crosssearch

Zlatý Trojúhelník Pobyt U Moře V Góa

Poznávací zájezdy, Indie

Odlet Praha/Vídeň.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den

odlet Praha/Vídeň.

2. den

přílet Dillí, transfer do hotelu 4*, ihned po příjezdu ubytování, prohlídka Dillí: Červená pevnost Red Fort, návštěva Jama Masjid, největší muslimské mešity v Indii. Prohlídka Humájúnovy hrobky mughalského císaře, typické brány India Gate postavené k uctění památky Indů padlých v první světové válce, komplexu Kutub Minar- bývalého historického město z 18. století, návrat do hotelu 4*.

3. den

snídaně, odjezd do Džajpúru vzdáleného 238 km. Po příjezdu do hotelu 3* volno k odpočinku.

4. den

snídaně, odjezd na prohlídku pevnosti Amber Fort s projížďkou na slonech. Poté návrat do Džajpúru, cestou prohlídka Havá Mahal neboli Paláce větrů. Prohlídka Džajpúru, návštěva Městského paláce s řadou muzeí, prohlídka Observatoře, návrat do hotelu 3*.

5. den

snídaně, odjezd na prohlídku pevnosti Agra Fort. Cestou návštěva Fatéhpúr Síkrí- téměř zachovalého, dnes opuštěného bývalého hlavního města z 16. století. Poté prohlídka Tádžmahalu, právem nazývaného nejkrásnější stavbou světa. Návštěva pevnosti Agra Fort a hrobky Itamáduddaula. Ubytování v hotelu 3*.

6. den

snídaně, transfer na letiště v Džajpúru, odlet do přímořského letoviska Góa (via Bombaj), transfer a ubytování v hotelu 3* na břehu moře v Góa, individuální volno.

7. den

snídaně, dopoledne prohlídka historické části Góy, odpoledne individuální volno.

8. den

snídaně, individuální volno.

9. den

snídaně, dopoledne individuální volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště Góa, finální odlet.

10. den

přílet Praha/Vídeň.

Tádžmahal

- byl dostavěn roku 1653. Dal ho postavit indický vladař Šáhdžahán z lásky ke své manželce, která zemřela při porodu čtrnáctého dítěte. Tři kopule znázorňují svět zvířat, lidí a andělů a na hlavní kopuli je srpek měsíce- islámský symbol nekonečnosti. Majestátní stavba je považována za osmý div světa.
Fatéhpúr Síkrí - nechal postavit mughalský císař Akbar v 16. století na počest světce Šejka Salima Čištiho, jenž žil v Síkrí a který mu předpověděl narození mužského potomka. Avšak po 14 letech bylo město náhle opuštěno, pravděpodobně kvůli nedostatku vody.


Pevnost Agra Fort - známá též jako Červená pevnost v Ágře. Jen 2,5 kilometru severozápadně od pevnosti se nachází jedna z nejznámějších indických památek, Tádžmahal. Ágerská pevnost patří k vůbec k nejdůležitějším pevnostem v Indii. V době Mughalské říše zde sídlili tehdejší panovníci a řídili odtud celou zemi. V současné době je často navštěvovaným turistickým místem. Od roku 1993 je součástí světového dědictví UNESCO.


Amber Fort - leží ve státě Rádžastán asi 12 km východně od Džaj­púru. Je jednou z největších a nejkrásnějších pevností v celé Indii. Má pohnutou historii a nádhernou polohu na okraji divokých hor. Turisty však přitahuje hlavně tím, že lze její návštěvu spojit s atraktivní projížďkou na slonu.
Individuální zájezd již od 2 osob s anglicky mluvícím průvodcem. Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000