crosssearch

Jáva s přejezdy luxusními vlaky a pobyt na Bali

Poznávací zájezdy, Indonésie

Okruh je na privátní/soukromé bázi s anglicky mluvícím průvodcem a k jeho uskutečnění stačí pouze 2 cestující, proto vždy garantujeme, že Vaše dovolená se uskuteční a nebude zrušena z důvodu malého počtu účastníků.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Okruh je na privátní/soukromé bázi s anglicky mluvícím průvodcem a k jeho uskutečnění stačí pouze 2 cestující, proto vždy garantujeme, že Vaše dovolená se uskuteční a nebude zrušena z důvodu malého počtu účastníků. Cestujete organizovaně, je o Vás postaráno a máte doprovod, přesto jste nezávislí cestovatelé.
V ceně programu: veškeré transfery klimatizovaným vozem/mikrobusem, přejezdy pohodlným vlakem, anglicky mluvící průvodce, 10x ubytování se snídaní během poznávacího okruhu v superior hotelech a 4x ubytování na Bali se snídaní u moře, vstupy, česky mluvící delegát na Bali, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Uvidíte / zažijete

fantastické zážitky a pohodlí během cesty vlakem po ostrově Jáva, hlavní město Indonésie, jednu z nejkrásnějších botanických zahrad světa v Bogoru, buddhistický Borobudur chráněný UNESCO, sopečná pohoří, horké prameny, staré hinduistické chrámy, tradiční tržiště, královská města Yogyakarta a Surakarta, koloniální Malang, koupání na Bali

Cena nezahrnuje

obědy a večeře, vízum, odletovou taxu z Bali, doporučené ,,spropitné" pro průvodce 3 USD/os./den a pro řidiče 2 USD/os./den

Upozornění

program může být případně pozměněn, obsah ale zůstane zachován, časy odjezdu vlaku se mohou změnit, názvy hotelů jsou informativní, v případě změny budou klienti informováni pří potvrzení cesty

Program

1. den
Odlet z Prahy/Vídně do Jakarty s přestupem.

2. den
V podvečer/večer přílet do Jakarty a transfer do hotelu na 3 noci (Santika Jakarta).

3. den - Jakarta
Snídaně, odpočinek u bazénu, možnost individuálního poznání či procházky v Jakartě, nákupy.

4. den - Bogor
Po snídani odjezd do Bogoru, vzdáleného 50 km jižně od Jakarty. Bogor je se svojí rozlohou více než 80 hektarů jednou z největších botanických zahrad na světě. Založena byla roku 1817, zahrnuje prameny, rybníky s lotusy a rozmanitou sbírku palem. V zahradě je také k vidění více než 3000 druhů orchidejí. Odpoledne je zajištěna návštěva parku miniatur - Taman Mini Indonesia Indah. Park o rozloze více než 1100 hektarů nabízí miniatury tradičních indonéských domů ze všech provincií, s ukázkami tradiční řemeslné výroby a oblékání. Park nabízí i rozlehlou modrou lagunu, na které se můžete projet mezi ostrovy nebo můžete využít možnosti výhledu z lanovky. Dále zde můžete navštívit museum, divadla, restaurace, zahradu s orchidejemi nebo ptačí park s voliérou. Park si můžete prohlédnout i prostřednictvím okružní jízdy klimatizovaným minibusem. Návrat do hotelu v Jakartě.

5. den - Jakarta - Bandung / vlakem
Snídaně v hotelu v Jakartě. Během dne absolvujete okružní jízdu Jakartou (Jakarta City Sight Seeing) s návštěvou Národního muzea, starého přístavu Sunda Kelapa a procházkou okolo Národního památníku. Poté budete pokračovat na vlakovou stanici Gambir, odkud vlakem pocestujete do Bandungu (Express Argo Parahyangan, executive class, odjezd Jakarta 15:50 h, příjezd Bandung v 19:10 h). Po příjezdu do Bandungu následuje transfer do hotelu. Ubytování na 2 noci (Savoy Homann ****).

6. den - Bandung
Po snídani se vydáte na projížďku po kopcích Lembangu, přímo ke kráteru hory Tangkuban Perahu. Procházkou čajovou plantáží se dostanete k teplému pramenu Sari Ater (doporučení: plavky a ručníky s sebou). Odpoledne navštívíte vesnici Padasuka, kde si poslechnete malebnou hudbu Angklung, vytvořenou pomocí bambusových nástrojů. Volný večer v Bandung.

