crosssearch

Gruzie A Ázerbájdžán

Poznávací zájezdy, Gruzie

Program zájezdu 1. den: večer odlet z Prahy do Tbilisi. 2. den: ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Po pozdější snídani prohlídka Tbilisi - nádherné hlavní město Gruzie s fascinující historií. Prohlídka starého...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

večer odlet z Prahy do Tbilisi. 

2. den: 

ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Po pozdější snídani prohlídka Tbilisi - nádherné hlavní město Gruzie s fascinující historií. Prohlídka starého města, kterému vévodí Metekhi - kostel gruzínských králů z 12. st., katedrály Sioni z 5. st. zasvěcené Panně Marii a baziliky Ančischati ze 6. st. Dále uvidíte synagogu, četné paláce a nádherné lázeňské domy ze 17. st. ve čtvrti sirných lázní, které byly po staletí oblíbeným místem i takových hostů, jako byl Puškin, Tolstoj aj. Po procházce ve spleti uliček s obchůdky se ocitnete na náměstí Svobody a navštívíte Národní muzeum. Nocleh.

3. den:

 snídaně. Výlet do města Gori, kde se narodil Stalin. Navštívíte muzeum, které mapuje jeho život od skromných začátků až do jeho smrti. Kousek odtud uvidíte naprosto unikátní jeskynní město Uplistsikhe, kudy procházela Hedvábná cesta. Celé město je komplexem kamenných ulic, domů, tajuplných tunelů, vodních nádrží, trhů, ale je tu i nejstarší divadlo v Gruzii. Ohromující jízda po gruzínské vojenské cestě vás přivede nejdříve k pevnosti Ananuri a dále podél řeky Aragvi na ubytování v Gudauri. Večeře a nocleh.

4. den: 

snídaně. Dnešní výlet do Kazbegi začnete přejezdem průsmyku Jvari, který je obklopen horskými velikány. V případě příznivého počasí zahlédnete jeden z nejvyšších ledovců Kavkazu - Mt. Kazbegi (5 047 m). Možnost pěší vycházky (cca 1,5 hod.) z Kazbegi přes krásné údolí a lesy ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, který se nachází v nadmořské výšce 2 170 m. Další zastávka bude v bývalém hlavním městě Gruzie - Mstkheta (UNESCO). Uvidíte klášter Jvari a velkolepou katedrálu gruzínské ortodoxní církve Svetitsk-hoveli, kde uchovávají cennou relikvii - útržek Kristova pláště. Nocleh v Tbilisi. 

5. den:

po snídani se vydáte do regionu Kakheti, který je proslulý pěstováním vinné révy a nejlepšího vína. Bohatá půda, spalující slunce a těžká práce nechaly vzniknout kolem 500 variací vína. Zdejší kraj je symbolem gruzínské pohostinnosti, přátelství, tolerance a klíčem k dlouhověkosti. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína a oběd z domácích produktů. Navštívíte klášter Bodbe s hrobkou sv. Niny. Užijete si dech beroucí pohledy na zdejší krajinu a zažijete nezvyklé charisma královského města Signagi. Procházka úzkými uličkami městečka, ležícího na horské terase s neobyčejným výhledem do Alazanského údolí. Dojezd na hranice a přejezd do Ázerbájdžánu. Večeře a nocleh v Sheki.

6. den:

snídaně. Dopoledne věnujete prohlídce Sheki, kde uvidíte nádherný Chánův palác, který se nachází u notně zchátralých hradeb. Sheki je starobylé město, které proslulo jako důležitá zastávka na Hedvábné stezce na úbočí Kavkazu. Jde opravdu o exotické místo v horách, které vás nezklame. Další zastávka bude ve městě Shamakha, které po staletí sloužilo jako hlavní město západního Ázerbájdžánu. Cesta povede kolem malých vesniček, obklopených strmými horami, svěží údolí jsou zde poseta vinicemi - krátká zastávka u zajímavého kostela ve vesnici Kiš. Večeře a nocleh v Baku.

7. den: 

snídaně. Baku je u nás známo spíše jako jedno z největších ropných míst na světě, přesto se jedná o skutečně fascinující město, na Východě nazývané „Paříží Kavkazu“ (UNESCO). Za impozantní obrannou zdí z 12. st. leží středověké město - „Ičeri Šeher“ s bludištěm úzkých, dlážděných uliček, kde uvidíte Panenskou věž, obrovský palácový komplex Širvanšáhů, posvátnou mešitu Džuma. Odpoledne nahlédnete do muzea koberců a po obědě návštěva světově proslulého chrámu věčného ohně Atešgahu, kde se nachází unikátní přírodní jev hořícího zemního plynu. Večeře a nocleh v Baku.

8. den: 

po snídani se vydáte do Gobustanu, kde bylo v jeskyních nalezeno více než 6000 zdobených kamenů z doby železné. Jsou na nich cenné malby a rytiny s výjevy z lovu a taneční rituály, tisíce artefaktů a nástrojů dávných obyvatel této bizarní krajiny bahenních sopek. Transfer na letiště, odlet do Prahy.
 

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000