crosssearch

Indická kuchyně - putování nejen pro labužníky

Poznávací zájezdy, Indie

Trasa zájezdu: Delhi o Sikandra o Agra o Fatehpur Sikri o Jaipur o Delhi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 16


1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den: Přílet do Dillí a transfer do hotelu. Po odpočinku lekce vaření pod vedením zkušeného šéfkuchaře, oběd v restauraci v Dillí. Večer nákupy světoznámého a slavného indického koření. Večeře a nocleh.

3. den: Po snídani prohlídka nejzajímavějších míst hlavního města Indie (mohutná věž ze 12. stol. Qutub Minar, největší indická mešita Jama Masjid, Červená pevnost atd.). Oběd v indické restauraci. Návrat do hotelu a lekce vaření indické kuchyně pod vedením renomovaného šéfkuchaře. Na závěr budete mít příležitost nabyté zkušenosti zúročit při přípravě vlastní večeře. Nocleh.

4. den: Snídaně a přejezd do Agry. Cestou zastávka v Sikandře na prohlídku hrobu slavného Akbara. Oběd cestou. Po příjezdu ubytování v hotelu. Následuje výuková lekce o mughálské kuchyni. Ta je velice oblíbená a jsou zde v hojné míře zastoupeny máslo, sušené ovoce a množství koření (šafrán, muškátový oříšek aj.). Následuje individuální volno v Agře s možností návštěvy města, obchodů či restaurací. Veřeře a nocleh.

5. den: Snídaně a prohlídka nejznámějších a nejzajímavějších míst Agry. Samozřejmostí je návštěva novodobého divu světa – překrásné hrobky Mumtaz Mahal, vystavěné na důkaz nehynoucí lásky mughálským vládcem Shah Jahanem – Taj Mahal. Uvidíte také pevnost Agra Fort, postavenou z červeného pískovce. Oběd v indické restauraci v Agře. Po dokončení prohlídek návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Po snídani se vydáte k Jaipuru. Cestou zastávka k návštěvě slavného Fatehpur Sikri, prvního hlavního města mughálského vládce Akbara. Ve dnes již opuštěném městě uvidíte dokonale zachovalé stavby Královského paláce – síň veřejného slyšení, síň soukromých audiencí, pokladnici, Panch Mahal, palác žen, páteční mešitu Jami Masjid, královský harém aj. Oběd cestou. Příjezd do Jaipuru, tzv. "Růžového města", jemuž dala název právě barva zdejších okouzlujících budov. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den: Po snídani se vydáte k návštěvě mocné rádžpútské pevnosti Amber, která se nachází na skalnatém hřebeni 11 km od Jaipuru. Toto místo je známo především díky cenným freskám a překrásné filigránské práci zdejších staveb (např. okouzlující technika zdobení zrcátkovou mosaikou či drahocené vykládání slonovinou a santálovým dřevem). Výstup k pevnosti na zádech majestátných slonů, příp. džípy. Palácový komplex sestává z řady významných staveb a architektoniských klenotů (hlavní nádvoří s chrámem Šrí Sila Déví se svatyní bohyně války Sily, Lví brána, vznešený sál soukromých i veřejných audiencí, Zrcadlový sál, zahrada s fontánami, Palác Mansingha I.). Poté následuje návštěva musea turbanů a přejezd do jaipurské tématické restaurace, kde si pochutnáte na zdejších rádžastánských specialitách, z nichž část bude připravena přímo před vaším zrakem. Rádžastánská kuchyně využívá hojně obilí, mouku, koření a různé druhy olejů. Je z velké části vegetariánskou stravou a velký důraz je kladen na vynikající deserty, které jsou doslova gurmánským zážitkem. Po návratu do hotelu vás šéfkuchař poučí o využití koření v rádžastánské kuchyni a připraví vám bohatou večeři přímo před vašimi zraky. Nocleh.

8. den: Snídaně a delší přejezd zpět do Dillí. Oběd cestou. Po příjezdu vás čeká závěrečná rozlučková večeře v místní restauraci, kterou stylově zakončíte kulinářské putování severní Indií. V noci transfer na letiště k odbavení na let zpět.

9. den: Brzy ráno odlet zpět do ČR.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000