7. den - Bandung - Yogyakarta / vlakem, chrám Prambanan
Po brzké snídani transfer na vlakové nádraží v Bandungu, odkud se vydáte na cestu do Yogyakarty. Míjet budete překrásnou přírodu, vesnice a vše bude lemováno hory a vulkány (Express Argo Willis, executive class, odjezd Bandung 7:00 h, příjezd Yogyakarta v 14:00 h). Po příjezdu následuje transfer do hotelu, ubytování na 2 noci (Santika ****). Odpoledne ještě navštívíte unikátní hinduistický chrám Prambanan z 9. století. Volný večer.

8. den - Yogyakarta, Borobudur
Po snídani vás čaká asi jeden z největších prožitků během cesty. Dopoledne návštěva sultánského paláce Kraton a prohlídka umění stříbrného kovářství a umění batiky. Yogyakarta je batikou proslulá a výrobky jsou zde ty nejlepší. Odpoledne je na programu návštěva chrámu Borobudur. Masivní kamenná stupa je jednou z největších dochovaných památek starověké kultury. Chrám byl vybudován pomocí pracovní síly z okolí okolo let 750-850 n.l. Chrám Borobudur je o více než 3 století starší než chrám Angkor Wat v Kambodži! Ačkoliv se jedná o buddhistickou stavbu, je ovlivněn i prvky Persie, Babylonské říše a starověkým Řeckem. Ať se podíváte z kteréhokoliv ochozu při úpatí chrámu k vrcholu, bude Vás čekat procházka o délce téměř 2 km. Po dokončení stavby byl tehdejší vládce svržen hinduisty a chrám začal chátrat. Objeven byl teprve až v roce 1815 pod nánosy sopečného prachu a zarostlý tropickou vegetací. Pod záštitou UNESCO a za pomoci mezinárodního úsilí byl kompletně obnoven. V nedaleké vesnici stále najdete pozůstatky po obydlení zedníky, kteří se podíleli na této výjimečné stavbě. V okolí dále můžete navštívit menší ale neméně zajímavé chrámy Pawon a Mendut. Volný večer.

9. den - Yogyakarta - Surabaya / vlakem
Po snídani transfer na vlakové nádraží a odjezd vlakem do druhého největšího města Jávy - Surabayi (Express Sancaka Pagl, executive class, odlezd Yogyakarta 7:15 h, příjezd Surabaya v 12:00 h). V Surabaya navštívíte trh s květinami Kayoon a absolvujete procházku okolo Pomníku hrdinů a vladařské residence s koloniálními domy v centru města. Ubytování do hotelu v Surabaya (Novotel ****).

10. den - Surabaya - Bromo
Snídaně v hotelu v Surabaye, jízda do města Pasuruan a návštěva místního tradičního přístavu. Po této okružní jízdě se přemístíte na hotel, kde Vás následně vyzvedne džíp, který Vás převeze na horu Bromo. Jízdou zažijete dobrodružství v podobě překonávání písečných dun, vyhlídku z hory na okolí a podíváte se až ke kráteru hory. Ubytování v hotelu v oblasti Bromo (Java Banana - boutique hotel).

11. den - Probolinggo - Banyuwangi / Ijen / vlakem
Snídaně v hotelu, transfer do města Probolinggo, kde nastoupíte na vlak, který Vás převeze do regenství Banyuwangi (Express Mutiara Timur Pagl, executive class, odjezd Prombolinggo 11:10 h, příjezd Banyuwangi v 16:00 h). Cestou se Vám naskytne výborný výhled na východní část ostrova Jáva. Příjezd do regenství Banyuwang, následuje přímý transfer ke kráteru Ijen, kde je zajištěno ubytování (Ijen Resort&Villas ****).

12. den - Ijen - Bali
Snídaně v hotelu. Doporučujeme fakultativní výlet ke kráteru Ijen (Ijen Crater Tour 55 USD/os., minimálně 2 cestující). Transfer do přístavu ve městě Ketapang, trajektem přejezd na Bali (cca 40 min.). Po připlutí do přístaviště Gilimanuk následuje transfer na jižní část ostrova Bali, ubytování na 4 noci (Kind Villa Bintang či podobný 3*) v hotelu na Bali.

13.-15. den - Bali
Individuální program - relaxace a koupání nebo výlety za poznáním nejzajímavějších míst ostrova - fakultativní výlety, seznam výletů s cenou ke stažení na www stránkách.

16. den
Individuální program, odpoledne/ večer transfer na letiště, odlet zpět do Evropy.

17. den
Přílet do Prahy či Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000