crosssearch

Krásy Andamanských Ostrovů

Poznávací zájezdy, Indie

Program zájezdu 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji. 2. den: přílet do Kalkaty. Transfer do hotelu k ubytování. V odpoledních hodinách návštěva chrámu Jain a Kumartuli - hrnčířské městečko, kde uvidíte...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji.

2. den:

přílet do Kalkaty. Transfer do hotelu k ubytování. V odpoledních hodinách návštěva chrámu Jain a Kumartuli – hrnčířské městečko, kde uvidíte ručně  vytvořené idoly bohyně Durgy (Má podobu bojovnice a bývá oslavována jakožto ničitelka zlých démonů - asurů) z hlíny. Návštěva chámu Kali v Kalighatu a Viktoriina památníku – velkolepá stavba z bílého mramoru v duchu italské renesance, zasvěcený britské královně Viktorii. Projedete přes další dominantu Kalkaty – most Howrah Bridge. Ubytování, nocleh.

3. den:

   po snídani transfer na letiště k odletu na Andamanské ostrovy, do hlavního města Port Blair. Po příletu transfer do hotelu k ubytování. Následuje prohlídka památek v Port Blair. Návštěva masivní cihlové věznice s celami, jež byla vystavěna v letech 1896 – 1905. Nyní je jedinou ze vzpomínek na temnou minulost Port Blair. Dále navštívíte Antropologické muzeum ve čtvrti Haddo, jež je věnované kmenům Andamanských a Nikobarských ostrovů. Návštěva Námořního muzea v Delanipuru s krásnou sbírkou mušlí a lastur a informací o různých korálech, které můžete na Andamanských ostrovech spatřit.  Večer vás ve věznici čeká světelná a zvuková show, při které jakoby ožila hrdinská sága o indickém boji za svobodu.. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

4. den:

po snídani transfer do přístavu a nalodění na plavbu k ostrovu Ross Island (plavba trvá cca 10 minut), který mýtili trestanci v železných okovech. Na ostrově se nachází již rozpadající se koloniální památky. Ross Island byl svědkem nejbrutálnějších chvil britské kolonizace a byl nazýván Černá voda, nyní však nabízí útěk do klidu z rušného Port Blair. Po návratu do Port Blair návštěva nejrušnější části města – Aberdeen Bazaar. Návrat na hotel, nocleh.

5. den:

po snídani transfer do přístavu a nalodění na luxusní katamarán na plavbu k ostrovu Havelock Island (plavba trvá cca 90 minut). Transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne navštívíte pláž Radha Nagar Beach, jež je magazínem Times označována nejkrásnější pláží Asie. Večer návrat do hotelu, nocleh.

6. den:

po snídani se motorovou lodí vydáte na Sloní pláž (plavba trvá cca 30 minut). Korálové ostrovy této pláže jsou jednoduše ty nejkrásnější na celém ostrově a tvoří z pláže výborné místo pro šnorchlování. Fakultativně možnost šnorchlování či potápění. Večer prohlídka místního bazaru. Návrat na hotel, nocleh.

7. den:

individuální volno k odpočinku či relaxaci v hotelu.

8. den:

po snídani návštěva pláže Kalapathar. Tato klidná pláž je pojmenována dle nedaleké vesnice. Pobřeží lemují černé skály. Neprobádaná a nedotčená je tato pláž skvělým místem k relaxaci. Nedaleko se nachází sloní tréninkový kemp, jež je občas otevřen pro návštěvníky. Transfer katamaránem zpět do Port Blair. Ubytování, nocleh.

9. den:

brzy ráno transfer na letiště k odletu do Chennai. Dopolední hodiny po ubytování v Chennai  individuální volno k odpočinku. Odpoledne návštěva kostela sv. Marie, jež je prvním vysvěceným kostelem na indické půdě. Dále navštívíte katedrálu apoštola sv. Tomáše, pod níž se údajně nachází jeho hrob. Návštěva pláže Marina a chrámu v Mylapore, jež ukrývá architektonickou krásu drávidského (předhinduistického) období. Pozdě v noci transfer na letiště k odletu zpět do ČR.

10. den:

přílet zpět do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000