crosssearch

To nejlepší z Jávy a Bali pobyt u moře

Poznávací zájezdy, Indonésie

2 památky chráněné UNESCO (Borobudur, Prambanan), královské město Yogyakarta, sopečná pohoří, malebná rýžová políčka, staré hinduistické chrámy, netopýří jeskyně, tradiční tržiště, řemesla, výrobky i tance, koupání na Bali

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy či Vídně do Indonésie.

2. den - Yogyakarta Přílet do Solo nebo Yogyakarta. Uvítání na letišti, transfer do hotelu v Yogyakarta. Volno, večeře v hotelu.

3. den - Candi Mendut a Candi Pawon / Borobudur / Yogyakarta Návštěva chrámů Candi Mendut a Candi Pawon. Poté vrchol dne - prohlídka chrámu Borobudur, který je největší buddhistickou stúpou na světě. Na stavbě této náboženské památky mezi lety 775 až 856 pracovalo asi 30 000 kamenořezbářů a sochařů a 15 000 nosičů. Poté se seznámíte s výrobou tradičních doutníků (rodinná produkce). Oběd se bude podávat v restauraci, která se specializuje na místní jídla (formou bufetu). Odpoledne prohlídka města Yogyakarta, během níž uvidíte královský palác Kraton a ruiny vodního hradu Taman Sari. Nakonec se dostanete do Starého města, kde se koná trh s tradičními výrobky (mj. batika, stříbrné sošky). Návrat do hotelu, čas na osvěžení. Ve večerních hodinách rikšou dojedete do tradiční jávanské restaurace v centru města Yogyakarta. Po večeři zpět do hotelu autobusem.

4. den - Dieng Plateau Cesta podél krásných rýžových polí a po serpentinách do úžasné horské krajiny střední Jávy. Jedná se o jednu nejaktivnějších sopečných oblastí v Indonésii. Přijedete na náhorní plošinu Dieng Plateau ve výšce přes 2 000 m n.m., mystické místo s komplexem hinduistických svatyní cca ze 7. století, ale i kouřícími prameny či bublajícím bahnem. Oběd se podává v typické indonéské restaurace ve Wonosobo. Po návratu do hotelu čas k osvěžení, poté shlédnutí tradičního historického tance a večeře.

5. den - Prambanan Návštěva chrámu Prambanan, svatého místa pro hinduisty. Tento velký chrámový komplex byl dokončen v roce 856 pro bohy Shiva, Brahma a Vishnu. Základní reliéfy vyprávějí vzrušující legendu Ramayana, která začíná u východní brány a pokračuje ve směru hodinových ručiček. Oběd a odlet z Yogyakarta/Solo na Bali. Přílet do Denpasaru, ubytování.

6. den - Celuk / Mas / Ubud / Klungkung / Goa Lawah ,,/ Tenganan Jízda do centra Bali, návštěva legendárního tance démonů - Barong. Poté se dopravíte do obce Celuk, která je známá v celé Asii výrobou stříbrných šperků. Navštívíte řezbářství ve vesnici Mas. V Ubudu prohlídka známého Neka muzea s velkou sbírkou balijských maleb. Pak máte možnost navštívit tradiční trh. Odjezd do města Klungkung na prohlídku historické soudní haly Kerta Gosa. Dále cesta bude pokračoval k jeskyni Goa Lawah, kde jsou tisíce netopýrů a malý chrám. Na konci dne navštívíte domorodou vesnici Tenganan. Pravděpodobně se jednalo o první místo, kde si lidé usadili na Bali. Ubytování v hotelu v Candidasa.

7. den - Besakih / Kintamani / Pura Beji Po snídani pojedete přes rýžové terasy a typické balijské vesnice k největšímu chrámu na Bali, Besakih. Skládá se z množství věží a nabízí krásný výhled na sopku Gunung Agung. Poté budete pokračovat do hor do vesnice Kintamani ke kráteru sopky Penulisan. Od okraje kráteru (12 km průměr) je fantastický výhled na 2 200 m vysoký aktivní vulkán Batur. Cesta krásnou krajinou na sever Bali k moři. Zastávka u mystického chrámu Pura Beji u obce Sangsit. Podél severního pobřeží dojedete do idylického místa zvaného Lovina. Přenocování v Lovina.

8. den - Vihara Buddha / Pura Ulun Danu / Bedugul / Pura Taman Ayun / Tanah Lot Prohlídka Vihara Buddha, buddhistického kláštera a centra meditace. Dále se pokračuje přes tropickou vegetaci a rýžová pole ke kráterovému jezeru Bratan. Na vodě je zde umístěný chrám Pura Ulun Danu. Návštěva trhu v Bedugul, kde se dá nakoupit koření, orchideje, ovoce nebo zelenina. V odpoledních hodinách královský chrám Pura Taman Ayun v idylické obci Mengwi. Zlatým hřebem dne je vidět chrám Tanah Lot, který je umístěn na skále v moři, při západu slunce. Odjezd do vybraného hotelu pro plážový pobyt.

9.-11./16. den - Bali Pobyt u moře, volný program. Odlet zpět.12./17. den Přílet do Prahy či Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000