crosssearch

Pláže Goa a zlatý indický trojúhelník

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Delhi o Goa o Amber Fort o Jaipur o Fatehpur Sikri o Agra o Delhi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 30

1. den: Dle let. řádu odlet z Prahy.

2. den: Přílet do Dillí, dle letového řádu vnitrostátním letem přelet na jih Indie do státu Goa. Transfer do hotelu, individuální volno na aklimatizaci. Nocleh.

3.-6. den: Individuální volno ke koupání, relaxaci a slunění na písečných plážích Goa. Fakultativně možnost výletů k poznání kulturní či historické základny (stará Goa, výprava za chrámy a hlavní město Panaji) nebo krás místní exotické fauny a flóry (výlet za slony, vodopády Dudhsagar či krokodýli a kořením).

7. den: Snídaně, transfer na letiště a přelet z Goa do severní Indie – Jaipuru, hlavního města státu Rádžasthán. Obranné valy stráží město obklopené drsnými kopci, ulice domů typické růžové barvy s mřížovými okny tvoří výjimečný kolorit města, které je nejkrásnější při západu slunce. Ubytování a nocleh.

8. den: Snídaně, ráno výlet do pevnosti Amber Fort a prohlídka Jag Mandir a Hall of Victory, Sheesh Mahal (všechny 4 stěny i strop jsou kompletně vyzdobeny maličkými kousky zrcadel, která byla speciálně dopravena z Belgie). Odpoledne city tour Jaipurem s návštěvou maharádžova městského paláce, bývalé královské rezidence, Jantar Mantaru (nejrozlehlejší kamenná observatoř na světě s pozoruhodnými 17 instrumenty, z nichž mnohé jsou funkční dodnes). Návrat do hotelu a nocleh.

9. den: Snídaně, odjezd z Jaipuru do Agry (232 km). Cestou návštěva Fatehpur Sikri, bývalého hlavního města Munghálské říše, přezdívaného "Městem duchů". Prohlídka mešity Jama Mashid a paláce Panch Mahalu. Příjezd do Agry, ubytování a nocleh.

10. den: Po časné snídani zamíříte k Taj Mahalu při úsvitu. Světoznámý architektonický klenot, který dal vystavět mughálský vládce Shahjahan jako mauzoleum pro svou milovanou královnu Mumtaz Mahal, je hlavním cílem putování tisíců turistů z celého světa. Zdejší neopakovatelnou atmosféru vytvářejí nerozlučně architektura stavby a použitý světloprostupný materiál, díky kterému je Taj Mahal v každou denní i roční dobu odlišný, vždy ale obdivuhodný. Na výzdobu interiéru byly použity překrásné drahokamy a polodrahokamy, materiál na stavbu byl dovezen z celé Indie a centrální Asie a na jeho dopravě se mimo jiné podílelo také více jak tisíc slonů. Odpoledne prohlídka proslulé pevnosti Agra Fort (zvelebená zahradami a paláci Khas Mahalu, Sheesh Mahalu). Návrat do hotelu a nocleh.

11. den: Snídaně, odjezd z Agry do Delhi (204 km). Prohlídka staré a nové části hlavního města Indie (Old Delhi, New Delhi), kde je na každém kroku patrné prolínání historie a současnosti i různých kultur. Prohlídka červené pevnosti, mešity Jama Mashid, Raj Ghatu a Shanti Vana, parku a muzea Mahatma Gandhiho, Qutub Minaru, památníku válečných obětí India Gate a chrámového komplexu Laxminarayan. Nocleh.

12. den: Snídaně, dokončení prohlídky Delhi. Před odletem fakultativně večeře na rozloučenou a transfer na letiště.

13. den: Dle letového řádu odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000