crosssearch

Irsko smaragdový ostrov

Poznávací zájezdy, Irsko

DUBLIN - CLONMACNOISE - GALWAY - CLIFFS OF MOHER - ARANSKÉ OSTROVY - BUNRATTY - ADARE - IVERAGH - CORK - COBH - MIDLETON - ROCK OF CASHEL - KILKENNY - GLENDALOUGH - POWERSCOURT - DUBLIN

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Dublinu (za příplatek transfer z Brna). Po příletu (dle časových možností) prohlídka centra hlavního a zároveň největšího města Irska, evropské metropole popu a rocku – katedrála sv. Patrika, Univerzita Nejsvětější Trojice Trinity College. Ubytování v Dublinu

2. den

Po snídani odjezd do vnitrozemí, návštěva raně křesťanského centra, klášterního areálu Clonmacnoise. První klášter stál v těchto místech již v r. 545, největšího rozkvětu však dosáhl v 7.–12. stol., kdy sem přicházeli mniši z celé Evropy. Pokračování cesty do Galway, města, které splní ideální představy o Irsku snad každého návštěvníka. Procházka malebným městem na březích řeky Corrib, kterou brázdí tradiční dřevěné plachetnice. Večer odjezd na ubytování.

3. den:

Dopoledne při příznivém počasí fakultativně výlet lodí na Aranské ostrovy se strohou krajinou a ohromujícím pohledem na pobřeží Irska. Odpoledne projížďka podél pobřeží s krásnými výhledy na oceán až k 8 km dlouhým útesům Cliffs of Moher a dále přes neobvyklou drsnou divočinu Burren s jedinečným botanickým prostředím k jednomu z největších dolmenů zachovaných na území Irska. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani odjezd k jednomu z nejdochovalejších středověkých hradů v Irsku Bunratty a přilehlé vesnici z 19. stol. s lidovou architekturou. Po prohlídce zastávka v nejpěknější vesnici Irska, Adare, s typickými domky zdobenými doškovými střechami. Ubytování v Tralee – městě festivalů a lidového divadla.

5. den:

Den strávíte v hrabství Kerry okružní jízdou kolem poloostrova Iveragh, jednou z nejkrásnějších oblastí celé západní Evropy. Tato 179 km dlouhá pobřežní komunikace je z jedné strany lemována písečnými plážemi, z druhé pak nádhernou přírodou a malebnými rybářskými vesničkami. Návštěva Muckross House (viktoriánského sídla) a Muckross Gardens, které tvoří součást národního parku Killarney. Ubytování u Corku.

6. den:

Po snídani projedete přes druhé největší město Irska Cork, čilé přístavní město s přátelskou atmosférou, půvabnou okolní krajinou a tisíciletou historií, do slavného přístavu Cobh, jednoho z největších přírodních přístavů na světě, který byl vždy zastávkou luxusních zaoceánských lodí a také poslední zastávkou Titanicu. Po krátké prohlídce přístavu následuje zastávka v Midletonu, s nejznámější palírnou whiskey Jameson. Exkurze do výrobny whiskey s možností ochutnávky. Pokračování cesty k vápencovému pahorku se zříceninou hradu Rock of Cashel, který byl po celá staletí symbolem královské a církevní moci a dodnes je nejfotografovanějším objektem v Irsku. Podvečerní zastávka v Kilkenny, nazývaném mramorovým městem. Největší zajímavostí je hrad z 12. stol., Černý klášter, který patřil dominikánům, a katedrála sv. Canice, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska. Ubytování u Kilkenny.

7. den:

Přejezd do jednoho z nejmystičtějších míst Irska, malebného údolí Glendalough, nazývaného „Irské Delfy“. Zde keltský světec Kevin založil kolem roku 600 sídliště a klášter u jezer Upper a Lower Lakes. Odpoledne zastávka v Powerscourt, nejhezčích zahradách Irska působivě položených na úpatí hory Great Sugar Loaf. Po příjemné procházce palácovými zahradami přejezd do Dublinu a návštěva muzea Guinessova pivovaru. Ubytování v Dublinu.

8. den:

Transfer na letiště, odbavení a odlet z Dublinu do Prahy (za příplatek transfer do Brna).

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000