crosssearch

Irsko - Grand Tour - letecky

Poznávací zájezdy, Irsko

Smaragdový ostrov – země keltských tradic a křížů, tajuplných hradů a klášterů, whiskey a piva Guinness.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Smaragdový ostrov – země keltských tradic a křížů, tajuplných hradů a klášterů, whiskey a piva Guinness.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer na ubytování do River Valley v oblasti Wicklowských hor. Při cestě zastávka u malebných zahrad Powerscourt Gardens.

2.den (so): Průjezd nejvýznamnější prehistorickou oblastí Irska - Tara. Newgrange - velkolepé prehistorické megalitické hrobky staré přes 5000 let. Odpoledne Dublin - hlavní a zároveň největší město Irské republiky, sídlo irských vládců. Prohlídka více jak 1000 let starého města - zámek, čtvrť Temple Bar, katedrála Sv. Patrika.

3.den (ne): Návštěva městečka Kildare, které je centrem chovu proslulých irských dostihových koní. Prohlídka Japonských zahrad z počátku 20.stol. a Irského národního hřebčína. Odpoledne raně křesťanský klášter Glendalough (založen v 6.st.) v překrásném údolí, jemuž se říká "údolí dvou jezer" či "Irské Delfy".

4.den (po): Přejezd na jih Irska. Zastávka ve Kilkenny - zachovalém středověkém městečku se zámkem rodu Ormondů. Dále pak Caher - atraktivní historické město, kterému dominuje hrad z 13. stol. Odpoledne návštěva Rock of Cashel - vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12.stol., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmenému městečku.Významný církevní areál patří mezi nejdůležitější historické stavby Irska. Večer příjezd do Fossy poblíž Killarney, ubytování.

5.den (út): Ring of Kerry - jedna z nejmalebnějších oblastí Irska, okružní jízda kolem poloostrova Iveragh. Městečko Kenmare s domky v pastelových barvách, Derrynane National Historick Park - dům Daniela O'Connella s nádhernými zahradami. Killarney - impozantní zámek, vodní zahrady a zříceniny františkánského kláštera.

6.den (st): Blarney Castle - snad nejznámější hrad Irska, ke kterému se váže řada pověr a zejména pak proslulý "kámen výřečnosti". Cork - čilé přístavní město na ostrově mezi rameny řeky Lee. Zpáteční cesta kolem jižního pobřeží Irska s řadou nádherných krajinných útvarů a prehistorických keltských památek (poloostrov Beara, …). Zastávka u Bantry House, jednoho z nejkrásnějších šlechtických sídel v Irsku.

7.den (čt): Přejezd do severozápadní části Irska. Přes Tralee na trajekt Tarbert - Knock přes hluboký záliv řeky Shanon a dále do oblasti The Burren - neobvyklá a drsná divočina. Útesy Cliffs of Moher - vyhlídka z útesů až 200 m vysokých, které patří k nejkrásnějším pobřežním úsekům Evropy. Ubytování v oblasti Galway.

8.den (pá): Okruh v oblasti Galway (prohlídka města) a Connemary - drsný kraj plný jezer, zálivů, močálů a hor. Zastávka v městečku Clifden a návštěva skvostného kláštera Kylemore Abbey.

9.den (so): Celodenní výlet k severozápadní hranici Irska, krajem básníka Butlera Yeatse, návštěva města Sligo s klášterem ze 13.stol., zastávka u Carrowmore - pohřebiště z doby bronzové a vyjížďka k tabulové hoře Benbulben.

10.den (ne): Ráno transfer do Dublinu, odlet do Prahy.

Ubytování: v luxusních mobilhomech

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* leteckou přepravu Praha - Dublin a zpět
* dopravu autobusem po Irsku
* průvodce
* 9x nocleh

Cena nezahrnuje:

* letištní taxy a pal.přípl. (příplatek: 2050 Kč)
* povlečení v mobilhomech (doporučujeme vlastní)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000