crosssearch

Cesta divokým Ladákhem

Poznávací zájezdy, Indie

Cesta divokým Ladákhem

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den
ODLET Z PRAHY

2. den DILLÍ - LEH

Přílet do Dillí v nočních hodinách, tran­s­fer do hotelu, ubytování. Dopo­ledne tran­sfer na letiště, odlet do Lehu, tran­sfer do hotelu, ubytování. Volno k akli­­­­­matizaci, nocleh v Lehu (3.550 m n.m.).

3. den
LEH

Snídaně. Prohlídka pevnosti, připomí­na­­jí­cí tibetskou Potálu, klášterů Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhle­dem na město, a moderní japonské stúpy Shanti. Zastávka na místním tržišti. Nocleh v Lehu.

4. den LEH - ÚDOLÍ NUBRA

Snídaně. Odjezd po nejvýše položené silnici světa přes průsmyk Khardung La (5.602 m n.m.) do údolí Nubra. Pro­hlídka vesnic Hundur a Deskit, píseč­ných dun v okolí, které s velbloudy dvouhrbými vytvářejí saharskou atmo­sféru, a diskitského kláštera. Zastávka u horkých pramenů v Panamiku. Nocleh v údolí Nubra (3100 m n.m).

5. den NUBRA - LEH - BASGO - LIKIR -ALCHI

Snídaně. Odjezd zpět do Lehu a pokra­čování do Alchi. Zastávka v klášterních areálech v Basgu a Likiru. V Alchi pro­hlídka kláštera se zajímavými nástěn­nými malbami v kašmírském stylu, nocleh v Alchi (3.400 m n.m.).

6. den ALCHI - DHA - SANJAK - KARGIL

Snídaně. Odjezd podél Indu do Dha Hanu, scénické vesnice, jejíž obyva­te­lé jsou patrně potomky vojáků Alexan­dra Makedonského. Pokračování přes prů­smyky Kanji La (5.255 m n.m.) a Fo­tu La (4174 m n.m.) do islámského Kar­gilu, nocleh v Kargilu (2.750 m n.m.)

7. den KARGIL - PADUM

Snídaně. Časný ranní odjezd scénickým údolím Suru do Zanskaru. Cestou vý­hledy na vysokohorské ledovce Darung Drung a Parkachik na svazích dominant­ních sedmitisícovek Kun a Nun. Průjezd sedlem Pensi La ( 4.450 m n.m.) Nocleh v Padumu (3.505 m n.m.).

8. den KARSHA - STONGDEY - SANI

Snídaně. Návštěva klášterů ve folklór­ních osadách Karshi, Stongdey a Sani v nadzemsky krásné zanskarské horské krajině. Návrat do Padumu, nocleh.

9. den PADUM - KARGIL

Snídaně. Odjezd do Kargilu, cestou náv­štěva vyhlášeného kláštera v Lamay­uru a skalního reliéfu Buddhy v Mulbekhu. Nocleh v Kargilu.

10. den KARGIL - LEH

Snídaně. Návrat do Lehu se zastávkou v rizongské gompě, nocleh v Lehu.

11. den LEH - SARCHU

Snídaně. Odjezd proti proudu Indu do Upshi a dále vysokohorskou krajinou přes průsmyky Taglang La (5.328 m n.m.) a Lachlung La (5.060 m n.m.) do Sarchu. Nocleh v Sarchu.

12. den
SARCHU - MANALI

Snídaně. Přejezd himálajskou krajinou údolí Lahaul a průsmyky Baralacha La (4.883 m n.m.) a Rohtang La (3.978 m n.m.) do Manali v údolí Kullu. Nocleh.

13. den CHANDIGARH - DILLÍ

Snídaně. Časný odjezd z Manali do Chandigarhu, pokračování expresem Shatabdi do Dillí. Transfer z nádraží do hotelu, ubytování.

14. den ODLET Z DILLÍ

Snídaně. Volno, možnost fakultativních výletů. Večer odjezd na letiště, odlet do Prahy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Dillí - Leh a Dillí - Praha s mezipřistáními
12 noclehů se snídaní
transfery a program dle itineráře
průvodce pořádající CK (min. 16 osob) a místního průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

indické vízum
letištní taxy


Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000