ubytování.

4.den (ne): Severně od Dublinu projedeme lokalitou mytického významu TARA, kde žili nejvyšší králové Irska a navštívíme kolébku irského národa „Údolí králů“ s keltskými chodbovými hrobkami v lokalitě NEWGRANGE, která zůstává stále opředena tajemstvím - návštěvnické centrum oblasti, Knowth. Pokračujeme ke klášteru MONASTERBOCIE, prohlídka jednoho z nejkrásnějších irských vysokých křížů. Překročíme hranice Severního Irska do oblasti vrchoviny Mourne, která je jedním z nejzajímavějších krajinných útvarů celého ostrova, směřujeme do turist. centra celé oblasti, do NEWCASTLU, ubytování.

5.den (po): Pokračujeme oblastí, která je spjata se životem sv. Patrika, patrona země, krátkou jízdou trajektem se přeplavíme přes jezero STRANGFOURT LOUGH a po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do MONT STEWART HOUSE - okázalé sídlo s nevídanými interiéry a zahradami. Podél zátoky Belfast Lough dojedeme k jednomu z nejkrásnějších irských hradů CARRICKFERGUS. Celodenní program zakončíme prohlídkou BELFASTU, hlavní město pyšnící se viktoriánskými budovami, dobrými hospůdkami, ubytování.

6.den (út): Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme opět k Atlantskému oceánu. Odvážnější mohou překonat provazový most CARRICK – A – REDE - ROPE, který je zavěšen 25 m nad vodní mořskou hladinou. Zajímavá bude i návštěva lihovaru BUSHMILLS, pyšnící se nejstarší palírnou na světě. Nezapomenutelnou se jistě stane návštěva turist. atraktivity OBROVA CHODNÍKU, útesu s čedičovými sloupy. Lokalita je zařazna do světového kulturního dědictví. Mineme trosky hradu Duncloe na skalním útesu a v LONDONDERRY ukončíme program. Ubytování.

7.den (st): Pobřeží Atlantiku. Opustíme Severní Irsko a podél členitého pobřeží nespoutaných scenérií přejedeme k úchvatnému mysu HORN HEAD, který nabízí úžasné výhledy do okolní krajiny, krátká turistika. Při cestě na jih zastavíme v městečku ARDARA, celá oblast hrabství Donegal je typická tradiční výrobou nejjakostnějšího tvídu. V podvečer navštívíme město SLIGO s klášterem z 13. stol. Ubytování v oblasti.

8.den (čt): Národní park CONNEMARA a opatství KYLEMORE ABBEY. Pěší turistika úchvatnou krajinou NP - drsný kraj plný jezer, zálivů, močálů a hor, který působí jako podivuhodný kout země, návštěva impozantního opatství KYLEMORE ABBEY na břehu stejnojmenného jezera.. V podvečer odjezd na ubytování do GALWAY, večerní prohlídka. Ubytování.

9.den (pá): Návštěva klášteru CLONMACNOISE na břehu řeky Shanon a přejedeme do DUBLINU, města pyšnícího se bezpočtem turist. atrakcí. Prohlédneme si území starého města, rozprostírající se kolem hradu s katedrálou sv. Patrika, neopomeneme na nejrušnější tepnu O´Connel Street , univerzitu Svaté Trojice, navštívíme část Temple Bar s tradičními hospůdkami. Ubytování v Dublinu.

10.den (so): Ráno odjezd trajektem do HOLYHEAD. Přejezd přes Anglii. Ubytování.

11.den (ne): Po snídani odjíždíme přes Francii a Německo. V pozdních večerních hodinách návrat.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* doprava autobusem
* 9x ubytování
* 9x snídaně
* trajekty
* Eurotunel
* průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000