crosssearch

Po Stopách Buddhy

Poznávací zájezdy, Indie

Program zájezdu 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy do Dillí 2. den: přílet do Dillí. Po vyřízení všech vstupních formalit vás čeká prohlídka Starého Dillí, kde je na každém kroku patrné prolínání historie a současnosti (Červená...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy do Dillí

2. den:

přílet do Dillí. Po vyřízení všech vstupních formalit vás čeká prohlídka Starého Dillí, kde je na každém kroku patrné prolínání historie a současnosti (Červená pevnost, mešita Jama Masjid, presidentský dům, budovy parlamentu aj.). Ubytování v hotelu, nocleh.

3. den:

brzy ráno transfer na železniční stanici a následuje cesta do Lakhnaú – hlavního města Uttarpradéše. Odtud pojedete přímo do města Sravasti, kde Buddha vydal mnoho důležitých kázání. V současné době jsou z města jen ruiny, některé dobře zachované části jsou vyhledávaným poutním cílem jak buddhistů, tak turistů. Ubytování, nocleh.

4. den:

ráno návštěva Saheth, jež je jedním z nejvíce navštěvovaných shluků svatyní v této oblasti. Poté pokračujete do Kapilvastu, v jehož okolí strávil dětství Buddha. Zde zažil smutek a bolest, nemoc a smrt. Poté uviděl Sádhu - žebravého poutníka, který se vzdal světského života, aby dosáhl nejvyššího duchovního cíle a rozhodl se učinit to samé. Dále budete pokračovat do Nepálu do města Lumbini – místa narození Buddhy. Ubytování v hotelu, nocleh.

5. den:

ranní prohlídka města Lumbini, poté návrat do Indie do vsi Kushinagar, jež je uctívána jako místo Buddhovy maháparinirvány – jeho smrti a zpopelnění. Celé okolí je poseto stúpami (stavby symbolizující Buddhovu přítomnost) např. stúpa Nirvana, v jejíž svatyni leží odpočívající pozlacený Buddha nebo stúpa Mathakunvar, kde archeologové objevili sochu Buddhy z modré krystalické břidlice. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka chrámu Nirvana a stúpy Ramabhar, jež je na místě, kde byl zpopelněn Buddha. Návrat do hotelu, nocleh.

6. den:

ráno pokračujete do Patny, jež je jedním z nejstarších měst Indie, po cestě návštěva vsi Vaishali, kde Buddha naposledy promluvil k lidem před svou smrtí. Příjezd do Patny, ubytování, nocleh.

7. den:

ráno se vydáte na cestu do vsi Bodhgaya, po cestě navštívíte Rajgir a Nálandu. Rajghir je situován v nádherném údolí uprostřed skalnatých pahorků. Na nedalekém vrchu se tyčí mohutná stavba japonské Pagody míru, nedaleko se také nachází jeskyně Saptaparni, kde se konal první buddhistický koncil po Buddhově smrti. Po příjezdu do Bogdhgaya ubytování a nocleh.

8. den:

ráno prohlídka chrámu Bodhgaya, jež je nejvýznamnější ze čtyř chrámů, kde Buddha pronesl své kázání. Návštěva chrámu Maha Bodhi jež se pyšní detailní výzdobou.  Návrat na hotel, nocleh.

9. den:

ráno vás čeká transfer do Varanasi a následně ubytování. Večer účast a obřadu Aarti u řeky Gangy, jež je tradičním rituálem uctívání. Návrat na hotel, nocleh.

10. den:

po snídani prohlídka Varanasi včetně několika chrámů. Odpoledne výlet do Sarnath, kde byla v 6 stool. př. n. l. vedena první promluva Buddhy. Večer transfer vlakem do Agry.  Nocleh ve vlaku.

11. den:

ráno příjezd do Agry a transfer do hotelu k ubytování. Poté prohlídka Agry s návštěvou famózního Taj Mahalu. Dále návštěva pevnosti Agra Fort. Návrat do hotelu, nocleh.

12. den:

ráno odjezd do Dillí, volné odpoledne k nákupům a odpočinku. Ve večerních hodinách transfer na letiště v Dillí k odletu zpět do ČR.

13. den:

 návrat zpět do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000