crosssearch

Ostrov Jáva - srdce Indonésie s českým průvodcem

Poznávací zájezdy, Indonésie

Přílet na ostrov Jáva do Jakarty, hlavního města a kulturního a ekonomického centra Indonésie. Setkání s místním českým průvodcem a privátní transfer do hotelu. Podle času příletu možnost návštěvy: Kota Tua, \"Starho města\" Batavia (dřívější název Jakarty), kde se mísí...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den

Odlet z Prahy do Jakarty

2. den - Jakarta

Přílet na ostrov Jáva do Jakarty, hlavního města a kulturního a ekonomického centra Indonésie. Setkání s místním českým průvodcem a privátní transfer do hotelu. Podle času příletu možnost návštěvy: Kota Tua, "Starho města" Batavia (dřívější název Jakarty), kde se mísí moderna s kouzelnou holandskou koloniální architekturou případně do ZOO Ragunan s 3.600 zvířecími druhy žijícími v různých provinciích Indonésie, vč. vzácného varana komodského. Dále možná návštěva některého z ptačích trhů, kde jsou na prodej nejen pestrobarevní exotičtí ptáci, ale i opičky, gekoni a další zajímavá exotická zvířata. Večeře v místní restauraci.

3. den - Jakarta / Yogyakarta

Po snídani privátní transfer na letiště a odlet Z Jakarty do Yogyakarty, příjemného menšího města ve střední Jávě, které je výhodným výchozím bodem pro návštěvu chrámových komplexů Borobodur a Prambanan, památek světového dědictví UNESCO. Poté privátní transfer do hotelu s bazénem. Následuje prohlídka města a večeře v místní restauraci.

4. den - Yogyakarta / Magelang

Po snídani odjezd na celodenní výlet do nejstaršího chrámového komplexu mahájánového buddhismu v Magelangu, přibližně 40km severozápadně od Yogyakarty. Toto významné poutní místo pochází z 9.století, skládá se z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, celá stavba je poseta 2672 reliéfními panely a 504 sochami Buddhy. Nenáročný výstup schodech na vrcholek chrámu a návštěva muzea v areálu chrámu. Chrámový komplex je nejnavštěvovanější indonéskou turistickou atrakcí. Na zpáteční cestě návštěva tradičního trhu se všemi druhy tropického ovoce, zeleniny a koření. Večeře v místní restauraci.

5. den - Prambanan

Po snídani odjezd na celodenní výlet do 20km vzdáleného Prambananu, největšího hinduistického chrámového komplexu v Indonésii a jednoho z největších v jihovýchodní Asii. Je ukázkou typické hinduistické chrámové architektury a je zapsán na seznamu památek Světového dědictví UNESCO. Následuje prohlídka trhu s výrobky z lávových kamenů z nedalekých jávských sopek. Odjezd a prohlídka Sultánova paláce s přehlídkou historických předmětů z koloniálních dob, včetně koňských kočárů. Večeře v místní restauraci.

6. den - Parangritis

Po snídani odjezd na celodenní výlet na pláž Parangritis. Odpočinek na pláži a koupání a procházka po pláži při západu slunce. Večer návštěva rybího trhu s více než 100 druhy mořských ryb a nejrůznějších plodů moře. Sami si vyberete rybu a další pochoutky, které Vám v restauraci ugrilují k večeři.

7. den - Pindul

Po snídani odjezd na celodenní výlet do tajuplné krasové jeskyně Pindul s podzemní řekou, prohlídka přírodních skvostů na suchu i na vodě. Poté přejezd k řece na nenáročný rafting po proudu řeky.

NEBO DLE VÝBĚRU

Výlet na panenské pláže jižní Jávy s odpočinkem a koupáním v průzračných vodách Indického oceánu. Na zpáteční cestě z výletu večeře v místní restauraci s ochutnávkou místních specialit.

8. den - Yogyakarta / Malioboro

Po snídani odjezd na celodenní výlet na tradiční rýžová pole, kde se naučíte sázet nebo sklízet rýži (dle sezony) a vařit různé tradiční pokrmy. Poté odjezd zpět do města a návštěva malé výrobny batiky, sami si vyzkoušíte batikování a také si budete moci výhodně nakoupit krásné batikované výrobky. Večer návštěva noční ulice Malioboro s tisíci malými obchůdky, kde můžete lacino nakoupit různé artefakty, suvenýry a dárky. Během procházky večeře v místní restauraci.

9. den - Yogyakarta / Jakarta

Po snídani návštěva stříbrodílny a možnost zakoupení velmi laciného stříbra a nedaleko také výrobků z kůže. Odpoledne odlet do Jakarty, privátní transfer do hotelu a ubytování. Večer procházka městem spojená s večeří v místní restauraci.

10. den - Jakarta

Po snídani privátní transfer na letiště k odletu zpět do Prahy. Konec služeb místního českého průvodce.

11. den

Přílet do Prahy.

Upozornění: ubytování je zajištěno v hezkých turistických hotelech kategorie 3*. Může se stát, že při rezervaci Vašeho zájezdu některý hotel bude již plně obsazen, potom partnerské CK zajistí alternativní hotel stejné kvality ve stejné lokaci. Děkujeme za pochopení.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000