crosssearch

Indie A Srí Lanka

Poznávací zájezdy, Indie

Program zájezdu 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy s přestupem do Kočinu. 2. den: přílet do Kočinu - nejžhavějšího turistického místa v Kerale. Město je rozprostřeno na ostrovech a předhoří na úžasném místě mezi Arabským mořem a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy s přestupem do Kočinu.

2. den:

přílet do Kočinu – nejžhavějšího turistického místa v Kerale. Město je rozprostřeno na ostrovech a předhoří na úžasném místě mezi Arabským mořem a vnitrozemskými kanály. Jeho hlavní části jsou spojeny složitým systémem převozů a mostů. Transfer do hotelu k ubytování. Večer se podíváte do divadla Greenix na kaleidoskopické představení – směs mnoha uměleckých forem a hudebních stylů. Návrat do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den:

po snídani se vydáte na prohlídku města Kočin. Prohlídka paláce Mattancherry jež byl vystaven Portugalci jako dar kočínskému rádžovi v 16. století. Prohlídka Kostela sv. Františka – prvního evropského kostela v Indii. Uvidíte čínské rybářské sítě, jež dodávají kouzlo prostředí Keraly a staly se jejím symbolem. Návštěva židovské synagogy. Na motorových lodích se vydáte na projížďku po stojatých vodách obklopujících přístav Kočinu. Kerala je síť kanálů, řek a malých jezírek. Projedete kolem čínských rybářských sítí a kolem ostrovů Vypeen, Gundu, Vallarpadam, Bolghatty a kanálem Pizhala. Nahlédnete do místních životů na různých ostrovech. Návrat do hotelu, ubytování, nocleh.

4. den:

po snídani vás čeká cesta do Periyaru (zhruba 195 km, cca 4 hodiny cesty). Po příjezdu do Pariyaru, ubytování. Odpoledne individuální volno k odpočinku, nocleh.

5. den:

po snídani vás čeká trekking Green Walk, což je interpretační program nabízející vynikající příležitost pozorovat ptactvo, motýly a další život v divočině. Naučné stezky a trasy pokrývající cca 4-5 km v oblasti Anavachal a Anachuruli. Doba trvání treku je asi 2,5 hodiny. Návrat do hotelu na snídani, volný čas k odpočinku. V odpoledních hodinách se podíváte na plantáže s kořením. Návrat do hotelu, nocleh.

6. den:

po snídani vás čeká přejezd do přístavu v Alleppey (cca 155 km, asi 3 hodiny cesty). V přístavu nalodění na hausbót Ketuvalam a projížďka stojatými vodami tzv. Benátkami východu. Ketuvalamy byly primárně užívány k přepravě osob a různého materiálu, nyní jsou nedílnou součástí cestovního ruchu v Kerale. Oběd, večeře i nocleh na palubě hausbótu.

7. den:

snídaně na palubě hausbótu, vylodění a transfer na letiště v Kočin a přelet do Colomba na Srí Lanku. Transfer do hotelu, ubytování.

8. den:

po snídaně okružní jízda městem a přejezd Pinnawaly, kde navštívíte sloní sirotčinec. Ten byl založen v r. 1975 a pečoval tehdy o 7 slonů. V r. 1984 se zde narodilo první slůně a dnes je útulek domovem více než 40 jedinců různého stáří. O jedinečný zážitek se postará krmení mláďat z láhví a koupání stáda v řece.Přejezd na ubytování do Giritale. Večeře a nocleh.

9. den:

snídaně v hotelu, následuje oblast Sigiriye. Skalní masiv se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. st., je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny. Přejezd do Polonnaruwy. 2. hlavní město Srí Lanky bylo založeno koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Pozdviženo bylo za krále Parakramabahu I., který zde nechal vystavět královský palác, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval stavbou obrovské nádrže. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

10. den

: snídaně, odjezd do Dambully na prohlídku nádherných jeskynních chrámů, jejichž historie se datuje do 1. st. př. n. l. V celkem 5 jeskyních uvidíte kolem 150 zpodobnění Buddhy i úchvatné nástěnné malby. Následuje přejezd do okolí Matale, kde navštívíte jednu ze zahrad s kořením. Budete svědky přehlídky pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, mimo jiné se dozvíte zajímavé informace o pepřovníku, vanilce, kakaovníku a mnohých dalších. Následuje přejezd do Kandy. „Hlavní město vysočiny“ je díky klimatu a poloze stále zelené a svěží. V minulosti se vystřídali u moci Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a právě stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Dále navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

11. den:

snídaně, přejezd do Peradeniye na prohlídku botanické zahrady (60 hektarů plochy, zhruba 6 km od Kandy). Před příchodem Britů šlo o královskou odpočinkovou zahradu, dnes je to největší botanická zahrada na Srí Lance. Uvidíte zde širokou sbírku orchidejí, královských i seychelských palem nebo obří fíkovník, jehož koruna pokrývá plochu 1600 m2. Následuje transfer na pobřeží a ubytování v hotelu.

12. - 13

. den: individuální program s možností odpočinku nebo dalších výletů.

14.

den: snídaně, přejezd do Colomba, prohlídka hlavního města ostrova. Nejzajímavějšími jsou mystické budovy buddhistických a hinduistických chrámů, památky z kolonizátorské éry Portugalců, Holanďanů a Britů, ale i známý bazar Pettah, kde jistě uvítáte možnost výhodného nákupu suvenýrů. Transfer na letiště, odbavení k letu do Evropy.

15. den

odlet do Prahy a přílet.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000