crosssearch

Paláce a pevnosti staré Indie

Poznávací zájezdy, Indie

1. den Odlet z Prahy do Dillí. 2. den Přílet do Dillí, transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka hlavního města: Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího, největší indická mešita Jama Masjid, překrásná Červená pevnost, Humayunská hrobka a minaret Qutub, který je nejvyšší věží v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den Odlet z Prahy do Dillí.

2. den Přílet do Dillí, transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka hlavního města: Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího, největší indická mešita Jama Masjid, překrásná Červená pevnost, Humayunská hrobka a minaret Qutub, který je nejvyšší věží v Indii, Parlament, impozantní Indická brána.

3. den Odjezd do oblasti Shekwati v severovýchodním Radžastánu, která je známá svými malovanými panskými domy s vnitřními dvory, tzv. havely. Ubytování v Mandawa či Alsisar.

4. den Přesun do pouštního města Bikaner, jemuž vévodí rozlehlá pevnost z 16. století. Stejně jako mnoho jiných měst v Radžastánu je i zde historické jádro obehnáno vysokou obrannou zdí.

5. den Přejezd do romantického pouštního města Jaisalmer, nedaleko pákistánské hranice, které vypadá jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Lidé zde dosud žijí v nádherně zdobených domech z 12.-15. stol.

6. den Prohlídka pevnosti, tradičních trhů a panských domů. Odpoledne volno.

7. den Odjezd do Jodhpur, druhého největšího města v Radžastánu, ubytování. Odpoledne návštěva pevnosti Meherangarh na vrcholku 125 m vysoké hory, nachází se zde celá řada paláců, např. Perlový či Květinový. Zastávka u Jaswant Thanda, mramorového památníku z roku 1899.

8. den Na cestě do Udaipur návštěva džajnského chrámu z 15. století k Ranakpur v údolí Aravalis. Chrám se skládá z 29 hal, které jsou podepřeny 1444 sloupy, přičemž každý je zdoben jinak.

9. den Prohlídka Udaipur nazývaného Benátkami Východu - městský palác, což je největší palácový komplex v Radžastánu, chrám Jagdish, okruh kolem jezera Fatehsagar.

10. den Přesun do Pushkar, posvátného místa hinduismu. Nachází se zde svaté jezírko a jediný chrám v Indii zasvěcený Bráhmovi. Městu založenému v 11. stol. dominuje pevnost Taragarh. Návštěva hrobek.

11. den Odjezd do hlavního města státu Radžastán - Jaipur, ubytování.12. den Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost je vzdálená 11 km od Jaipuru. Odpoledne poznání města - observatoř či ,,Palác větrů".

13. den Ráno odjezd do Agry, cestou navštívíte ,,zapomenuté a opuštěné město" Fatehpur Sikri, sídlo císaře Akbara s dobře dochovanými paláci z červeného pískovce. Odpoledne prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu. Návštěva pevnosti v Agře.

14. den Návrat do Dillí, ubytování, volno.

15. den Odlet zpět do Evropy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000