crosssearch

Pestrobarevná Gruzie

Poznávací zájezdy, Gruzie

Program na individuální bázi může být dle žádosti klienta upraven či prodloužen. Program může být změněn na zákládě časů odletu a příletu do destinace. Změna programu vyhrazena.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Informace k zájezdu

Program na individuální bázi může být dle žádosti klienta upraven či prodloužen. Program může být změněn na zákládě časů odletu a příletu do destinace. Změna programu vyhrazena.

Program

1. den:

Přílet do Tbilisi, transfer do hotelu. Ubytování a noc v Tbilisi.

2. den:

Po snídani vás čeká prohlídka památek hlavního města Gruzie při které se seznámíte se starou částí města. Lanovkou vyjedete ke starověké pevnosti Narikala, odkud je krásný výhled na celé původní město. Navštívíte chrám Metekhi, katedrálu Sioni, uličku Chardin, Most Míru spojující starou a novou část města, Katedrálu Nejsvětější Trojice, Náměstí Svobody, a hlavní třídu města - ulici Rustaveli.

Poté se přesunete do starověké metropole Gruzie - Mcchety. Celé toto město, ležící na soutoku dvou řek, můžete obdivovat nejlépe od Kláštera Džvari (Chrám Kříže) zapsaného spolu s jinými památkami města na Seznamu světového dědictví UNESCO. Od kláštera se dostanete úzkými původními uličkami až k úchvatné Katedrále Sveticchoveli, poutnímu místu křesťanů.

Po obědě v Mcchetě, volný čas. poté večeře s folklórním programem a noc v Tbilisi.

3. den:

V ranních hodinách odjezd za poznáváním oblasti Kakheti, která je nejvyhlášenějším vinařským regionem v Gruzii. Přes horský průsmyk Gombori Pass (1990 m.n.m.), dorazíte do Telavi, metropole regionu Kakheti. Cestou navštívíte Klášter Shuamta - Akademii Ikalto, kde studoval Šota Rustaveli, autor národního gruzínského eposu ,, Muž v tygří kůži". Poté se vydáte to Tsinandali, do muzea andra Chaavchavadze, které se nachází v jeho domě s krásnými zahradami a bohatými vinnými sklepy. Poslední zastávka bude ve vinařství Shumi.

Noc v Kakheti.

4. den:

Tento den budete pokračovat v poznávání regionu Kakheti. První zastávkou bude Gremi, hrad z 16. století. Pokračovat budete do největšího vinařství v této oblasti, ve městě Kvareli. Zde vás čeká oběd a ochutnávka vynikajících místních vín. Odpoledne se vydáte směrem zpět k Tbilisi. Cestou se zastavíte v ,,městě lásky" - Sighnaghi. Projdete se úzkými dlážděnými uličkami a nádvořími s krásnými starými domky s elegantními dřevěnými balkony. Budete obdivovat obrannou zeď obklopující celé město i výhled do údolí řeky Alazani. Navštívíte Klášter Bodbe, jedno z mnoha poutních míst v Gruzii a zde se mimo jiné dozvíte, proč se je v zemi tak populární ženské jméno Nino.

Noc v Tbilisi.

5. den:

Po snídani v hotelu odjezd do Gori. Gori je město, kde se narodil Stalin. Zde budete mít možnost navštívit jeho muzeum, které se nachází v domě, kde vyrostl. Po prohlídce muzea a budete pokračovat do města Uplisciche - jeskynního města založeného v prvním století a tedy jednoho z nejstarších měst Gruzie.V odpoledních hodinách vyrazíte do lázeňského města Cchaltubo, kde přenocujete.

6. den:

V ranních hodinách se vydáte do druhého největšího města Gruzie, Kutaisi. Ve městě navštívíte Katedrálu Bagrati z 11. století a Klášter Motsameta. Dále budete pokračovat ke Kláštěru Gelati, který založil ve 12.století král David IV. a který byl dlouhá staletí kulturním a vzdělávacím centrem Gruzie. Poslední zastávkou pak bude Přírodní rezervace Sataplia, místo prehistorické přírody s kolchidským lesem, krasovými jeskynními labyrinty a dokonce i zkamenělými stopami dinosaurů, kteří v těchto místech žili před 160 miliony lety.

Poté návrat do Kutaisi, kde budete mít volný čas a večeři.

Noc v Cchaltubu.

7. den:

Hlavním programem tohoto dne je návštěva Prometheovi jeskyně. Jedna z nejnovějších atrakcí a přírodních památek v Gruzii - s terénními úpravami se začalo v roce 2010. Uvnitř jeskyně je po celý rok stálá teplota 14 °C.

Poté přejezd do Tbilisi a tam volný večer.

8. den:

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000