crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Barevný Rádžastán

Poznávací zájezdy, Indie (zobrazit na mapě) mapa

V ranních/dopoledních hodinách odlet z Prahy/Vídně do Dillí. Přílet do Dillí. Transfer na hotel a zbytek dne volno. Celodenní prohlídka hlavního města. Dopoledne jízda rikšou po Starém Dillí s návštěvou překrásné Červené pevnosti, symbol síly i elegance mughalského císaře,...

Konečná cena za osobu od: 38 480 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den

V ranních/dopoledních hodinách odlet z Prahy/Vídně do Dillí.

2. den - Dillí

Přílet do Dillí. Transfer na hotel a zbytek dne volno.

3. den - Dillí

Celodenní prohlídka hlavního města. Dopoledne jízda rikšou po Starém Dillí s návštěvou překrásné Červené pevnosti, symbol síly i elegance mughalského císaře, dále uvidíte Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího a taktéž největší indickou mešitu Jama Masjid s nedalekým bazarem. Odpoledne poznáte Nové Dillí postavené ve 20. letech 19. století s širokými bulváry, rozsáhlým komplexem vládních budov a parky. Návštěva historické Humayunské hrobky a minaretu Qutub, který je nejvyšší věží v Indii, dále projedete kolem Parlamentu a impozantní Indické brány. Noc v Dillí.

4. den - Dillí / Mandawa

Po snídani přejezd do Mandawy. Mandawa je město nacházející se v oblasti Shekhawati. Město je známo jako ,,galerie Rádžastánu". Najdete zde mnoho barevných panských sídel postavených mezi lety 1750-1930. Po několika po sobě jdoucích obdobích sucha byla většina těchto sídel opuštěna. Po dlouhou dobu chátrala a zůstala opuštěna do té doby, než obyvatelé patřící k etnické skupině Marawijců většinu sídel zrekonstruovala. Nyní je Mandawa důležitou turistickou oblastí Rádžastánu. Většina sídel je pomalována mnoha barvami (žlutá, zelená, vínová, modrá, ...). Žádná další oblast Rádžastánu není tak bohatá na malby jako právě oblast Shekhawati. Malování zde není zaměstnání ani hobby, jedná se o styl života. Noc v Mandawa.

5. den - Mandawa / Bikaner

Po snídani prohlídka Mandawy. Prohlédnete si pomalovaná panská sídla a kostel v Mandawě, ve kterém je mnoho fresek hindských bohů a bohyň. Poté transfer do Bikaneru a noc v hotelu.

6. den - Bikaner / Jaisalmer

Po brzké snídani návštěva pevnosti Junagarh. Pevnost postavil mezi lety 1588-1893 Rai Singa. Pevnost má celkem 986m hradeb (s 36ti obrannými baštami), vodní příkop a 2 vchody. Nachází se cca 200mnm a chrání tak město. Poté přejezd do Jaisalmeru a noc v hotelu.

7. den - Jaisalmer

Po snídani následuje prohlídka města, která začíná pevností Jaisalmer. Pevnost Jaisalmer je hlavní atrakcí tohoto pouštního města. Nachází se na vrchu Trikuta a je viditelná až ze vzdálenosti 15 km. Dále navštívíte mahárádžův palác, chrám Jain a nejznámější panská sídla (Patwao Ki Haveli, Salim Sing Ki Haveli, Nathmal Ki Haveli), muzeum a palác Mandir. Později odpoledne si užijete pouštní safari na velbloudech. Noc v hotelu.

8. den - Jaisalmer / Jodhpur

Po snídani přejezd do Jodhpuru, který se nachází na okraji pouště Thar. Jodhpur je také znám jako ,,Modré Město" díky modrému odstínu domů, které se nacházejí okolo pevnosti Mehrangarh. Pevnost Mehrangarh se nachází cca 125mnm a rozkládá se na 5 čtverečních kilometrech v srdci města. Jedná se o jednu z nejúžasnějších památek Rádžastánu. Pevnost má 7 bran. Na hradbách můžete sledovat strategicky umístěné kanóny, které byly potřeba k obraně města.

Poté návštěva Jaswant Thada - jedná se o soubor královských hrobek z bílého mramoru postavených kolem roku 1899 na památku maharádži Jaswant Singh-II, který za tomto místě podlehnul svým zraněním při obraně proti mughalským nájezdníkům. Den končí návštěvou tržiště. Noc v hotelu.

