crosssearch

Velké putování po ostrově Jáva s pobytem na Bali

Poznávací zájezdy, Indonésie

Okruh je na privátní/soukromé bázi s anglicky mluvícím průvodcem a k jeho uskutečnění stačí pouze 2 cestující, proto vždy garantujeme, že Vaše dovolená se uskuteční a nebude zrušena z důvodu malého počtu účastníků. Cestujete organizovaně, je o Vás postaráno a máte doprovod,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Okruh je na privátní/soukromé bázi s anglicky mluvícím průvodcem a k jeho uskutečnění stačí pouze 2 cestující, proto vždy garantujeme, že Vaše dovolená se uskuteční a nebude zrušena z důvodu malého počtu účastníků. Cestujete organizovaně, je o Vás postaráno a máte doprovod, přesto jste nezávislí cestovatelé.

V ceně programu: veškeré transfery klimatizovaným vozem/mikrobusem, anglicky mluvící průvodce, 10x ubytování se snídaní během poznávacího okruhu v superior hotelech, za příplatek možno deluxe hotely – názvy hotelů v popisce okruhu (název superior/deluxe) a 4x ubytování na Bali se snídaní u moře, vstupy, česky mluvící delegát na Bali, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Uvidíte/zažijete: hlavní město Indonésie, jednu z nejkrásnějších botanických zahrad světa v Bogoru, buddhistický Borobudur chráněný UNESCO, sopečná pohoří, horké prameny, staré hinduistické chrámy, tradiční tržiště, královská města Yogyakarta a Surakarta, koloniální Malang, koupání na Bali

Cena nezahrnuje: obědy a večeře, vízum, odletovou taxu z Bali, doporučené “spropitné” pro průvodce 3 USD/os./den, pro řidiče 2 USD/os./den

Program zájezdu:

1. den
Odlet z Prahy/Vídně do Jakarty s přestupem.

2. den
V podvečer přílet do Jakarty a transfer do hotelu na 2 noci (Santika Jakarta ****/Borobudur *****).

3. den – Jakarta
Snídaně, odpočinek u bazénu, možnost individuálního poznání či procházky v Jakartě, nákupy.

4. den – Jakarta / Bogor
Po snídani odjezd z Jakarty směrem na jih do města Bogor s jednou z nejkrásnějších a největších botanických zahrad světa. Cesta povede přes horský průsmyk Puncak do horského města Bandung. Prohlídka botanické zahrady v Bandung. Po prohlídce zahrad přejezd do Gunus Mas k čajovým plantážím s nádhernými scenériemi. Pokud čas dovolí, návštěva továrny na zpracování čaje. Cesta pak povede přes Cipanas do Bangungu, kde přijedete v pozdních odpoledních hodinách, ubytování na 2 noci (Harris Citylink ****/Grand Preanger *****).

5. den – Lembang
Panoramatická cesta (výhledy na jávské hory, vesnice a rýžové terasy) přes pohoří Lembang ke kráteru sopky Tangkuban Perahu a návštěva horkých pramenů Sari Ater (s možností relaxu a koupání v termálních pramenech). Noc v hotelu v Bandung. Lze za příplatek: Padasuka – shlédnutí hudebního vystoupení Angklung s tradičními bambusovými nástroji.

6. den – Cangkuang / Tasikmalaya
Odjezd k 70 km vzdálenému jezeru Cangkuang s překrásnou scenérií, návštěva Cangkuang Temple - nejstaršího chrámu na západní Jávě, postavenému na malém ostrůvku, kam se přeplavíte na bambusovém voru. Cesta vede do vesnice Naga, návštěva místních řemeslníků. Přejezd do centrální Jávy, zastavit se můžete na plantáži s teakovníky a gumovníky. Noc v Baturaden (Queen Garden Hotel**/deluxe nelze).

