crosssearch

Zlatý indický trojúhelník s možností prodloužení na plážích Goa

Poznávací zájezdy, Indie

Program zájezdu 1. den: dle let. řádu odlet z Prahy. 2. den: přílet do Dillí, transfer do hotelu a indiviuální volný čas na aklimatizaci a odpočinek. Nocleh. 3. den: časně ráno možnost zúčastnit se projížďky po Starém Dillí na kole. Tento krátký výlet ve vás jistě...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


Program zájezdu

1. den:
dle let. řádu odlet z Prahy.
2. den:
přílet do Dillí, transfer do hotelu a indiviuální volný čas na aklimatizaci a odpočinek. Nocleh.
3. den:
časně ráno možnost zúčastnit se projížďky po Starém Dillí na kole. Tento krátký výlet ve vás jistě zanechá vzpomínku na objevování kontrastů Indie. Po snídani vás čeká celodenní prohlídka Nové a Staré části hlavního města Indie (New a Old Delhi), kde je na každém kroku patrné prolínání historie a současnosti (Červená pevnost, mešita Jama Mashid a dále chrámový komplex Laxminarayan, Humayunova hrobka, Qutub Minar, budova Parlamentu atd.). Přejezd do Agry, po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.
4. den:
časně ráno zamíříte k Taj Mahalu při úsvitu. Světoznámý architektonický klenot, který dal vystavět mughálský vládce Shahjahan jako mauzoleum pro svou milovanou Mumtaz Mahal, je hlavním cílem putování tisíců turistů z celého světa. Zdejší neopakovatelnou atmosféru vytvářejí nerozlučně architektura stavby a použitý světloprostupný materiál, díky kterému je Taj Mahal v každou denní i roční dobu odlišný, vždy ale obdivuhodný. Na výzdobu interiéru byly použity překrásné drahokamy a polodrahokamy, materiál na stavbu byl dovezen z celé Indie a centrální Asie a na jeho dopravě se mimo jiné podílelo také více než tisíc slonů. Odpoledne prohlídka proslulé pevnosti Agra Fort (zvelebená zahradami a paláci Khas Mahalu, Sheesh Mahalu). Fakultativně možnost účasti na poutavém divadelním vystoupení Mohabbat the Taj neboli „Sága lásky“. Jedná se o melodrama o věčné a legendární lásce Shahjahana a královny Mumtaz (cca 80 min., na vystoupení se podílí soubor cca 70 profesionálních umělců). Nocleh.
5. den:
snídaně, odjezd z Agry do Jaipuru (232 km). Cestou návštěva Fatehpur Sikri, bývalého hlavního města Munghálské říše, přezdívaného „Městem duchů“. Prohlídka mešity Jama Mashid a paláce Panch Mahalu. Příjezd do Jaipuru ubytování a nocleh. Fakultativně možnost zprostředkování večerního setkání s indickým věštcem, který vám může poodhalit roušku budoucnosti. Věštění zde má 3000 let dlouhou tradici a vzniklo právě v Indii.
6. den:
snídaně, ráno výlet do pevnosti Amber Fort a prohlídka Jag Mandir nebo-li Sheesh Mahalu (všechny 4 stěny i strop jsou kompletně vyzdobeny maličkými kousky zrcadel, která byla speciálně dopravena z Belgie) a Síně vítězství. Odpoledne city tour Jaipurem s návštěvou maharádžova městského paláce, bývalé královské rezidence a Jantar Mantaru (nejrozlehlejší kamenná observatoř na světě s pozoruhodnými 17 instrumenty, z nichž mnohé jsou funkční dodnes). Návrat do hotelu nebo fakultativně návštěva místního slavného trhu a zlatnictví (skvělá příležitost na zakoupení především slavné rádžasthánské bižuterie a šperků). Nocleh.
7. den:
snídaně, transfer do Dillí a na závěr vaší výpravy bude připravena večeře na rozloučenou v typické restauraci (fakultativně, není zahrnuta v základní ceně). Dle letového řádu transfer na letiště v Dillí. Odlet zpět do ČR.
7. den:
snídaně, transfer na letiště - vnitrostátní přelet do jižní Indie – Goa. Po přistání transfer do hotelu a nocleh.
8. den:
individuální volno v hotelu, určené ke koupání, relaxaci a slunění na písečných plážích Goa.
9. den:
individuální volno v hotelu, možnost účasti na fakultativním výletu na ostrov Grande Island s obědem formou barbecue na pláži (plavba na typické goánské rybářské loďi k ostrovu Grande, relax na pláži, plavání, slunění a následný chutný oběd formou barbecue, půldenní výlet).
10. den:
individuální volno v hotelu. Fakultativně nádherný výlet k vodopádům Dudhsagar, který byste během vašeho pobytu v Goa neměli vynechat.
11. den:
individuální volno v hotelu, nocleh.
12. den:
snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a přelet zpět do Dillí. Na závěr vašeho putování je zajištěna večeře na rozloučenou v místní restauraci. Noční transfer na letiště k vyřízení předodletových formalit.
13. den:
odlet zpět do ČR (zpravidla časně ráno).
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000