crosssearch

Západní Bengálsko - Putování po Himalájích

Poznávací zájezdy, Indie

Kalkata o Bagdogra o Darjeeling o Pelling o Gangtok o Bagdogra o Kalkata

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji.

2. den:
přílet do Kalkaty, ubytování a nocleh.   

3. den:
přílet do Kalkaty, transfer do hotelu a snídaně. Po snídani návštěva památníku královny Viktorie postaveného z bílého mramoru. Památník je obklopený krásnými zahradami a vodními toky a je pýchou Kalkaty. Dále uvidíte náměstí Dalhousie (novým názvem BBD Bagh), jež je obchodním a administrativním centrem Kalkaty. Uprostřed náměstí je umělá vodní nádrž Lal Dighi. Navštívíte gotickou katedrálu sv. Pavla, která je jedním z nejdůležitějších indických chrámů. Návrat do hotelu a nocleh.  

4. den:
po snídani návštěva květinového trhu. Uvidíte Belur Math, jež je poutním místem různých náboženství, ale také pro nevěřící. Byl založen roku 1938 Swami Vivekanandem, který jeho stavbou vzdal hold svému Guru Sri Ramakrišnovi. Dále navštívíte chrám bohyně Kali - Dakšinešvar postavený na břehu řeky Huglí. Pokračovat budete k chrámu Jain, Kalighat a ke knižnímu trhu a svezete se místní tramvají. Návrat do hotelu, nocleh.  

5. den:
po snídani transfer na letiště k přeletu do Bangdogry. Po přistání v Bangdogře transfer do Darjeelingu. Ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh.  

6. den:
časně ráno po snídani návštěva vyhlídky Tiger Hill a krásný pohled na Himaláje a klášter Ghúm při východu slunce. Dle možností projížďka vláčkem ,,Toy train" k nejvyšší železniční stanici v Indii. Dále navštívíte himalájský geologický park (zde můžete vidět sněžného leoparda, himalájské černé medvědy, červené pandy a himalájské ptactvo), horolezecký institut, lanovou dráhu (cesta trvá asi 45 minut). Nocleh v Darjeelingu.  

7. den:
po snídani opustíte Bengálsko a pojedete do jednoho z nejmenších indických států - Sikkim. Ubytování v hotelu v městečku Pelling, volný večer k odpočinku. Nocleh.  

8. den:
po snídani návštěva jezera Khecheopalri, jež je známé jako jezero přání. Toto nezvykle klidné jezero je obklopeno kvetoucími lesy a je považováno za jedno z nejposvátnějších jezer státu Sikkim jak hinduismu, tak buddhismu. Dále uvidíte klášter Pemajangtse (v překladu Dokonalý vznešený lotos), jednu z nejdůležitějších gomp (buddhistický klášter) Sikkimu. Také navštívíte trosky druhého hlavního města Sikkimu - Rabdantse. Nocleh.  

9. den:
po snídani se vydáte východně ke Gangtoku, modernímu hlavnímu městu Sikkimu. Prohlídka kláštera Rumrej, jež je velmi známým klášterem zejména mezi tibetskými buddhisty. Původně se jmenoval Darma Chakra a sestává z hlavního chrámu a kláštera pro mnichy. Návrat do hotelu, nocleh.  

10. den:
po snídani si užijete úžasné přírodní scenérie během dramatické cesty (krátká vzdálenost, ale dlouhá cesta) k jezeru Tsomgo (3300 m.n.m.), jež je svaté a uctívané občany Sikkimu. Na pobřeží je postaven malý chrám. Říká se, že pokud mají vody jezera tmavou barvu, je to předzvěst problémů a nepokojů ve státě na další 1 rok. Návrat do hotelu a nocleh.  

11. den:
snídaně v hotelu a odjezd do Bagdory k přeletu zpět do Kalkaty. V Kalkatě vás čeká transfer na hotel a nocleh.

12. den:
dle letového řádu odjezd na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem v Dubaji.

13. den:
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000