crosssearch

Tajemství kultur - Nepál, Bhútán, Indie

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Delhi o Kathmandu o Pashupatinath o Bauddha o Bhaktapur o Swayambhunat o Bhútán/Paro o Drukgyel Dzong o Thimphu o Punakha o Wangdue Phodrang o Paro o Indie/Delhi o Jaipur o Amber Fort o Fatehpur Sikri o Agra o Sikandra o Delhi Program: 1. den: dle...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Delhi o Kathmandu o Pashupatinath o Bauddha o Bhaktapur o Swayambhunat o Bhútán/Paro o Drukgyel Dzong o Thimphu o Punakha o Wangdue Phodrang o Paro o Indie/Delhi o Jaipur o Amber Fort o Fatehpur Sikri o Agra o Sikandra o Delhi

Program: 1. den: dle letového řádu odlet z ČR do Kathmandu s přestupem v Delhi.

2. den: po příletu do Kathmandu transfer do hotelu a individuální volno na aklimatizaci, nocleh.

3. den: snídaně, půldenní prohlídka Pashupatinath a Bauddha. Pashupatinath je nejvýznamnějším poutním místem hinduistů v celém Nepálu. První chrám zde byl postaven již před 2000 lety, a je zasvěcen Pánovi zvířat, což je jedno ze jmen Boha Šivy. Následuje prohlídka Bauddha neboli Bouddanath. Tibetská stúpa na okraji Kathmandu byla vystavena před 1500 lety na obchodní trase z Tibetu do Indie. Ve zdejším chrámu se také nachází údajně největší modlitební mlýnek na světě. Odpoledne následuje návštěva Bhaktapur. Bhaktapur neboli Bhadgaon je třetím královským městem v údolí Kathmandu. Založil jej král jménem Anand Dev Malla ve 12. stol., a dodnes je vyhlášeným městem uměleckých řemesel. Proslavení jsou zejména místní řezbáři, kteří jsou potomky původních obyvatel Nevarů (provozují tuto tradici již od 12. stol.), návrat na hotel a nocleh.

4. den: snídaně a půldenní výprava k stúpě Swayambhunath, která se tyčí na 70 m vysokém kopci nad městem. Její původní podoba představovala oheň nad lotosovým květem, jednotliví králové ji však v následujících staletích několikrát přestavovali. Jedná o nejstarší stúpu na území Nepálu. Je jedním z nejdůležitějších poutních míst, věřící ji obcházejí ve směru hodinových ručiček a roztáčejí 108 modlicích mlýnků, které ji obklopují. Odpoledne individuální volno v Kathmandu. Nocleh.

5. den: snídaně a dle letového řádu přelet z Kathmandu do bhútánského Paro. Po vstupních formalitách transfer do Thimphu na ubytování a nocleh. 6. den: snídaně, dopoledne prohlídka města Thimphu, které je s 80 tis. obyvateli hlavním městem Bhútánu. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti se řadí 350 let stará budova Tashicho Dzong, nynější sídlo vlády a hlavy mnišského řádu. Ve městě se nalézá buddhistický klášter Changgankha a ze 17. stol. pocházející Simtokha Dzong - pevnost, která byla přestavěna na univerzitu buddhistických studií. Poté transfer do Punakha. Ubytování a nocleh.

7. den: snídaně a prohlídka města. Punakha Dzong je druhou nejstarší pevností, leží na soutoku dvou symbolických řek - řeky ženské a řeky mužské. Dzong má 21 chrámů, nejdůležitější z nich je Machan Lhakhang. Následuje přejezd prohlídka města Wangdue Phodrang. Město leží 21 kilometrů jižně od Punakhy a sloužilo jako druhé, resp. třetí hlavní město království. Následuje transfer do Paro, ubytování a nocleh.

8. den: snídaně, celodenní prohlídka města a okolí Paro. Paro leží v nadmořské výšce 2250 m a má přibližně 25000 obyvatel. Rozkládá se podél celého údolí, dlouhého 30 kilometrů, jímž protéká řeka Paro Chhu. Nachází se zde několik historických Dzong, neboli "opevněných klášterů" či národní muzeum. Na samém konci údolí Paro, přibližně 15 kilometrů severně od centra města, stojí pevnost Drukgyel Dzong. Její poloha na začátku průsmyku Tremo La, vedoucího do Tibetu, nebyla vybrána náhodou. Pevnost byla postavena přesně na místě, kde Bhútánci v r. 1644 porazili Tibeťany (slovo "druk" znamená Bhútán a "gyel" je vítězství). Už v r. 1648 prokázala svou opodstatněnost a odrazila druhý útok Tibeťanů. V pozdních odpoledních hodinách návrat na hotel a nocleh.

9. den: snídaně, v brzkých ranních hodinách transfer na letiště a přelet zpět do indického Delhi. Poté následuje přejezd do Jaipuru. Ubytování a nocleh.

10. den: snídaně a výlet do Amber Fort (Jantarová pevnost), která leží ve státě Rádžasthán asi 12 km východně od Jaipuru. Jantarová pevnost dostala svou dnešní podobu koncem 16. stol., kdy byla sídlem vládnoucí dynastie, jež ovládala někdejší království Rádžpútána. Trůní na vysoké skalnaté hoře a z dálky zdánlivě připomíná známou dalajlámovu Potalu v tibetské Lhase. Všude po úbočích a hřebenech okolních zelených kopců se táhnou hradby se strážními věžemi. Po prohlídce návrat do hotelu a nocleh.

11. den: snídaně a odjezd do Agry. Cestou návštěva pouštního města Fatehpur Sikri. Město dal postavit moghulský vládce Akbar v letech 1571-1585, po 14 letech bylo náhle opuštěno kvůli nedostatku vody. Nejnavštěvovanější místa jsou padesátimetrová Buland Darwaza (brána vítězství), Páteční mešita, komplex starého města, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala soukromých audiencí), Diwan-i-Khas (Hala veřejných audiencí), Panč Mahál (skládá se z pěti pater). Příjezd do Agry, ubytování a nocleh.

12. den: časná výprava k Taj Mahalu za úsvitu - prohlídka nejznámějšího a nejkrásnějšího skvostu Indie, mauzolea královny Mumtaz Mahal, dokončeného v r. 1653. Poté návrat na hotel na snídani a odjezd na prohlídku pevnosti Agra Fort (vybudována byla z červeného pískovce na místě bývalého hradu a kromě hlavního opevnění je zde řada paláců a zahrad). Odjezd do Delhi. Cestou navštěva Akbarova mauzolea v Sikandře. Příjezd do Delhi, ubytování a nocleh.

13. den: snídaně, odjezd na celodenní prohlídku Delhi (např. New Delhi - Qutub Minar, památník válečných obětí India Gate a chrámový komplex Laxminarayan, Rashtrapati Bhawan - ­oficiální residence prezidenta Indie. Old Delhi - Červená pevnost Red Fort, největší mešitu Jama Masjid a další pamětihodnosti včetně Raj Ghat - památníku "otce národa" Mahatma Gandhiho). Na závěr večeře na rozloučenou (fakultativně) a transfer na letiště v Delhi.

14. den: časně ráno odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000