crosssearch

DIVOKÝM LADÁKHEM A ZANSKAREM

Poznávací zájezdy, Indie

15 dní letecky - do nitra indického Tibetu Program zájezdu: 1. den ODLET Z PRAHY 2. den DILLÍ - LEH Přílet do Dillí v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Dopoledne transfer na letiště, odlet do Lehu, transfer do hotelu, ubytování. Volno k aklimatizaci, nocleh...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

15 dní letecky - do nitra indického Tibetu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

2. den DILLÍ - LEH

Přílet do Dillí v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Dopoledne transfer na letiště, odlet do Lehu, transfer do hotelu, ubytování. Volno k aklimatizaci, nocleh v Lehu (3.550 m. n.m.).

3. den LEH

Snídaně. Prohlídka pevnosti, připomínající tibetskou Potálu, klášterů Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhledem na město, a moderní japonské stúpy Shanti. Zastávka na místním tržišti. Nocleh v Lehu.

4. den LEH - ÚDOLÍ NUBRA

Snídaně. Odjezd po nejvýše položené silnici světa přes průsmyk Khardung La (5.602 m. n.m.) do údolí Nubra. Prohlídka vesnic Hundur a Deskit, písečných dun v okolí, které s velbloudy dvouhrbými vytvářejí saharskou atmosféru, a diskitského kláštera. Zastávka u horkých pramenů v Panamiku. Nocleh v údolí Nubra (3100 m. n.m).

5. den NUBRA - LEH - BASGO - LIKIR -ALCHI

Snídaně. Odjezd zpět do Lehu a pokračování do Alchi. Zastávka v klášterních areálech v Basgu a Likiru. V Alchi prohlídka kláštera se zajímavými nástěnnými malbami v kašmírském stylu, nocleh v Alchi (3400 m. n.m.).

6. den ALCHI – DHA – SANJAK – KARGIL

Snídaně. Odjezd podél Indu do Dha Hanu, scénické vesnice, jejíž obyvatelé jsou patrně potomky vojáků Alexandra Makedonského. Pokračování přes průsmyky Kanji La (5.255 m. n.m.) a Fotu La (4174 m. n.m.) do islámského Kargilu, nocleh v Kargilu (2.750 m. n.m.)

7. den KARGIL – PADUM

Snídaně. Časný ranní odjezd scénickým údolím Suru do Zanskaru. Cestou výhledy na vysokohorské ledovce Darung Drung a Parkachik na svazích dominantních sedmitisícovek Kun a Nun. Průjezd sedlem Pensi La ( 4.450 m. n.m.) Nocleh v Padumu (3.505 m. n.m.).

8. den KARSHA - STONGDEY - SANI

Snídaně. Návštěva klášterů ve folklórních osadách Karshi, Stongdey a Sani v prostředí nadzemsky krásné zanskarské horské krajiny. Návrat do Padumu, nocleh.

9. den PADUM – KARGIL

Snídaně. Odjezd do Kargilu, cestou návštěva vyhlášeného kláštera v Lamayuru a skalního reliéfu Buddhy v Mulbekhu. Nocleh v Kargilu.

10. den KARGIL – LEH

Snídaně. Návrat do Lehu se zastávkou v rizongské gompě, nocleh v Lehu.

11. den LEH – SARCHU

Snídaně. Odjezd proti proudu Indu do Upshi a dále vysokohorskou krajinou přes průsmyky Taglang La (5.328 m. n.m.) a Lachlung La (5.060 m. n.m.) do Sarchu. Nocleh v Sarchu.

12. den SARCHU – MANALI

Snídaně. Přejezd himálajskou krajinou údolí Lahaul a průsmyky Baralacha La (4883 m. n.m.) a Rohtang La (3.978 m. n.m.) do Manali v údolí Kullu. Nocleh v Manali.

13. den MANALI - CHANDIGARH - DILLÍ

Snídaně. Časný odjezd z Manali do Chandigarhu, pokračování expresem Shatabdi do Dillí. Transfer z nádraží do hotelu, ubytování.

14. den ODLET Z DILLÍ

Snídaně. Volno, možnost fakultativních výletů. Večer odjezd na letiště, odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000