crosssearch

Grand tour Indonésií: Sumatra-Jáva-Bali

Poznávací zájezdy, Indonésie

Medan - Bukit Lawang - jezero Toba - Jakarta - Yogyakarta - Borobudur - Prambanan - Bali - Kintamani Tour - Tanah Lot. Cesta do vesnice Bukit Lawang na okraji tropického pralesa. Zde přeplujete přes říčku Bohorok do národního parku s rehabilitačním centrem pro orangutany. Máte...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Odpoledne přílet do Medanu. Cesta do vesnice Bukit Lawang na okraji tropického pralesa. Zde přeplujete přes říčku Bohorok do národního parku s rehabilitačním centrem pro orangutany. Máte zde jedinečnou možnost vidět ve volné přírodě orangutany, kteří se schází ke krmící ploše. Ubytování v hotelu na břehu řeky Bohorok.

3. den: Časně ráno snídaně. Další cesta povede přes Pematang Sian­tar do Medanu. Cestou zastavíte u kávových a olejových plantáží, podíváte se, jak se získává přírodní kaučuk. Noc v hotelu v nadmořské výšce 900 m na břehu jezera Toba.

4. den: Snídaně. Po snídani poplujete lodí na ostrov Samosir uprostřed jezera Toba, které vzniklo po zatopení sopečného kráteru. Prohlídka místních vesniček s vyřezávanými malovanými domy, podíváte se, jak zde žijí místní lidé – Batakové, kteří provozovali rituální kanibalismus. Památkou na krvavé rituály jsou obětní stoly a poradní křesla. Uvidíte i kamenné hrobky místních králů a tanečního vystoupení Bataků. Místní vesnice Ambarita a Tomok jsou ideální pro nákup suvenýrů. Noc v hotelu.

5. den: Cesta povede přes Bera­stagi, nad nímž dýmá sopka Si­bayak, podíváte se na tradiční karobatacké domy. Zastavíme u vodopádu Sipiso-piso a nakonec navštívíte vesnici – skanzen Pamatang Purba. Noc v hotelu v Medanu.

6. den: Ráno odlet na Jávu do hlavního města Jakarty – okružní jízda městem – náměstí Merdeka s monumentem Monas, stará Batávie, která byla centrem holandských guvernérů. Odpoledne přelet do města umělců Yogyakarty. Transfer do hotelu.

7. den: Brzy ráno odjezd do výšky 2000 m na náhorní plošinu – Dieng Plateau s horkými prameny, gejzíry, mnohobarevným jezerem a zbytky chrámových komplexů z 10. století. Cesta povede přes Madelang a Wonosobo – nejkrásnější scenérie v centrální Jávě s vyhlídkou na sopky Merapi a Sumbing. Odpoledne prohlídka největšího buddhistického chrámového komplexu – Borobudur. Noc v Yogyakartě.

8. den: Návštěva sultánského paláce Kraton a ptačího trhu. Prohlídka hinduistického chrámového komplexu Prambanan, do jehož zdí je vytesán poutavý příběh "Ramajana". Pokud zbyde čas, návštěva místních manufaktur na výrobu batiky, proslulých stínových javánských loutek, stříbra. Transfer na letiště. Odlet do Denpasaru. Po příletu transfer do vybraného hotelu na břehu moře v jižní části Bali.

9. den: První den na rajském ostrově Bali se můžete koupat v moři a odpočívat.

10. den: Kintamani tour – objevíte krásy vnitrozemí ostrova, vyšplháte do výšky 1000 m, odkud je krásný výhled na jezero a vulkán Batur. Návštěva 3 vesnic – Celuk, proslulé zejména stříbrotepci, Kemenuh se zručnými uměleckými řezbáři a Ubud, vesnička umělců. Dále prohlídka Sloní jeskyně, chrámu Posvátných pramenů – Tirta Empul.

11. den: Snídaně, volný program. Odpoledne návštěva opičího lesa, můžete buráky nakrmit malé opice. Prohlédnete si Mengwi chrám, který patří mezi největší chrámy na Bali. Dále bude cesta pokračovat k chrámu Tanah Lot, který je postaven přímo na břehu moře a budete zde moci počkat a zhlédnout nejhezčí západ slunce v západní části Bali.

12.-13. den: Volno můžete využít na některý z dalších fakultativních výletů nebo odpočívat u moře.

14. den: Snídaně, odpoledne transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Evropy.

15. den: Návrat do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000