crosssearch

Severní a jižní Irsko

Poznávací zájezdy, Irsko

Toto je naše pozvánka do Severního Irska, do země, kam masivní turistický ruch ještě nedorazil. Severní Irsko je země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den (pá): Přejezd do Anglie. Nocleh.

3.den (so): Ráno pokračujeme směrem na severní Wales – ostrov ANGLESEY. Odtud trajektem z Holyhead do DUBLINU. Ubytování.

4.den (ne): Severně od Dublinu projedeme lokalitou mytického významu TARA, kde žili nejvyšší králové Irska a navštívíme kolébku irského národa „Údolí králů" s keltskými chodbovými hrobkami v lokalitě NEWGRANGE, která zůstává stále opředena tajemstvím - návštěvnické centrum oblasti. Pokračujeme ke klášteru MONASTERBOCIE, prohlídka jednoho z nejkrásnějších irských vysokých křížů. Směřujeme do oblasti městečka DUNDALK, ubytování.

5.den (po): Překročíme hranice Severního Irska do oblasti vrchoviny Mourne a pokračujeme oblastí, která je spjata se životem sv. Patrika, patrona země, prohlídka městečka DOWN PATRICK, krátkou jízdou trajektem se přeplavíme přes jezero STRANGFOURT LOUGH a po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do MONT STEWART HOUSE - okázalé sídlo s nevídanými interiéry a zahradami. Podél zátoky Belfast Lough dojedeme k jednomu z nejkrásnějších irských hradů CARRICKFERGUS - prohlídka hradu. Celodenní program zakončíme prohlídkou BELFASTU, hlavní město pyšnící se viktoriánskými budovami, dobrými hospůdkami, ubytování.

6.den (út): Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme opět k Atlantskému oceánu. Pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat provazový most CARRICK - A - REDE - ROPE, který je zavěšen 30 m nad vodní mořskou hladinou. Zajímavá bude i návštěva lihovaru BUSHMILLS, pyšnící se nejstarší palírnou na světě. Nezapomenutelnou se jistě stane návštěva turist. atraktivity OBROVA CHODNÍKU, útesu s čedičovými sloupy (UNESCO). Dle časových možností navštívíme trosky hradu DUNLUCE a přejedem do LONDONDERRY. Ubytování.

7.den (st): Opustíme Severní Irsko a navštívíme megalitické pohřebiště CARROWMORE, proslulé nejvyšším počtem hrobů z doby kamenné, které je navíc o dobrých 700 let starší než Newgrange, dochovalo se asi jen 40 chodbových hrobů. V podvečer navštívíme největší město severozápadního Irska SLIGO, které se rozkládá na březích řeky Garavogue. Navštívíme opatství Sligo Abbey z 13. stol., rodiště nejslavnějšího irského básníka W.B. Yeatse. Ubytování v oblasti.

8.den (čt): Národní park CONNEMARA a opatství KYLEMORE ABBEY. Pěší turistika úchvatnou krajinou NP - drsný kraj plný jezer, zálivů, močálů a hor, který působí jako podivuhodný kout země, návštěva impozantního opatství KYLEMORE ABBEY na břehu stejnojmenného jezera.. V podvečer odjezd na ubytování do GALWAY, večerní prohlídka. Ubytování.

9.den (pá): Návštěva klášteru CLONMACNOISE na břehu řeky Shanon. Celá lokalita zahrnuje četné zachovalé středověké kostely, katedrálu, válcové věže, krásné vysoké kříže - kříž Písma svatého je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších irských křížů vůbec. Přejedeme do DUBLINU, města pyšnícího se bezpočtem turist. atrakcí. Prohlédneme si území starého města, rozprostírající se kolem hradu s katedrálou sv. Patrika, neopomeneme na nejrušnější tepnu O´Connel Street , univerzitu Svaté Trojice, navštívíme část Temple Bar s tradičními hospůdkami. Ubytování v Dublinu

10.den (so): Ráno odjezd trajektem do HOLYHEAD. Přejezd přes Anglii. Ubytování.

11.den (ne): Odjezd přes Francii a Německo. V pozdních nočních až časných ranních hodinách návrat.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000