crosssearch

Indonéské ostrovy Bali a Lombok

Poznávací zájezdy, Indonésie

Obrázek není k dispozici

Ostrov Bali je v současné době nejvyhledávanější turistickou destinací Indonésie. Přestože je malý rozlohou, návštěvník zde najde vše, co potřebuje k aktivně strávené příjemné dovolené.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne):Odlet z Prahy.
2.den (po):Přílet na Bali, ubytování v oblasti Jimbaranu.
3.den (út):Dopoledne odpočinek u moře či v hotelu, možnost relaxačních masáží, odpoledne výlet na poloostrov BUKIT, návštěva jednoho z nejposvátnějších chrámů na Bali ULUWATU, který byl postaven na mořském útesu. Možnost večeře ve vyhlášené rybí restauraci v Jimbaranu.
4.den (st):Výlet k nádhernému chrámu TANAH LOT, který vděčí za svou popularitu především nevšední poloze na skále nad mořem, odpoledne světoznámé středisko a pláž KUTA, koupání, nákupy.
5.den (čt):Cestou do vnitrozemí zastávka v hlavním městě ostrova DENPASAR – náměstí Paputan připomínající odboj Balijců proti Nizozemcům, Museum Bali-etnograficko-historické museum, největší chrám v Denpasaru Agung Jagatnata, obklopený tropickou zahradou, UBUD – centrum umění na Bali, návštěva nejznámější zdejší atrakce – OPIČÍ LES – s roztroušenými svatyněmi a spoustou drzých opic.
6.den (pá):UBUD- ráno turistická procházka kolem terasovitých rýžových políček, návštěva jedné z četných ubudských uměleckých galerií nebo dílen, PEJENG – chrám Penataran Sasih, ve kterém se nachází tzv. Pejengský měsíc, největší bronzový gong, jaký byl v minulosti vyroben, v podvečer PETULU – pozorování stovek volavek slétajících se pravidelně na jedno místo. Večer návštěva tradičního tanečního představení.
7.den (so):Výlet z Ubudu, GOA GAJAH (Sloni jeskyně)-posvátný komplex v džungli, GUNUNG KAWI-královské hrobky z 11 století vytesané do skály, TIRTA EMPUL-nejposvátnější zřídla na Bali, kam přicházejí poutníci aby se očistili duchovně a vyléčili tělesné neduhy.
8.den (ne):Výlet z Ubudu k největšímu a zároveň velmi posvátnému balijskému jezeru BATUR, které se rozkládá v kráteru stejnojmenné sopky a kde sídlí bohyně Déví Danu, chrám PURA ULUN DANU BATUR, poutní místo BESAKIH - nejrozsáhlejší a nejposvátnější chrámový komplex na Bali, ležící na svazích nejvyšší balijské sopky Gunung Agung , zastávka v městečku BANGLI-chrám Kehen, jeden z nejstarších chrámů na Bali.
9.den (po):Město KLUNGKUNG se zachovalými zbytky královského paláce Taman Gili (v překladu-Ostrovní zahrady) , unikátní ukázky klasické wayangové malby na stropech pavilónů. GOA LAWAH -Netopýří chrám, kde za hlavní svatyní se nachází jeskynní výklenek obsypaný netopýry, kouzelný vodní palác TIRTAGANGGA , ubytováni v oblasti Amedu.
10.den (út):Celodenní výlet do severní části Bali- procházka pralesem k vodopádu LES, chrám MEDUWE KARANG s neobvyklými reliéfy vč.známého „cyklisty“, vodopády GIT GIT, jezero BRATAN, malebný jezerní chrám ULUN DANU, průjezd kolem menšího jezera BUYAN, ojedinělý buddhistický klášter BUDDHA VIHARA.
11.den (st):Přejezd lodí na sousední LOMBOK, kde se nachází druhá nejvyšší hora v Indonésii a je obydlen na rozdíl od Bali převážně muslimy, ubytování v oblasti Senggigi.
12.den (čt):LOMBOK-okružní jízda kolem ostrova, jehož střed tvoří sopka RINJANI - 3726m, (vrchol je dosažitelný pouze vlastními silami), výhledy na sopku a kilometry malebně se vinoucích zátok, vesnička Bayan s nejstarší mešitou na ostrově, zahrady Taman Narmada, zemědělská krajina na svazích sopky.
13.den (pá):Volno na Lomboku, fakultativně výlet na jeden z ostrovů GILI, bílé pláže, korálové útesy, šnorchlování.
14.den (so):Odlet z Lomboku do Denpasaru, přestup na let do Evropy.
15.den (ne):Návrat do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000