crosssearch

Velké asijské putování - kombinace Čína, Tibet, Nepál, Indie

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Peking o Velká čínská zeď o Tibet - Lhasa o Barkhor o Norbulinka o Nepál - Kathmandu o Pashupatinath o Nagarkot o Indie - Delhi o Jaipur o Fatehpur Sikri o Agra o Delhi Program: 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy s přestupem do Pekingu. 2. den:...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Peking o Velká čínská zeď o Tibet - Lhasa o Barkhor o Norbulinka o Nepál - Kathmandu o Pashupatinath o Nagarkot o Indie - Delhi o Jaipur o Fatehpur Sikri o Agra o Delhi

Program: 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den: přílet do Pekingu, transfer do hotelu. Následně prohlídka Náměstí nebeského klidu a Zakázaného města - sídla čínských císařů. Návrat do hotelu a nocleh.

3. den: celodenní výlet k Velké čínské zdi, symbolu mocné Říše středu, procházka po stavbě viditelné i z Měsíce, poté prohlídka jedné z hrobek dynastie Ming a Cesty duší. Nocleh.

4. den: celodenní prohlídka Pekingu - návštěva areálu Letního paláce - letní císařské rezidence, areálu Chrámu nebes a návštěva starých městských čtvrtí na tradičních rikšách - hutongů s možností poznat život místních obyvatel. Návrat do hotelu a nocleh.

5. den: transfer na letiště, dle let. řádu přelet do Tibetu - Lhasy. Cestou z letiště návštěva Kamenného Buddhy. Po příjezdu ubytování a odpočinek po cestě určený k aklimatizaci. 6. den: snídaně a návštěva památky UNESCO - světoznámého paláce Potala - sídla dalajlámů. Odpoledne návštěva chrámu Jokhang (nejznámější a nejstarší budova v Lhase), procházka uličkami Barkhoru v centru Lhasy. Nocleh.

7. den: snídaně, dopoledne výprava do pohoří k návštěvě kláštera Trupeng, jednoho ze čtyř velkých klášterů buddhistické školy Gelugpa v Tibetu, odpoledne návštěva letního paláce dalajlámů - Norbulinka. Nocleh.

8. den: transfer na letiště, dle let. řádu přelet z Lhasy do Nepálu - Kathman­du. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a individuální volno na odpočinek a aklimatizaci. Nocleh.

9. den: snídaně, dopoledne prohlídka pamětihodností v Kathmandu (Palácové náměstí s mnoha chrámy s bohatými řezbami s erotickými scénami, antická královská residenční čtvrť, Mahadev a chrám Parvati) a návštěva buddhistické stúpy Swayambhunath (2500 let stará, nejstarší stúpa na území Nepálu). Odpoledne chrámový komplex Pashupatinath - nejsvětější místo nepálských hinduistických poutníků (přehlídka úžasných chrámů, pohřebních ghátů, koupajících se poutníků a polonahých svatých mužů - sádhuů) a Boudha (patří k největším stúpám na světě a je nejvýznamnějším monumentem tibet­ského buddhismu mimo území Tibetu). Návrat do hotelu, nocleh.

10. den: po časné snídani odjezd do Nagarkotu, kde se stanete svědky úchvatného výhledu na celé panorama Himaláje a východu slunce nad ním. Návrat do Kathmandu, nocleh.

11. den: snídaně, dle let. řádu transfer na letiště a přelet do Indie - Delhi. Přejezd do Jaipuru. Ubytování a nocleh.

12. den: snídaně a výlet do pevnosti Amber Fort (romantická pevnostní residence). Odpoledne city tour Jaipurem (např. maharádžův městský palác, královská rezidence, Jantar Mantar - nejrozlehlejší kamenná observatoř na světě). Nocleh.

13. den: snídaně a přejezd do Agry. Cestou návštěva slavného Fatehpur Sikri (chrámový komplex, tzv. město duchů včetně Jama Masjid, hrobky Salim Chisti, Panch Mahal Palace a dalších míst, jež vypovídají o velikosti a nádheře Mughalské říše v dobách její největší síly). Pokračování do Agry. Odpoledne návštěva velkolepého Taj Mahalu. Majestátně se tyčí nad břehy řeky, byl vybudován 5. mughalským vládcem Shah Jahanem v r. 1631 na památku jeho druhé ženy Mumtaz Mahal, muslimské perské princezny. Stavba začala v r. 1631, byla zakončena po 22 letech a podílelo se na ní 20 tisíc lidí. Nocleh.

14. den: snídaně a prohlídka červené pevnosti - Agra Fort. Poté odjezd do Delhi. Návštěva nejzajímavějších míst Starého a Nového města (Old a New Delhi). Nocleh.

15. den: snídaně, dle let. řádu dokončení prohlídky. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000