crosssearch

Historický Rádžasthán

Poznávací zájezdy, Indie

Okruh po stopách sultánů a rádžů Vás zavede na nejkrásnější místa severozápadní Indie včetně "růžového města" Jaipuru a legendárního chrámu Taj Mahal.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Okruh po stopách sultánů a rádžů Vás zavede na nejkrásnější místa severozápadní Indie včetně "růžového města" Jaipuru a legendárního chrámu Taj Mahal.

Program okruhu

Okruh po stopách sultánů a rádžů

1. DEN – Odlet z Prahy do Dillí.

2. DEN – DILLÍ – Přílet do Dillí, transfer do hotelu, ubytování.

3. DEN – DILLÍ – Prohlídka historické části města s křivolakými uličkami – Červená pevnost, Jama Masjid, největší indická mešita, Rajdhat – památník Mahátmy Gándhího. Odpoledne prohlídka Nového Dillí – Qutab Minar, Birla Mandir, Huyamunova hrobka, Indická brána, chrám Bhai, vládní budovy.

4. DEN – DILLÍ – MANDAWA – Odjezd do Mandawy, odpoledne prohlídka regionu Shekhawati, který je nazýván galerií Rádžasthánu pod otevřeným nebem.

5. DEN – MANDAWA – BIKANER – Ráno přejezd do pouštního města Bikaner, prohlídka města, džinistického chrámu a pevnosti Junagarh.

6. DEN – BIKANER – JAISALMER – Ráno odjezd do Jaisalmeru, cestou zastávka v pouštní vesnici.

7. DEN – JAISALMER – Prohlídka Jaisalmeru, nazývaného zlatým městem v poušti – Sonar Kila Patwon Ki Haveli, Salim Singh Ki Haveli, Nathmalji Ki Haveli, krásné paláce a chrámy. Odpoledne projížďka na velbloudech do písečných dun pouště.

8. DEN – JAISALMER – JODHPUR – Přejezd do Jodhpuru, brány do pouště Thar, města proslulého pevnostmi, paláci a nádhernými budovami. Prohlídka města s muzeem a tržištěm.

9. DEN – JODHPUR – RANAKPUR – NARLAI – Přejezd do Narlai, cestou zastávka v chrámovém komplexu Ranakpur z 15. století s jedněmi z nejkrásnějších chrámových staveb Indie.

10. DEN – RAWLA NARLAI – UDAIPUR – Probudíte se za zvuků vesnice ze 17. století a nabijete se energií chrámu boha Šivy, projdete se místním tržištěm s řemeslnými výrobky. Odpoledne prohlídka Udaipuru, který je nazýván indickými Benátkami, s krásnými zahradami a palácem mahárádži.

11. DEN – UDAIPUR – PUSHKAR – Ráno přejezd do Pushkaru, malebného městečka na břehu jezera ve východním Rádžasthánu. Prohlídka „města 500 chrámů“, které je považováno za místo stvoření světa. Nachází se zde chrám zasvěcený Brahmovi, který je považován za stvořitele světa.

12. DEN – PUSHKAR – JAIPUR – Přejezd do Jaipuru, projížďka rikšou místním bazarem. Město je proslavené keramikou a tkaním koberců.

13. DEN – JAIPUR – AMBER – JAIPUR – Výlet na slonech k pevnosti Amber, odpoledne prohlídka „růžo vého města“.

14. DEN – JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA – Odjezd směrem do Agry, cestou zastávka ve Fatehpur Sikri se stavbami z rudého pískovce. Příjezd do Agry, ubytování.

15. DEN – AGRA – TAJ MAHAL – DILLÍ – Prohlídka Agry s jedním z divů světa – chrámem lásky Taj Mahal. Prohlídka Červené pevnosti.

16. DEN – Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

- letenku Praha – Dillí – Praha vč. tax
- 14x ubytování (hotely ****)
- 14x snídani
- vstupy dle programu
- přeprava klimatizovaným autobusem
- služby místních průvodců
- česky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

- víza
- spropitné
- poplatky za fotografování

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000