9. den - Jodhpur / Ranakpur / Udaipur

Po snídani přejezd do Udaipuru. Po cestě návštěva chrámů Jain v Ranakpuru. Jedná se o jedno z 5ti svatých poutních míst pro etnickou skupinu Jain. Chrámy byly postaveny ve 14.-15. století. Hlavní chrám je postaven z mramoru a jeho stavba trvala 65 let. Poté příjezd do Udaipuru a ubytování v hotelu. Město inspirovalo mnoho básníků, spisovatelů a malířů. Bylo založeno v roce 1559 a pojmenováno po maharádžovi Udai Singa. Stalo se také hlavním městem dynastie Sisodia. Později odpoledne si užijete plavbu po jezeře Pichola. Jezero je 4 km dlouhé a 3 km široké, obklopené mnoho kopci, paláci, chrámy, gháty a hrázemi. Navštívíte i chrám Jag Niwas, který se nachází na malém ostrůvku uprostřed jezera. Noc v hotelu

10. den - Udaipur / Pushkar

Po snídani následuje prohlídka Udaipuru, který je známý hlavně kvůli palácům, jezerům a muzeím. Začnete prohlídkou městského paláce - Dilkush Mahal, Sheesh Mahal (palác zrcadel), Moti Mahal, palác lorda Krishny. Vše je ornamentálně vyzdobeno. Tento městský palác a muzeum jsou největším palácovým komplexem v Rádžastánu. V muzeu uvidíte překrásnou sbírku objektů nasbíraných rozdílnými vládci Udaipuru. Dále bude cesta pokračovat k jezerům Uday Sagar a Pratap Sagar. Později následuje návštěva chrámu Jagdish. Chrám byl postaven v roce 1651 a je zasvěcen lordu Vishnovi - ochránci nejsvětější trojice hindských bohů. Následuje prohlídka zahrad Sahelion Ki Bari. Poté projížďka kolem jezera Fatehsagar.

Po příjezdu do Pushkaru následuje ubytování v hotelu.

Pushkar se nachází na břehu stejnojmenného jezera. Jedná se o jedno z 5ti poutních míst pro hinduisty a velmi populární turistické centrum. Jedná se o jedno z nejstarších indických měst. Dle legendy ho založil sám lord Brahma. Na jezeře Pushkar se nachází cca 52 ghátů, kde poutníci provádí posvátnou očistu.

Navštívíte chrám lorda Brahmy. Noc v hotelu

11. den - Pushkar / Jaipur

Po snídani přejezd do Jaipuru. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Jaipuru vč. maharádžova městského paláce, Jantar Mantar - observatoře z r. 1726, či zahrad Ram Niwas. Budete rovněž projíždět kolem "Paláce větrů", nejznámějšího paláce šlechty ve městě.

12. den - Jaipur / Agra

Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost, vzdálená 11 km od Jaipuru, je se svými terasami a opevněním odrážejícími se v hladině jezera Maota skvělou ukázkou rajputské architektury a patří k jedné z nejzajímavějších pevností v Indii. Po prohlídce města přejezd do Agry. Cestou navštívíte ,,zapomenuté a opuštěné město" Fatehpur Sikri, sídlo císaře Akbara s dobře dochovanými paláci postavenými z červeného pískovce. Po příjezd ubytování na hotelu.

13. den - Agra / Dillí

Dopoledne prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu, jehož stavbu začal v r. 1631 císař na paměť své milované královny. Po poledni návštěva pevnosti v Agře a pulsujícího města, prohlídka hrobky Itamaduddaulah. Náš tip: požádejte řidiče, ať vás před západem slunce odveze na druhý břeh řeky Jamuny k Taj Mahalu, naskytne se vám nezapomenutelný pohled na Taj Mahal osvětlený zapadajícím sluncem a řeku. Upozornění: Taj Mahal je zavřený v pátek!

Později přejezd do Dillí. Noc v hotelu.

14. den - Dillí

Dle letenek transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

V ceně programu: letecká doprava vč. letištních tax, veškeré transfery klimatizovaným vozem, veškeré vstupy během okruhu do uvedených objektů/památek, ubytování na 12 nocí se snídaní, asistenci partnerské CK v AJ, služby anglicky mluvícího řidiče/průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vízum 50,-USD - k vyřízení individuálně online nebo 1.500,-Kč - k vyřízení přes naši CK, spropitné řidiči/průvodci.

Upozornění: cena pro jednolůžkový pokoj je platná v případě minimálně 3 osob, tj. dvoulůžkový a jednolůžkový pokoj. Pro samostatného cestujícího tato cena nelze uplatnit. Cestu pro jednu osobu Vám na vyžádání sdělí náš prodejní tým. Časy letů a program okruhu se mohou změnit v závislosti na letecké společnosti, dopravní situaci v Indii, uzavírkách monumentů či státních svátcích. Vždy však uvidíte maximum, resp. program bude upraven dle aktuální situace k uspokojení klienta. V případě spokojenosti s řidičem a průvodci je vhodné zanechat menší spropitné.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000