7. den – Dieng Plateau
Cesta do Wonosobo, návštěva náhorní plošiny Dieng Plateau (cca 2 200 m n.m.), poté návštěva některého z nejstarších chrámů na Jávě (8 malých hinduistických svatyní ze 7. a 8. stol.)  které působí velmi mysticky a jsou první kamenné stojící stavby na ostrově. Archeologové s historiky jsou přesvědčeni, že chrámů bylo původně 400. Příjezd do Yogyakarty, ubytování na 2 noci (Jambuluwuk Malioboro***/Melia Purosani *****).

8. den – Borobudur / Yogyakarta
Návštěva největší buddhistické stúpy na světě – chrámu Borobudur, postavené v období 750–850 n.l. (výzdoba 2.672 skalních reliéfů, 504 sochy Buddhy, UNESCO). Borobudur byl vystavěn 3 století před komplexem Angkor Wat v Kambodži. Doporučujeme navštívit nedaleké sice menší, ale velmi významné a posvátné chramy Pawon a Mendut. Odpoledne návrat do Yogyakarty. Lze za příplatek: okružní jízda po Yogyakartě - shlédnete mj. i sultánský palác Kraton a stříbrnickou dílnu v Kota Gede, dále doporučujeme návštěvu chrámu Prambanan, večerní představení v Purawisata, vyzkoušení místní dopravy – jízda rikšou ”Becak”.

9. den – Solo
Přejezd do královského města Solo (Surakarta), návštěva historického paláce Mangkunegaraan a prohlídka města. Přejezd do starého historického města Kediri s majestátnými vulkány v okolí. Ubytování, volný program (Grand Surya ***/deluxe nelze).

10. den – východní Jáva / Malang
Po snídaní přejezd do 20 km vzdálené vesnice Kranggang, prohlídka vesnice a případně manufakturu na zpracování tabáku a výrobu cigaret. Cestou míjíte plantáže cukrové třtiny, zastávka v manufaktuře na zpracování cukrové třtiny postavené Holanďany v r. 1939 v Mrican. Celá oblast nabyla významu zejména za nadvlády Holanďanů. Zastávka v typické vesnici východní Jávy s možností poznat každodenní život vesničanů. Cestou zastávka u hrobky 1. indonéského prezidenta Ir Soekarno v oblasti Blitar. Přejezd do Malangu, doporučujeme prohlídku/procházku v Malangu, města proslulého koloniální architekturou (z dob holandské kolonizace) a zelenými parky. Ubytování v Malang (Harris Malang Riverside***/deluxe nelze).

11. den – vulkán Bromo
Po snídani odjezd z Malangu. Cesta vede do hor na vyhlídkovou plošinu u vesnice Penanjakan (2 770 m n.m.), odkud se nabízí nejfotografovanější přírodní scenérie Indonésie – pohled na sopky Bromo (2 393 m n.m.) a Semeru (nejvyšší jávská sopka 3 676 m n.m.). Pěší přechod přes calderu s jemným pískem, možnost výstupu k samému kráteru a nahlédnutí do kouřícího jícnu kráteru Bromo. Odjezd nádhernou krajinou na nejvýchodnější cíp Jávy. Ubytování v Kalibaru (Margo Utomo http://www.margoutomo.com/).

12. den – Bali
Po snídaní návštěva plantáží východní Jávy s exkurzí a výkladem. Uvidíte mj. plantáže vanilky, kávy, hřebíčku, skořice, muškátových ořechů, pepře a mnoha jiných. Příjezd do přístavu Ketapang, přejezd lodí (ferry cca 40 min.) na ostrov Bali. Příjezd do hotelu a ubytování na 4 noci v hotelu (Taman Agung či podobný 3*).

13.–15. den
Individuální program – relaxace a koupání nebo výlety za poznáním nejzajímavějších míst ostrova – fakultativní výlety, seznam výletů s cenou ke stažení na www stránkách.

16. den
Individuální program, odpoledne/ večer transfer na letiště, odlet zpět do Evropy.

17. den
Přílet do Prahy či Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000