crosssearch

Wellness tour - jóga, meditace a ayurvéd

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Delhi o Agra o Fatehpur Sikri o Delhi o Haridwar o Rishikesh o Kamjapuri (fakultativně) o Delhi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy.


2. den: Přílet do Dillí, transfer do hotelu a volný čas na aklimatizaci a odpočinek. Večeře a nocleh v Dillí.

3. den: Snídaně a úvodní lekce pod vedením experta. Během tohoto setkání získáte prvotní poznatky o meditaci, józe. Odpoledne návštěva Delhi Haat, což je velikánské tržiště. Zde naleznete a budete moci nakoupit nejrůznější řemeslné výrobky, jídlo a především spatříte život místních a načerpáte tu pravou atmosféru rušné indické metropole. Večer ayurvédská masáž, která vám skvěle napomůže k odbourání stresu či relax ztěžklých nohou po dlouhém cestování. Večeře a nocleh.

4. den: Brzy ráno snídaně a odjezd do Agry. Návštěva jednoho z nejkrásnějším monumentů světa – Taj Mahalu. Hrobka královny Mumtaz Mahal je zbudována z ušlechtilých materiálů, především ze světlopropustného mramoru (výzdoba je tvořena překrásnými drahokamy a polodrahokamy), na dopravě materiálu se podílelo více jak tisíc slonů. Vystaven byl na důkaz neskonalé lásky vládce Shahjahana. Přejezd do Fatehpur Sikri a prohlídka tzv. Města duchů. Vystaveno bylo v 16. st. vládcem Akbarem, dodnes jsou zde k vidění perfektně zachovalé a vysoce architektonicky významné stavby (palác, zahrada s fontánami, mešita, harém, nádvoří a hala soukromých i veřejných audiencí). Návrat do Dillí.

5. den: Brzká snídaně a transfer na nádraží, odjezd do Haridwaru. Po příjezdu transfer do hotelu High Bank Peasants Cottage. V tomto hotelu mimo jiných pobývala během své návštěvy také slavná Hollywoodská hvězda filmu Titanic – Kate Winslet. Po uvítacím drinku a aklimatizaci krátká úvodní schůzka s ayurvédským doktorem, následována krátkým představením s lektorem jógy a meditací. Večer navštívíte ghát, abyste zakusili zdejší neopakovatelnou atmosféru běžného života města mnichů, chrámů, poutníků. Místa zasvěceného bohyni Ganze, kde hlasitě zvoní zvonky kněží, zaklínajících mantry, kde se v podvečer rozhoří svíce a vzduchem se nese šepot motliteb i dětského smíchu. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Před snídaní proběhne konsultace s ayurvédským lékařem. Po důkladném vyšetření vám lékař určí typ těla, vysvětlí vám pojem dóš (tělní energie) a detaily prevence. Ayurvédská snídaně. Poté následuje masáž Abhyanga a velice účinná procedura širodhara (kapající olej na čelo), parní lázeň či ayurvédská koupel apod. – dle doporučení doktora.

7. den: Časná ranní lekce jógy bude následována relaxací těla i ducha. Poté dechová cvičení, strečink a zdravá snídaně. Následně se uvolníte při masáži, širodhaře a detoxikujete tělo dalšími procedurami. Dle doporučení lékaře parní lázeň či ayurvédská lázeň. Odpoledne individuální volno. Fakultativně možnost zúčastnit se výletu do Kamjapuri. Pojedete pitoreskní krajinou malých vesnic a pohoří s panoramatickými výhledy na hory i do údolí. Návštěva známého chrámu v Kamjapuri. Budete svědky úchvatného západu slunce nad Himaláji. Sestup zpět, malé občerstvení v čajovně a návrat autobusem zpět do Rishikeshe. Večeře a nocleh.

8. den: Časně ráno jóga a relaxace. Poté výuková lekce dechových cvičení a strečink. Po snídani konsultace s ayurvédským lékařem, který vám dá doporučení životního stylu, vhodného pro váš organizmus. Detoxikační cvičení. Ukončení ubytování a odjezd zpět do Dillí. Cestou zastávka v palácovém komplexu Akshardham – úžasném světě indické kultury s 20 tisíci sochami, květinovými motivy, uměním a řezbami. Dle letového řádu transfer na letiště k odbavení na let zpět do ČR.

9. den: Návrat do ČR.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000