crosssearch

Královský Rajasthan - ve stopách mahárádžů

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Dillí o Mandawa o Bikaner o Jaisalmer o Jodhpur o Udaipur o Pushkar o Jaipur o Agra o Dillí

Konečná cena za osobu od: 45 521 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Dillí o Mandawa o Bikaner o Jaisalmer o Jodhpur o Udaipur o Pushkar o Jaipur o Agra o Dillí

Program

1.den:
dle letového řádu odlet z Prahy.

2.den:
přílet do Dillí, po vyřízení vstupních formalit a přivítání na letišti transfer do hotelu. Individuální volno na relaxaci a aklimatizaci. Nocleh.

3.den:
snídaně a dopolední prohlídka hlavního města Indie. Místa, které vás uvede v úžas svými historickými monumenty, zalidněnými ulicemi i výškovými budovami, pevnostmi, chrámy a koloniálními paláci. Vypravíte se k Lal Quila - Červené pevnosti, která byla vybudovaná mughálským vládcem Shah Jahanem. Dále spatříte největší indickou mešitu Jama Masjid (Páteční mešita, nádvoří pojme až 25000 věřících), Rashtrapati Bhavan (prezidentský palác) - jedna z nejgrandióznějších staveb koloniálního období, Rajpath (Královská cesta). Odpoledne přejezd do Mandawy (260 km). Ubytováni budete v překrásném tradičním hotelu. Ty jsou hojně navštěvovány pro krásné tradiční styly, bohaté dekory a fresky. Nocleh.

4.den:
po snídani se projdete po Mandavě, budete obdivovat krásné zdobené domy a paláce a především místní hrad. Fresky zachycují hinduistické bohy, bohyně, lorda Krišnu, témata mystická, ale i z běžného života. Po prohlídce odjezd do Bikaneru (185 km). Rušné obchodní středisko se pyšní hezkou pevností a starým městem. Ubytování v hotelu a nocleh.

5.den:
po snídani prohlídka Junaghart Fort - pevnosti, která byla vybudována za vlády Rajsinha. Uvnitř jsou nádherné zdobené interiéry a zajímavé štuky, chrámy a 37 pavilónů (nebyla nikdy dobita). Dále se projdete po Starém městě a kolem zdejších bohatě zdobených havelis - měšťanských domů s překrásnou výzdobou a osobitou architekturou. Poté pokračování v cestě do Jaisalmeru. Leží v poušit Thár v nejzápadnějším cípu Rajasthanu a proslavila jej především žlutavá pevnost, která se zdvíhá z pouštní krajiny jako vidina z pohádek Tisíce a jedné noci. Zlaté město (Golden City) je jedno z nejkouzelnějších v celé Indii. Po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.

6.den:
snídaně a půldenní návštěva této perly pouště. V pevnosti se nachází několik chrámů a maharádžův palác. Projdete kolem zdejších okouzlujících měšťanských domů (havelis).Medové fasády jsou kouzelně zdobené mřížky s květinovými motivy a bohatě vypracovanými detaily. Návštěva muzea. V odpoledních hodinách individuální volno nebo možnost zúčastnit se velbloudího safari. Tuto atrakci si zde málokdo nechá ujít. Brázdit budete vyprahlé písky na korábu pouště západním směrem do Samovo písečných dun. Nocleh.

7.den:
po snídani odjezd do Jodhpuru na východní okraj pouště Thár. Přezdívá se mu Modré město (do barvy pro fasády se přidávalo barvivo indigo). Jde o královské město a najdete zde celou řadu pevností a paláců. Prohlídka Mehrangarh Fort, ze které je překrásný výhled na Staré město a kde se nachází množství okouzlujících paláců a muzeum. Následuje návštěva paláce Umaid Bhavan (kolosální stavba indo-saracénského stylu, měla 347 místností vč. kina a krytého bazénu). Návrat do hotelu a nocleh.

8.den:
po snídani přejezd do Udaipuru. Město je mnohdy označováno za nejromantičtější a nejpestřejší na celém indickém kontinentě. Zasazeno je mezi kopci a na břehu romantického jezera Pičolo. V něm se zrcadlí krása rádžputánského paláce, bílých havélí a špičaté věžičky chrámů. Po příjezdu následuje ubytování v hotelu a volno na odpočinek. Večerní projížďka loďkou bude jistě krásným zážitkem ve městě, kterému někteří říkají Benátky Východu. Návrat na hotel a nocleh.

9.den:
snídaně a prohlídka kouzelného Udaipuru. Na západním břehu jezera zavítáte do Městského paláce (největší palácový areál Rajasthanu). Následuje přejezd do Pushkaru, jednoho z nejsvatějších míst Indie. Podle legendy vznikl, když Brahmovi (Stvořitel) upadla květina, kterou zabil démona. Dnes jezero obklopují nabílené chrámy a gháty na očistné koupele. Voda je považována za posvátnou a má mít očistnou moc. Prohlídka města s více jak 500 chrámy a obdivuhodnými gháty. Návštěva nejvýznamějšího chrámu Lorda Brahmy. Dále povedou vaše kroky na místní významný trh, který se nachází hned naproti jezeru (dle časových možností). Ubytování a nocleh v Pushkaru.

10.den:
snídaně a dopoledne individuální volno. Odjezd do Jaipuru. Jedná se o bývalé hlavní město státu Rajasthan a je jedním z nejnavštěvovanějších indických měst. Návštěva kouzelného maharádžova městského paláce, obklopeného překrásnými zahradami a nádvořími, které doposud obývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Následuje návštěva největší kamenné observatoře Jantar Mantar (18 astrologických přístrojů, z nichž většina je stále funkčních). Nocleh v Jaipuru.

11.den:
po snídani přejezd k Amberu (cestou zastávka na fotografování u Hawa Mahalu - palác větrů). Návštěva místní mocné pevnosti. Výstup na hřbetech slonů (případně výjezd jeepy). Prohlídka palácového komplexu. Odjezd do Agry se zastávkou a návštěvou přízračného Fatehpur Sikri. Město založil v 16. století slavný mughalský císař Akbar, v důsledku nedostatku vody však bylo opuštěno. Přesto do dnešních dní zůstalo dokonale zachováno. Po prohlídce přejezd do Agry. Ubytování a nocleh.

12.den:
časně ráno výprava k slavnému Taj Mahalu, který si prohlédnete za úsvitu a budete tak moci lépe pozorovat změny barev jeho kouzelné fasády za postupujícího světla. Hra světel a stínů má symbolizovat přítomnost Alláha a je významným uměleckým prvkem. Nejkrásnější monument v celé Indii a jeden z nejnádhernějších divů světa vám učaruje svou velkolepostí a krásou. Symbol čisté oddanosti byl vybudován slavným vládcem Shah Jahanem na důkaz nekonečné a nehynoucí lásky ke své nejoblíbenější manželce Mumtaz Mahal (skonala při porodu jeho 14. dítěte). Snídaně. Poté prohlídka slavné pevnosti Agra Fort, vybudované z červeného pískovce. Kromě paláců a majestátního opevnění shlédnete také halu soukromých a veřejných audiencí. Následuje přejezd zpět do Díllí, kde své putování ukončíte návštěvou Humayunovi hrobky, která připomíná slavný Taj Mahal. Dále návštěva slavného Qutub Minar (72,5 m vysoký sloup zdobený bohatými ornamenty a kaligrafi ckými citacemi z koránu). Po dokončení prohlídek transfer do hotelu na odpočinek před odletem. Transfer na letiště dle letového řádu - zpravidla pozdě v noci.

13.den:
časně ráno odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000