crosssearch

Okruh Íránem

Poznávací zájezdy, Írán

Brzy ráno přiletíte do Teheránu. Na letišti Vás bude očekávat průvodce, který Vám zajistí transfer do hotelu. Odpoledne se vydáte na návštěvu muzea koberců, kde se nachází některé z nejkrásnějších koberců a tapisérií islámského světa. Poté pokračujete do původního paláce...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. Den

Odlet z Prahy/Vídně do Íránu s přestupem.

2. Den - Teherán

Brzy ráno přiletíte do Teheránu. Na letišti Vás bude očekávat průvodce, který Vám zajistí transfer do hotelu. Odpoledne se vydáte na návštěvu muzea koberců, kde se nachází některé z nejkrásnějších koberců a tapisérií islámského světa. Poté pokračujete do původního paláce Shahů, vládců Iránu, Sa´adabad Palace. Dnes je tento palác předělán na muzeum. Noc v hotelu.

3. Den - Teherán / Shiraz

Po snídani odjezd na prohlídku Teheránu zahrnující: palác Golestan, kde byl korunován první Shah. Nyní je palác známý díky svému zrcadlovému chrámu a také jako muzeum Perské historie od 5.století před naším letopočtem až do 19.století našeho letopočtu. Odpoledne odlet do Shirazu. Noc v hotelu

4. den - Shiraz

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku města. Navštívíte mausoleum 2 známých perských básníků Hatit a Sa´adi. Mausoleum se nachází v překrásné zahradě a nesmíte si ho nechat ujít. Dále Vás cesta zavede do mešity Nasirolmolk, která je známa svou překrásnou mozaikovou výzdobou. Následuje návštěva Qajar paláce z 19.století, který se nachází v překrásné květinové zahradě plné cypřišů. Poté se vydáte na prohlídku qavam House - domu pro vyšší třídu z 19. století, který dnes slouží jako muzeum. Nachází se v něm překrásné mozaiky a jeho zahrada plná datlovníků je součástí Shirazské botanické zahrady. Noc v hotelu.

5. den - Shiraz / Isfahán

Ráno Vás čeká přejezd do Isfahánu. Po cestě navštívíte překrásné starodávné města Persepolis. Hned za bránou se nachází bývalý trůní sál se sto sloupy. Dále palác Apadana s překrásnými basreliéfy a velkým přijímacím sálem Dariuse Velikého, Zimní palác stejného vladaře, nedokončený palác Artaxerxe III, palác Xerxes a Tripylon Palác. Blíže k horám se poté nacházejí královské stáje, kasárna a příbytky obyvatel. Následně se přesunete k prohlídce hrobek Artaxerxe II a Artaxerxe III, které jsou vytesány ve skále. Pár kilometrů od Persepolis se nachází Nash-e Rostam, kde jsou hrobky 4 vladařů - Dariuse I, Dariuse II, Artaxerxe a Xerxe I. Následuje přejezd do starobylého města Passargad s hrobkou Cyra Velikého a mnoha paláci. Oblast je velká 2.620 m2 a v centru se nacházela vstupní hala s osmi sloupy. Na severní, západní a východní straně jsou průchody. Mezi hlavní charakteristiky Pasargadu se řadí kanalizace vytvořená z bílého kamene, která sloužila k zavlažování. Po celé oblasti je mnoho pozůstatků dalších monumentů. Některé z nich jsou registrovány jako národní památky. Například ruiny vesnice Saravan, palác Dokhtar ze 3. století n.l., restaurovaný palác Sassanian z roku 420 n.l. a palác Ardeshir-e Babakan. V odpoledních hodinách příjezd do Isfahánu spojený s prohlídkou isfahánských mostů zahrnující návštěvu mostu s 33 oblouky. Noc v hotelu

6. den - Isfahán

Po snídani se vydáte na celodenní výlet zahrnující Chehel Sutun postavený v zahradě o rozloze 67000m2 byl postaven jako soudní dvůr a přijímací budova Abbase II (1647n.l.), poté si prohlédnete náměstí Imam - obrovské otevřené náměstí dlouhé 500m a široké 165m. Mešita sheikha Lotfollaha je mistrovský kousek architektury, překrásná náboženská budova, která Vám svým úchvatným designem nabídne pravý spirituální zážitek. Stavba této mešity započala roku 1602 a dokončena byla v roce 1619 ve východní straně náměstí Imam. Byla postavena Shahem Abbasem na počest Libanonského vládce Sheikha Lotfollaha. Výlet zakončíte prohlídkou mešity s nejvyšším minaretem v Isfahanu Ali-Qapou. Noc v hotelu.

7. den - Isfahán

Po snídani vyjedete na celodenní prohlídku města zahrnující Arménskou katedrálu - stavba začala v roce 1606 s příchodem Arménských imigrantů do Isfahanu, kompletně dokončena byla mezi roky 1655-1664 pod dohledem arcibiskupa Davida. Poté se přesunete do mešity Imam (Masjid-e Jam´e Abbasi) jedné z nejkrásnějších a nejneskutečnějších staveb světa. Den můžete zakončit návštěvou bazaru a s tím spojenými nákupy. Noc v hotelu.

8. den - Isfahán / Natanz / Abyaneh / Kahan / Teherán

V ranních hodinách Vás čeká přejezd do Teheránu (450km). Po cestě navštívíte mešitu Jame v Natanzu a vesničku Abyaneh. Následně se přesunete do Kashanu, kde Vás čeká prohlídka překrásné zahrady Fin s přírodními prameny, mešity Agha Bozorg a prohlídku zakončíte návštěvou místní školy a překrásného domu kupce Boroujerdiho. Po příjezdu do Teheránu následuje noc v hotelu.

9. Den

V brzkých ranních hodinách odjezd na letiště k odletu do Evropy. V dopoledních hodinách přílet do Prahy nebo Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000