crosssearch

Nepoznaná Krása Severního Irska

Poznávací zájezdy, Irsko

Cestou na sever Irska zastávka u jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů z 5. století - Monasterboice. Budete obdivovat nádherné irské kamenné kříže a další jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko.

Konečná cena za osobu od: 26 031 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odpoledne odlet z Prahy do Dublinu. Cestou na sever Irska zastávka u jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů z 5. století – Monasterboice. Budete obdivovat nádherné irské kamenné kříže a další jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko. Nocleh. 

2. den:

po snídani panoramatická jízda s mnoha zastávkami přes jedno z nejpůsobivějších zákoutí Severního Irska - pohoří Mourne. Zastavíte v městečku Warrenpoint a zjistíte něco z historie ruin hradu Dundrum z 12. století. Ve městě Downpatrick navštívíte katedrálu s hrobem patrona Irska sv. Patrika. Po krátkém trajektu na poloostrov Ards navštívíte šlechtické sídlo Stuartovců Mount Stewart House s nádhernými zahradami. Nocleh.

3. den:

snídaně. Tento den se vydáte obdivovat Antrimské pobřeží. Přes Larne, bývalou baštu pirátů a městečko Ballycastle se dostanete k nejmalebnějšímu úseku této pobřežní oblasti, jehož útesy lemují půvabné rybářské vesničky a nedozírné písečné pláže. Nelze opomenout Giants Causeway (Obrův chodník), strhující čedičový skalní útvar smáčený mořskými vlnami, který opravdu vypadá jako dílo obrů a je právem zapsán na seznamu UNESCO. Návštěva proslulé palírny irské whiskey Bushmills a na závěr dne zastávka u romantických ruin hradu Dunluce Castle. Nocleh. 

4. den:

 snídaně. Nejprve si prohlédnete druhé největší severoirské město – Derry, jehož městské hradby jsou jedním z nejlépe zachovalých obranných systémů v Evropě. Odpoledne navštívíte Ulster American Folk Park, který poskytuje obraz o způsobu ulsterského života v minulosti a dozvíte se více o emigraci Irů do Severní Ameriky. Přejezd k nejhlubšímu irskému jezeru Erne a návštěva jeskyně Marble Arch Caves, kde zažijete fascinující přírodní podsvětí řek, vodopádů a klikatých chodeb. Ujdete přibližně 1,5 km, 160 schodů a svezete se 10 min lodičkou. Přejezd na ubytování, nocleh (2 noci). 

5. den:

 po snídani dojezd do Dublinu a okružní jízda, při které uvidíte nejvýznamnější památky hlavního města (Trinity College, katedrála sv. Patrika, Molly Mallone, O´Conell Street), odpoledne volno k nákupům a toulkám po Dublinu, možnost návštěvy pivovaru Guinness. Večer návrat do hotelu, nocleh. 

6. den:

po snídani návštěva mystického pahorku Hill of Tara – sídla předkřesťanských králů, kde se s s ostrovem tisíce legend rozloučíte. Transfer na letiště a odlet do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000