crosssearch

Napříč Perskou Říší

Poznávací zájezdy, Írán

Teherán-Shiraz-Persepolis-Passargadae-Abarkouh-Yazd-Isfahan-Abyaneh-Kashan-Teherán

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznejte to nejzajímavější z úchvatného a tajuplného Íránu

Teherán-Shiraz-Persepolis-Passargadae-Abarkouh-Yazd-Isfahan-Abyaneh-Kashan-Teherán

Program zájezdu

1.-2. den Praha-TeheránOdlet z Prahy. Po příletu do Teheránu se seznámíte s tímto hlavním městem. Samotné dějiny Íránu sahají až do roku 5000 před naším letopočtem. Během prohlídky navštívíte archeologické muzeum, kde spatříte ty nejznámější artefakty, které se v zemi objevily. Prohlídka pokračuje návštěvou paláce Shaha, který je pozůstatkem dynastie Pahlavi, jež tu vládla do 80. let minulého století. Samotné město je obrovská a moderní metropole, s čímž se můžete seznámit z vrcholu věže Borj-e Milad. Navštívíte také Náměstí Slobody - Meydane Azadi, tzv. Shahyad, které bylo postavené při příležitosti oslav 2500 výročí perské monarchie. Ubytování, nocleh.

3. den Teherán-ShirazV dopoledních hodinách přelet do Shirazu. Město je často označováno za "Město slavíků, růží, vína a básníků". Shiraz je bývalým hlavním městem, ještě z dob vlády Karim Khan Zanda. Během dne vás čeká návštěva krásné perské zahrady Eram. Perské zahrady jsou vyhlášené po celém světě a jejich původ spadá až do dob Achajmenovské říše, kde byly považovány za obraz rajských zahrad. Ve večerních hodinách pokračuje prohlídka návštěvou hrobky slavného básníka Haféza. Ubytování, nocleh.

4. den Shiraz-Persepolis-ShirazTento den pokračuje prohlídkou Shirazu a jeho okolí. V ranních hodinách navštívíte mešitu Nasirolmolk, které se přezdívá "růžová mešita". U brány Koránu pak opustíte Shiraz a přecházíte do Persepolisu, tzv. Takhte-Jamshid. Za vlády achaimenovské dynastie byla Persepolis metropolí perské říše. V Naqshe Rostam navštívíte hrobky králů Daria, Xerxesa a dalších. Čeká vás tajuplná věž Kaba-ye Zartoshti, stejně jako skalní reliéfy sasanovských panovníků. Ve večerních hodinách končí prohlídka zpět v Shirazu u mauzolea básníka Saadiho. Perská poezie je "všudepřítomná" na celém území. Peršané chodí pravidelně vzdávat úctu Saadimu či Hafezovi, kdy recitují jejich verše. Ubytování, nocleh.

5. den Shiraz-YazdV dopoledních hodinách přejezd do Yazdu, centra jedné z nejstarších íránských provincií, ležícím mezi dvěma největšími pouštěmi - Dashte Kavir a Dashte Lut. Během cesty zastávka v Passargadae, archeologické lokalitě, kde svůj odpočinek nalezl i slavný Kýros Velký - panovník největší perské říše své doby. Dále zastávka v Arbakouh, kde se údajně nachází 2. nejstarší cypriš v Asii, jehož stáří přesahuje 4000 let. Ubytování, nocleh.

6. den YazdV ranních hodinách začíná prohlídka Yazdu, místa, které je také známé jako centrum zoroastrijského náboženství, jednoho z nejstarších náboženství světa. Navštívíte Věž mlčení, chrám ohně, kde se udržuje plamen neustále již od roku 470. Dále je v programu Jame mosk - Pátkova mešita z 12. století. Cesta starou částí města se svojí zachovalou architekturou typickou pro pouštní města. Návštěva zahrady Doulat Abad s úchvatným íránským bagdirem (chytač větru). Cesta pokračuje přes bazar, známé náměstí Amir Chakhmaq. Individuální možnost návštěvy tradičního Zurkhaneh, mystického sportu s tisíciletou tradicí. Ubytování, nocleh.

7. den Yazd-IsfahanBěhem dne se přesunete do Isfahanu, města známého pro své starodávné mosty přes řeku Zayande. Mosty jsou ve večerních hodinách krásně osvětlené. Návštěva nejznámějšího mostu Khajou. Ubytování, nocleh.

8. den IsfahanMěsto Isfahan bývá také označováno jako "Nesf-e Jahan" nebo odraz ráje. Město můžeme označit za jedno z nejkrásnějších v celém Íránu. Největší rozkvět zde byl zaznamenám za vlády panovníka Abbasa Velkého z dynastie Safíjovců, v 16. století. Čeká vás prohlídka Imanova náměstí, které je obklopeno starým bazarem. Palác Tchehel Sotoun, mešita Sheikh Loftollah. Z terasy paláce Ali Kapou se pak nabízí krásný výhled na náměstí. Ubytování, nocleh.

9. den Isfahan-KashanV ranních hodinách navštívíte čtvrť Jolfu, známou stále přítomnou arménskou komunitou. Návštěva katedrály Vank a starodávné mešity Jame mosk. Následuje přesun do Kashanu. Poté návštěva vesničky Abyaneh. V pozdních odpoledních hodinách příjezd do Matin Abad kempu. Nocleh v místním kempu, který se nachází v krásné přírodě na okraji pouště a savany, jistě potěší každého návštěvníka. V ceně je zahrnuta typická íránská večeře na zdejší Bio farmě. Individuální možnost jízdy na velbloudech, procházky dunami nebo pozorování hvězd na noční obloze dalekohledem. Nocleh.

10. den Kashan-TeheránV ranních hodinách přesun do Kashanu, kde vás čeká návštěva jednoho z honosných domů z 18. století, zahrady Fin s tradičními vodními nádržemi. Město Kashan je známé převážně krásně zdobenými sídly bohatých obchodníků z dob vlády dynastie Kadjarovčů. Návštěva vesničky Abyaneh. Následuje přejezd zpět do Teheránu.

11. den Teherán-PrahaBěhem posledního dne pobytu v destinaci vás čeká procházka parkem Yamshidiyeh, který leží při úpatí pohoří Alborz, náměstí Tajrish s jeho bazarem Dále návštěva mostu Pole Tabiat, který získal několik ocenění za svojí originální architekturu. Večer vás čeká rozlučková večeře. V nočních hodinách pak transfer na letiště v Teheránu a odlet zpět do Prahy.

12. den PrahaPřílet do Prahy.

Upozornění: Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v Íránu, respektive od ukončení platnosti vstupního víza. Cestovní pas nesmí obsahovat izraelské razítko. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha-Teherán-Praha Teherán-Shiraz v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 12denního okruhu 10 nocí), 9x ubytování ve 4* hotelech se snídaní, 1x ubytování v campu, 2x večeře, vstupy dle programu, spropitné v restauracích, pro hotelový personál a v restauracích, služby česky či slovensky hovořícího delegáta, transfery dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Vstupní vízum 70 EUR. Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu),spropitné pro řidiče a místní průvodce (zpravidla 5-7 EUR/osoba/den)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000