crosssearch

Irsko Zelený Ostrov 3

Poznávací zájezdy, Irsko

Pobyt určený těm, kteří si Irsko chtějí projet nezávisle a svým tempem.  Okruh, kde si sami budete řídit auto a užívat si toho, že trasu a zázemí-ubytování máte dopředu zajištěno.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis okruhu

1.DEN
– přílet do Dublinu, vyzvednutí auta a vaše cesta může začít. Přejezd do města, prohlídka města – domy v gregoriánském stylu z pol.18.st., Trinity College, nejstarší irská universita, katedrála sv. Patrika-největší katedrála Irska a centrum protestantské církve, trojlodní románská katedrála Christ Church, postavená r. 1172, park Phoenix s mnoha monumenty včetně papežského kříže. Možnost návštěvy pivovaru Guiness nebo Národního muzea Irska (vstup zdarma). Ubytování v Dublinu.

2.DEN – Dublin, Galway
– dopoledne pokračování prohlídky Dublinu, možnost návštěvy palírny Old Jameson Distillery, která se nachází v části starého městského tržiště Smithfield. V místě je možno využít audio výklad, který vám vysvětlí celý proces výroby tohoto lahodného moku. Součástí prohlídky je ochutnávka. Odpoledne přejezd do oblasti Galway, ubytování.

3.DEN – Connemara
– dnešní den vás zavede do malebné oblasti jezer, řek, hor a starých keltských vesnic Connemara, kde se jakoby zastavil čas. Pro tuto oblast je typický kontrast žulových hor obydlených ovcemi, kde tisíce jezírek tvoří ráj pro rybáře. Malebnost místa, které je od r. 1980 národním parkem, doplňují kamenné farmářské domky a divocí poníci. Cesta bude pokračovat do Galway, středověké pevnosti anglonormanů. Toto romantické univerzitní město s úzkými uličkami, starými kamennými a dřevěnými fasádami domů, je plné potulných muzikantů a umělců. Možnost navštívit katedrálu, postavenou v historizujícím stylu. Vznikla v 2.pol.20.stol. na místě původního vězení. Neobyčejný interiér s krásnými vitrážovými okny. Návrat do Galway.

4.DEN – Kerry
– dopoledne přejezd do Kerry, průjezd nádherným vápencovým územím na plošině Burren, jehož pověstné menhiry pamatují dobu před 5000 lety. Místo plné ostatků nejrůznějších kruhových pevností, dolmenů, megalitických hrobů, keltských křížů a pobořeného cisterciáckého opatství z 12.st. Květena je kombinací arktické a středozemní, takže zde můžete vidět vedle sebe hořce a orchideje. Pokračování k Mohérským útesům na pobřeží Atlantického oceánu, které jsou největší v zemi. Na nejvyšším bodě je postavena O´Brienova věž, která slouží jako rozhledna a odkud můžete vidět galwajský záliv. Pokračování farmářským krajem Limerick do Kerry. Ubytování v Killarney.

5.DEN – Ring of Kerry
– tento den je věnovaný 179 km dlouhému turistickému okruhu v hrabství Kerry v jihovýchodní části Irska. Začíná v obci Killarney a vede kolem poloostrova Iveragh. Projíždí přes Kenmare, vesnici Sneem s barevnými domky, Waterville, Cahersiveen a Killorglin. Mezi nejoblíbenější místa okruhu patří Muckross House, kamenná pevnost Staigue a Derrynane House, rodiště národního hrdiny Daniela O‘Connella. Cesta končí u slavných jezer v Killarney. Návrat do Killarney.

6.DEN – Poloostrov Dingle a Limerick
– celodenní výlet do oblasti útesů v jihozápadní části Irska. V této oblasti je plno keltských, předkřesťanských i křesťanských památek, hojně je tu používán původní jazyk. Město Dingle je rybářskou osadou s typickými hospůdkami, úzkými uličkami a přístavem. Místo bylo díky svojí malebnosti mnohokrát využito filmaři, např. pro slavný film s N.Kidman a T.Cruisem Navždy a daleko. Ubytování v Limericku.

7.DEN – Dublin
– přesun do Dublinu – dle volby poslední prohlídka venkova v okolí Dublinu nebo přejezd do města – prohlídka pamětihodností, na které nezbyl čas na začátku pobytu, volno na nákupy.

8.DEN
– transfer na letiště, navrácení auta, odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000